Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszust z allegro i pytanie o zasady!!


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w zeszlym tygodniu nieuczciwy allegrowicz wyjatkowo zaszedl mi za skóre bo brzydze sie oszustami i cwaniakami i stad moje pytanie czy mozna cos zrobic z tym bałwanem np opisac sprawe do allegro ze wysyła cały czas inny przedmiot niz oferowany do sprzedazy!!1 maja kupilem klapke wlewu paliwa dokladnie ta samą od tego uzytkownika : KLAPKA WLEWU PALIWA HYUNDAI I30 HB 2007-12R. (4216078501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. .Przedwczoraj doszła mi paczka i okazalo sie ze klapka jest czerwona i nie ma linki wogole koles posłał mi cos innego.Dzwonilem wczoraj rano do tego barana i mu mowie co mi to wyslal ze kupowalem cos innego bo to napewno nie jest ta klapka ze zdjecia a on mi mowi ze mialem mu powiedziec i sie okreslic co chce lol :facepalm: wyjatkowo ostro z nim rozmawialem i powiedzial mi ze sprawdzi czy ja maja ze oddzwoni za 30 minut.Oczywiscie ja musialem sie fatygowac po 40 bo koles nic sie nie odezwał...i mi mowi ze "nie ma jej juz" zebym mu ta odesłal i mi kase zwróci i w trakcie rozmowy sie bezczelnie rozłączył.Wczoraj patrze na allegro i klapka jest znowu wystawiona to samo zdjecie co ja sie naciąłem a koles calkiem cos innego posyla niż w linku powyżej :facepalm: Dzisiaj poslalem paczke za 15 zl oczywiscie jestem w plecy bo nie moge sie dopominac zwrotu kosztow wysylki z winy sprzedajacego?Pomijając te pieniadze nie moge patrzec jak robi ludzi w ch..a i czy mozna to jakos zglosic do władz allegro?Skoro wysyla cos innego niz na zdjeciu to sie takową informacje pisze a ten za przeproszeniem ku**s znowu chce kogos chyba nacągać na koszta zwrotu bo ciezko mu zrobic zdjecie oferowanego przedmiotu i nawet nie umiesci na ten temat zadnej informacji.Sorka ze sie tak rozpisalem ale trzeba takich naciagaczy zwalczac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz poczekać bo alle nie reaguje tak z miejsca.

Jakby nie oddał kasy to wtedy możesz pisać do nich.

Jak kupiłeś przedmiot to wystaw odpowiedni komentarz do tego ja zawsze patrze na negatywy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program ochrony kupujacych i zwrot kasy. Niestety musisz najpierw sprawe zglosic na policji. Troche to potrwa, ale kase odzyskasz. Jak gość ma takie podejscie to nie ma co tracic nerwow na glupie rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze patrze na opinie ale akurat nie zamawialem tego dla siebie a ile mnie to nerwow zeżarło.Tam raczej o kase sie nie boje bo zwróci chodzi tylko o ty zeby ludzi nie wprowadzał w błąd.Dzisiaj mi odpisywał na maile i był bardzo uprzejmy.Napisal ze oni oferuja przedmiot a nie kolor to napisalem temu łosiowi ze sie udziela wowczas taka informacje pod zdjęciem ze fotka jest tylko zdjeciem podgladowym i w celu potwierdzenia koloru badz dostepnosci prosze o wczesniejszy kontakt i uniknie wszelkich nieporozumien bo kazdy mu to odesle przeciez.Tak ciezko zrobic zdjecie czegos co sie sprzedaje i wstawic :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij mu negatywa i niech spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze patrze na opinie ale akurat nie zamawialem tego dla siebie a ile mnie to nerwow zeżarło.Tam raczej o kase sie nie boje bo zwróci chodzi tylko o ty zeby ludzi nie wprowadzał w błąd.Dzisiaj mi odpisywał na maile i był bardzo uprzejmy.Napisal ze oni oferuja przedmiot a nie kolor to napisalem temu łosiowi ze sie udziela wowczas taka informacje pod zdjęciem ze fotka jest tylko zdjeciem podgladowym i w celu potwierdzenia koloru badz dostepnosci prosze o wczesniejszy kontakt i uniknie wszelkich nieporozumien bo kazdy mu to odesle przeciez.Tak ciezko zrobic zdjecie czegos co sie sprzedaje i wstawic :facepalm:

Mam to samo jak załatwiam coś komuś to zawsze się pierdzieli,to jakieś fatum jest:facepalm:

Wal negatywa i tam ładnie to opisz tylko spodziewaj sie ze ty tez dostaniesz negatywa w ramach odwetu:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie chciał oddać kasy to sprawa była by "prostsza", nie wiem czy to warte zachodu żeby o 15zł się dopominać bo nawet jak odda to wielkiej krzywdy mu to i tak nie zrobi...

Może też być tak że teraz faktycznie ma tą klapkę ze zdjęcia, i tylko Ty miałeś pecha że wysłał inną.

Mimo wszystko zgłosił bym to jako sprzedawanie towaru niezgodnego z opisem bo nie powinno coś takiego być ignorowane.

Sam kiedyś kupiłem u gościa zacisk na prawy tył i pompę paliwa do A4, zacisk okazał się na lewy tył a pompa nawet chyba nie była z audi, że już nie wspomnę o tym że rzekomo miała być oryginalna a nie miała żadnych oznaczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Allegro jest tak, ze jak Ty wystawisz negatywa, to automatycznie Ty tez dostaniesz negatywa od drugiej strony. Potem w razie Ty cos sprzedajesz to ktos podejrzliwie patrzy. To powinni rozwiązać w inny sposob.

