Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Myszkowanie" auta ,a łączniki stabilizatora


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie , że myszkuje mi auto po drodze, tzn nie utrzymuje prostego toru jazdy tylko jakby "pływa" w lewo i prawo. Na celownik wziąłem łączniki stabilizatora bo amorki przód i tył mam wymienione. Łączniki na pewno przejechały 90 tys km u mnie ( i nie wiem ile u helmuta ) , czy mogę one być przyczyną tego myszkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie Ci wjechać na trzepak za 20 zł i wszystko posprawdzać. Inaczej to tylko gdybanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd był niedawno ale niczego nie wykryli. Może faktycznie te tuleje mają już luz. Aczkolwiek wymiana łączników to też niewielki koszt więc wpierw spróbuję je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd był niedawno ale niczego nie wykryli. Może faktycznie te tuleje mają już luz. Aczkolwiek wymiana łączników to też niewielki koszt więc wpierw spróbuję je wymienić.

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Mówisz, że sparciała guma może powodować myszkowanie? Ja mam z tyłu w belce obie gumy sparciałe. Luzów na szarpaku brak. Auto nie myszkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tuleje w przednich dolnych wahaczach, w szczególności w tzw bananach, uszkodzone powodują pływanie auta przy wyższych predkościach. Zbieżność sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność była ustawiana 45 tys km temu po wymianie końcówki drążka i górnych wahaczy. Przy przeglądzie parę dni temu żadnych luzów nie stwierdzili. Opony z 2007r więc też może już dokładają swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność była ustawiana 45 tys km temu po wymianie końcówki drążka i górnych wahaczy. Przy przeglądzie parę dni temu żadnych luzów nie stwierdzili. Opony z 2007r więc też może już dokładają swoje.

Ciśnienie w oponach dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Mówisz, że sparciała guma może powodować myszkowanie? Ja mam z tyłu w belce obie gumy sparciałe. Luzów na szarpaku brak. Auto nie myszkuje...

Mówię o pekniętej gumie w tulei, jak normalnie stoi nic nie widać, na przeglądzie koleś mi pokazywal to jest pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o pekniętej gumie w tulei, jak normalnie stoi nic nie widać, na przeglądzie koleś mi pokazywal to jest pęknięta.

Rozumiem

Po 2 na koło.

Chyba nie zostaje Ci nic innego jak zacząć od tych łączników stabi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu okazało się , że guma w teleji lewego łącznika stabilizatora praktycznie już nie istnieje ( są też stuki na nierównościach ). Da radę samemu wymienić ten łącznik? Bo widziałem, że mocowany jest się na dwóch śrubach - jedna do wahacza prostego druga do stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu to wymienisz, najlepiej jak wjedziesz na kanał i wymienisz bez zdejmowania koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...