Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulec ręczny, parę pytań


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:Mam pytanko co do hamulca ręcznego a raczej jego budowy.

1.Czy idzie przełożyć samą chromową końcówkę?

2.Czy ten czarny plastik można zdemontować i wrzucić do innego ręcznego ?

I na końcu jeźeli jednak lepiej wymienić cały, jakie napotkają mnie trudności z wymianą poza ty że muszę zdemontować tunel :wink:

Za jakiekolwiek info będę wdzięczny :hi:

foto podglądowe ręcznego:

hZBkFT2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozek mam reczny do obchniecia jak chcesz ;)

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

a co do demontazu jest on przykrecony dwoma srubami , no i dwie linki sa zalozone na takie ustrojstwo z haczykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu z wypięciem i wpięciem tych linek ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ta mala dziurke pomiedzy lapkami wkladasz srubokret przekrecasz i sie luzuja jakos to tak bylo , w kazdym razie problemu wiekszego nie ma:wink:

WP_000622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaje bazę, a tunel tak jak mówię muszę wywalić tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to tak bo inaczej nie wyciagniesz recznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania w sprawie wymiany samego przycisku, da radę? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, właśnie zdemontowałem cały ręczny i nie mogę wyciągnąć tego kapsla, a jak go już wyciągnę to go uszkodzę i tak i tak lipa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo są dwie wersje dźwigni, starsza gdzie nie są się tego łatwo zdjąć i nowsza, do której jest w aso sam przycisk do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo są dwie wersje dźwigni, starsza gdzie nie są się tego łatwo zdjąć i nowsza, do której jest w aso sam przycisk do kupienia.

Tylko ciężko odróżnić która wersja jest nowsza a która starsza. Mam nowy przycisk z ASO i kilka dźwigni w tym z B7 i Exeo i wszędzie jest przycisk na wklejanie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie pewnie mam wersję z niewymienialnym przyciskiem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem wymienić przycisk, bo miałem porysowany. Niestety niewymienialna sama końcówka. Kupiłem jakąś z ASO za 16zł, za cholerę nie da się tego podmienić bez zmiany całego drążka, w dodatku te nowe są z plastiku, a fabryczne z alu. Finalnie oszlifowałem cały stary przycisk, wyczyściłem płynem i położyłem lakier. Wygląda praktycznie jak salonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że się da. Podnieś ręczny do góry z dołu masz taką blaszkę, musisz ją podważyć i ręczny zejdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że rączkę ściągnąłeś tak ? i chcesz ściągnąć ten plastik dalszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie;p , niestety mecze sie z ta raczką jeszcze, wysywam ją max. na centymetr i dalej boje sie rwac zeby nic nei spieprzyc:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, sam chromowany przycisk idzie zdjąć, jest on przyklejony na silikon i zaczepiony dwoma małymi "nóżkami" widocznymi z zewnątrz po zdjęciu rączki ręcznego. Opisze mój przypadek. Zdjąłem rączkę, śrubokrętem delikatnie podważałem ten guziczek równomiernie dookoła aż silikon puścił, miałem strasznie porysowany ten guzik, a przy ściąganiu niestety dobiłem go ostro. Pojechałem po guziczek do ASO w niemcowni, mieszkam przy granicy, dałem gościowi vin on mi przycisk i szczęśliwy pojechałem montować. Okazuje się że dostałem przycisk z nowszej wersji nie pasującej do mojej rączki ( środek przycisku oraz mocowania były inne ). Wróciłem do Niemca, pokazuje mój stary przycisk, on robi oczy i mówi, że takich nie mają, jedynie cały ręczny. Mój audik jest z końca 2004 więc byłem pewny że to już ta nowa konstrukcja u mnie siedzi. Niemiec przy mnie dzwonił do głównego ASO w Berlinie i powiedzieli że z tymi ręcznymi różnie bywa, niby od 2003 już powinien być nowszy model, ale nie był a wiem że nie był wymieniany. Więc oddali mi 13 ojro. Allegro -> używane dźwignie w promieniu 25km :) było parę, przejechałem się, wybrałem używkę z przyciskiem z naprawdę bardzo ładnym stanie, zapłaciłem 20 zł. Suszarką nagrzałem sam chromik i delikatnie zdjąłem przycisk delikatnie podważając go śrubokrętem dookoła (doświadczenie z pierwszej próby). Zszedł dość łatwo, założyłem do siebie, zabezpieczyłem "nóżkami" wygląda bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...