Szkoda, ze na tym portalu zdążają sie jeszcze tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Alledrogo ma w d*pie czy ktoś Cię w konia zrobił - oni maja zarabiać więc nie będą sobie podcinać gałęzi na której siedzą .

Na własnym przykładzie : wyciulał mnie jeden pacjent i allegro odpisało że mogę dochodzić swoich praw na drodze sądowej :decayed:

Wystawiłem negatywa . Jego konto zostało zablokowane dopiero po miesiącu kiedy już kolejne sześć Osób zrobiło to samo co ja :wink:

A Policja guzik zrobi zwłaszcza jeśli to było 130 zeta. Kumpla wyruchali na 2500 , złożył pozew na e-sąd i czeka na efekty a facet nadal sobie "włoskimi płytkami" na alledrogo handluje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymując zaświadczenie od Policji o wszczęciu postępowania z miejsca otrzymasz kase z Programu Ochrony Kupujących Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opcja zgłoszenia naruszenia zasad allegro..

kiedyś opisałem że koleś wali w balona i dostałem odpowiedz że sprawa została rozwiązana

później sprawdzałem i koleś zniknął z allegro.

tylko to było z 3 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac czy jest gdzieś w regulaminie allegro coś ala "negatyw za negatyw?"

Miałem taką sytuacje kiedyś,że zamówiłem na allegro perfumy dla dziewczyny, pieniądze przelałem odrazu za pośrednictwem PayU także kase miał odrazu.

Minął tydzień - paczki nie widac.

Minęły 2 tygodnie - dzwonie do gościa, pytam co jest grane itd, on mi na to,że w opisie aukcji była wzmianka,że czas realizacji zamówienia 8 dni roboczych ( sprawdzałem 2 razy, nic takiego nie było)

Minął 3 tydzień - telefonu nie odbiera, na meile nie odp - zero kontaktu...

Po miesiącu - perfumy dotarły... ale nie wytrzymałem i wrąbałem mu negatywa i jako odpowiedź również dostałem negatyw - wtedy juz zagotowałem:kwasny:

Napisałem mu w komentarzu "Negatyw za czas realizacji zamowienia jak i za znikomy kontakt"

Odp:Negatyw za niesłusznie wystawiony negatyw. PORAZKA!

Mam na allegro około 140 pozytywów na które pracowałem długi czas, a przez takiego cymbała opinia leci w dół...

Niewiem czy to ja czegoś tu nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zawsze wystawi negatyw za negatyw.

Gorzej było u mnie.

Zamówiłem towar,odebrałem na czas i wystawiłem pozytywa.

I co ?

I otrzymałem negatywa.

Sprzedawca mnie olał, aledrogo tym bardziej.

Wisi do dziś nie anulowany.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opiszę swoją sytuację...

Kiedyś kupiłem doładowanie na telefon o nominalne 50zł za 30zł z hakiem...

Oczywiście się nie doczekałem...

Nie mogłem wytoczyć sporu/wystawić negatywa bo aukcja została usunięta przez pracownika Allegro a sam użytkownik zablokowany.

Po odczekaniu wymaganego okresu czasu sprawę zgłosiłem na Policję.

Po ok 3 tyg odwiedził mnie Policjant i wręczył mi pismo z potwierdzeniem "Wszczęcia Postępowania"

Potwierdzenie wraz z wymaganymi dokumentami wysłałem do Allegro i praktycznie od ręki otrzymałem całą kwotę na konto z Programu Ochrony Kupujących.

Po jakimś miesiącu zadzwoniła do mnie pani z Sądu Rejonowego.

Zjawiłem się do "wyjaśnień". Dowiedziałem się także że osoba podana w koncie allegro nie istnieje ;)

Napisałem pismo o umorzenie sprawy, żeby nie jeździć po sądach za 30zł...

Jeżeli sprzedawca ewidentnie wali w wuja to nie trać czasu i pieniędzy tylko prosto wal na Komende

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal mi ze kase odesle jak dostanie paczke spowrotem to o kase sie tam raczej nie martwie.Tylko przez glupote sprzedającego kazdy kolejny kupujacy tą klapke z linka powyzej bedzie stratny na przesylke zwrotną.Bo kutwa jest zdjecie pisze klapka hyundai i30 a koles ci cos innego wysyla i 0 wzmianki na ten temat.On tej klapki nie ma i prawdopodobnie nigdy nie mial bo to jest tylko zdjecie podgladowe o jaka rzecz chodzi ale baran jeden tego nie napisze a zwrocilem mu uwage na ten temat.Jak mi powiedzial ze moglem powiedziec o jaka mi chodzi a potem pytalem jak bedzie wygladal zwrot i sie rozłączył to myslalem ze wsadze rece i mu ukręce glowe przez telefon tak mnie zagotował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz przestrzec innych to wystaw mu NEGATYWA po wszystkim z porządnym opisem.

Wielu je czyta zanim coś kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to da ... Założy drugie konto na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oda kasę to policja odmówi wszczęcia postępowania

@ Cabanmat - twoje pismo o umorzenie sprawy nie ma żadnego znaczenia dla sądu

@ R7 JAREK -sprawy o oszustwa nie załatwia e-sąd

jak nie zwróci za przesyłkę 15 zł to dało by się to odzyskać ale za dużo zachodu

co do polityki stawiania negatywów to się nie wypowiem gdyż nie studiowałem nigdy ich regulaminów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisalem zeby wstawil opis ze sprzedaje produkt inny niz na zdjeciu i nie wprowadzał ludzi w bład.Nie zrobil tego wiec zgłosilem aukcje jako naruszenie regulaminu niech mu sie allegro do d*py dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...