Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Oleju. Znowu wymiana?


Marcov81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kolejny raz dopadl mnie problem z czujnikiem oleju. W zeszlym roku wymienilem go bo był padniety a wczoraj po przejechaniu 1300km znow pojawil mi sie komunikat ze mam malo oleju. Sprawdzilem dzis rano poziom oleju i jest ok. Pytanie moje jest nastepujace.

CZy te czujniki to tak lubią padać?? Moze po przejechaniu 1000km powinienem schlodzic silnik do minimum i pozniej dalej jechac? Szkoda mi wywalac kolejny raz na czujnik okolo 400zł plus robocizna...Brak słow...Waham sie czy nie sprzedac samochodu bo nie tak wyobrazalem sobie niemieckiej solidności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki założyłeś ori,używkę czy zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny (kosztowal mnie cos ponad 400zł) Najgorsze jest to, ze po ostatniej wymianie rok smigałem ale nie wiecej jak 300km jednorazowo. Teraz mialem 2000km i zaswiecił sie po 1300km. Jutro jade wymienic olej z filtrem i zobaczymy jak ie bedzie zachwywał. AAA co wazne on na zimnym ssilniku sie nie zapala tylko gdy sie on nagrzeje to pojawia sie na desce ze jest min.... Ostatnim razem najpierw było to wiec podjechalem na stacje i szybko dolalem 300ml a rano bylo ponad stan. Tera nic nie dolewalem bo wiedzialem ze moze byc przeklamanie. Sam ni wiem co o tym mylec. Jak mi przyjdzie znow wyminiac to samochod wystawie na sprzedaz bo to jakas porazka by byla...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co 60- 70 km zapala się niski stan oleju, podnoszę maskę i kontrolka gaśnie,oleju jest górny stan i myślę właśnie o wymianie czujnika oleju.

Masz może numer tego czujnika. Silnik BRB 1.9 TDI 116 KM znalazłem takie na allegro i nie wiem który będzie pasował.

CZUJNIK POZIOMU OLEJU 1J0907660C VW AUDI SKODA (4194973176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

CZUJNIK POZIOMU OLEJU VW AUDI PORSCHE 06E907660 (4176526637) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w B5 walczę z czujnikiem poziomu oleju. W sumie miałem już chyba 4 różne założone i za każdym razem jak zrobię tysiąc czy dwa tysiące km zapala się kontrolka, że niski poziom oleju, mimo że stan oleju jest prawie na max. Kombinowałem z dolewaniem oleju itd. i nic. Jeśli czujnik jest uszkodzony to powinno zapalać się sensor, a u mnie pokazuje tylko non stop niski poziom oleju. Denerwuje to strasznie. Jak sobie z tym nie poradzę to sprzedaję auto. Dodam, że czujnik jest założony z numerami takimi jakie powinny być w tym modelu z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze po wymianie na orygnalny tez mi sie swiecilo jak olej sie zagrzal. Dopiero taki magik posiedzial na lapku podlaczonym do auta i zalatwil problem na caly rok. Niestety magik juz jest za granica wiec d*pa......

---------- Post dopisany at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany at 16:39 ----------

kolego jak bede go wymienal to sprawdzę jaki numer u mnie jest i Ci odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze po wymianie na orygnalny tez mi sie swiecilo jak olej sie zagrzal. Dopiero taki magik posiedzial na lapku podlaczonym do auta i zalatwil problem na caly rok. Niestety magik juz jest za granica wiec d*pa......

---------- Post dopisany at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany at 16:39 ----------

kolego jak bede go wymienal to sprawdzę jaki numer u mnie jest i Ci odpowiem

OK byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od tygodnia jestem posiadaczem b7 BRB z dpf o przebiegu 238tys. lecz nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel? może mi ktos pomóc jaki mam zalać?

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SpongeBob
Panowie od tygodnia jestem posiadaczem b7 BRB z dpf o przebiegu 238tys. lecz nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel? może mi ktos pomóc jaki mam zalać?

Motula polecam od wymiany do wymiany nic nie dolewam wczesniej castrol ciagle musialem dolewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy za tą denerwującą kontrolkę min oleju odpowiedzialny jest tez wyłącznik w zamku maski trzeba go wymienić i problem znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłączę się tutaj.

Będę wymieniał w weekend olej i przy okazji chciałbym wykręcić i przeczyścić czujnik poziomu oleju, który znajduje się w misce (dopadł mnie niestety problem sławenj kontrolki OIL MIN...).

Pytanie czy po wykręceniu i wyczyszczeniu można czujnik zakręcić z tą samą uszczelką która jest aktualnie, czy może trzeba by ją wymienić na nową ? Da się ją dokupić osobno, czy to jest raczej niewykonalne ?

Czy ktoś już wykręcał i wkręcał ten czujnik bez ewentualnej wymiany uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...