Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

"Myszkowanie" auta ,a łączniki stabilizatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam wrażenie , że myszkuje mi auto po drodze, tzn nie utrzymuje prostego toru jazdy tylko jakby "pływa" w lewo i prawo. Na celownik wziąłem łączniki stabilizatora bo amorki przód i tył mam wymienione. Łączniki na pewno przejechały 90 tys km u mnie ( i nie wiem ile u helmuta ) , czy mogę one być przyczyną tego myszkowania?

Opublikowano

Bardziej tylna belka, tuleje, daleko masz do przeglądu?

Opublikowano

Chyba najlepiej będzie Ci wjechać na trzepak za 20 zł i wszystko posprawdzać. Inaczej to tylko gdybanie...

Opublikowano
  • Autor

Przegląd był niedawno ale niczego nie wykryli. Może faktycznie te tuleje mają już luz. Aczkolwiek wymiana łączników to też niewielki koszt więc wpierw spróbuję je wymienić.

Opublikowano
Przegląd był niedawno ale niczego nie wykryli. Może faktycznie te tuleje mają już luz. Aczkolwiek wymiana łączników to też niewielki koszt więc wpierw spróbuję je wymienić.

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Opublikowano

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Mówisz, że sparciała guma może powodować myszkowanie? Ja mam z tyłu w belce obie gumy sparciałe. Luzów na szarpaku brak. Auto nie myszkuje...

Opublikowano

Sprawdź tuleje w przednich dolnych wahaczach, w szczególności w tzw bananach, uszkodzone powodują pływanie auta przy wyższych predkościach. Zbieżność sprawdzałeś?

Opublikowano
  • Autor

Zbieżność była ustawiana 45 tys km temu po wymianie końcówki drążka i górnych wahaczy. Przy przeglądzie parę dni temu żadnych luzów nie stwierdzili. Opony z 2007r więc też może już dokładają swoje.

Opublikowano
Zbieżność była ustawiana 45 tys km temu po wymianie końcówki drążka i górnych wahaczy. Przy przeglądzie parę dni temu żadnych luzów nie stwierdzili. Opony z 2007r więc też może już dokładają swoje.

Ciśnienie w oponach dobre?

Opublikowano
  • Autor

Po 2 na koło.

Opublikowano

Nie tyle luz co gumy popękane, ja miałem w piątek przegląd i prawa do wymiany, widać ewidentnie.

Mówisz, że sparciała guma może powodować myszkowanie? Ja mam z tyłu w belce obie gumy sparciałe. Luzów na szarpaku brak. Auto nie myszkuje...

Mówię o pekniętej gumie w tulei, jak normalnie stoi nic nie widać, na przeglądzie koleś mi pokazywal to jest pęknięta.

Opublikowano
Mówię o pekniętej gumie w tulei, jak normalnie stoi nic nie widać, na przeglądzie koleś mi pokazywal to jest pęknięta.

Rozumiem

Po 2 na koło.

Chyba nie zostaje Ci nic innego jak zacząć od tych łączników stabi...

Opublikowano
  • Autor

Po sprawdzeniu okazało się , że guma w teleji lewego łącznika stabilizatora praktycznie już nie istnieje ( są też stuki na nierównościach ). Da radę samemu wymienić ten łącznik? Bo widziałem, że mocowany jest się na dwóch śrubach - jedna do wahacza prostego druga do stabilizatora.

Opublikowano

Bez problemu to wymienisz, najlepiej jak wjedziesz na kanał i wymienisz bez zdejmowania koła.

Opublikowano

Wymień dwa za jednym razem, przynajmniej będziesz pewny ich aktualnego stanu a koszt niewielki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.