Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A5] Snow White (Królewna Śnieżka) czyli ładniutki S line i 177 KM


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Trójdrożny system i bassior do wnęki w bagażniku. U mnie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójdrożny system i bassior do wnęki w bagażniku.

a jakie graty wstawiałeś?

pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie opcje do rozważenia

wymiana głośników z przodu i tweetów - do wstawienia Focal

nr dwa - dorzucić do tego jeszcze wzmaka i suba z tyłu, przy czym wtedy wejdzie Morel

no i teraz muszę pomyśleć ....... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165mm wchodzą. To prawda, ale muszą być płaskie. W bagaju jest fajna wnęka na jakiś płaski sub. Dla większego luzu dla głośnika wystarczy zrobić lekką nadbudowę. Mnie to zabrało jakieś 3cm z bagażnika po szerokości, ale odczucia o niebo lepsze w porównaniu do B&O lub Audi Sound System.

Edytowane przez pocas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak płaskie?

koleś coś mi mówi o Fokalach

ja z kolei czytałem o Morelach Maximo http://allegro.pl/zestaw-morel-maximo-6-2-165-mm-audiobas-i5258947773.html

ponoć to fajnie chodzi

ale wolałbym uslyszeć

sprzęt audio do domu wybierałem w 4 sklepach, dopiero decyzję podjąłem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiedz jaki masz budżet ? nie raz lepiej jest kupić coś używanego a lepszego niż nowe badziewie. Jest sporo osób które ogarniają temat CA i częśto sprzet zmieniają. Kiedyś widziałem suba 10cali w skrzyni ok 25cm na 25cm był to bardzo stary sub nie pamiętam firmy. Podłączone to było w oplu omega combi czyli spore auto. Przy mega szybkiej muzyce z basem w ogóle sie nie gubił a napierdzielał tak że każdy był w szoku. Ja szukałbym czegoś kultowego w używce z tym że zależy jaki masz budżet na wszystko. Jeśli chcesz suba to raczej będzie potrzeba 2 wzmacniacze. Są malutkie wzmacniacze bardzo stare a bardzo dobre i nie kosztują dużo np Sony Keenwood. Jak chcesz konretne pier*** szukaj X-eteca Pro Evo miałem coś takiego z głośnikiem JL-Audio masakraa tylko że ja miałem skrzynie 50L haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości... Co ostatecznie wybrałeś do domu?

Po jeżdżeniu i odsłuchach skreślilem KEFy Marantze Fokale i JBL.

Sprzęt jako taki kupiłem brytyjski, firmy NAD. Głośniki wysokie, żadnych podłogowych, z Kanady Mirage Omni 150 (na 350 młoda się nie zgodziła bo juz rzeczywiście trzeslo za bardzo).

Ale ogólnie to zeszło sporo czasu i kasy na decyzję bo jak wiadomo każdy odsłuch płatny.....

Tyle że teraz jest naprawdę fajnie - choć to kwestia gustu. Mój sąsiad wydał dwa razy tyle na francuskiego Atola i na moje jest kichowato i bardzo płasko

.

Gibons

O budżecie nie wiem co powiedzieć. Też słyszałem ze fajny wzmak i sub , używki, za małe 5-7 stów dadzą bez problemu radę. Więc się nie krzywie na pomysł. Z drugiej strony słyszałem opinie ze fajne audio to naście tysi.

No i to mi średnio pasi

Ogólnie to w kropce

Jeden koleś proponuje mi dwa wzmaki dwukanalowe na przód i tył. No ale mam też swój. To ile tego w końcu ma być i vo z prądem? Nie za dużo będzie?

Kolomyja i ból głowy. .....

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić albo wzmak 2kanałowy na przód + monobloka do suba (jednokanałowy) lub jeden 4 kanałowy 2 kanały na przód i drugie dwa mostkujesz do suba. Polecam jednak 1 wersję. Wzmacniacz dobry ze starej szkoły kupisz na przód np za 400zł powiedzmy Signtat RAM III bardzo dobry na tył można kupić coś nawet za 200zł Sony Keendwood. Głośniki musisz dobrać pod rodzaj muzy tak samo suba jeden będzie szybszy drugi wolniejszy tak że jak słuchasz czegoś szybkiego nie które mogą się pogubić. Będę miał chwilę mogę kilka linków Ci tutaj wkleić. Musisz też zaopatrzyć się w kable sygnałowe 2komplety tutaj nie ma co oszczędzać. Oraz jakieś przewody grubsze do tego np 35mm ja miałem u siebie w poprzednim aucie 50mm (kabel spawalniczy) ;) bardzo dobry bo jest czysta miedż w środku a nie jak większość tylko powlekana miedzią lub z domieszką. Tak że lepiej wypada np 25mm spawalniczy i tańszy jest niż dedykowany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego

gdybyś znalazł tyle czasu i szepnął, to byłoby super

może ja się Ciebie też zapytam, co sądzisz o polecanych komponentach

choćby ktoś z forum sprzedaje takie oto cosik

co to warte?

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-kenwood-ps100-skrzynia-CID5-ID9NjhH.html

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moze chcesz mój zestaw kupić ?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/317018-sprzedam-sprzet-car-audio/


Nie używany już z 5 lat miałem do wzmacniacza podłączoną tubę i przednie głośniki wraz z wysokotonowymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wzmacniacz na prawdę godny uwagi. Możesz nim zasilić albo przednie głośniki albo suba. Co najważniejsze stabilny przy 2Ohmach miałem taki sam. Na prawdę sprzęt godny uwagi za przyzwoitą cenę. Teraz już niestety nie robią takich wzmacniaczy ;/ Jeżeli nie było w nim nic grzebane naprawiane to brałbym bez zastanowienia. Strasznie trudno znaleźć ten wzmacniacz.

http://olx.pl/oferta/signat-ram-3-mk-ii-2-kanalowy-wzmacniacz-samochodowy-ponad-700w-rms-CID5-ID8Zv4Z.html#8a59edf7a7

Jest fajny bo nie jest też bardzo duży


Z suba polecałbym np coś takiego bardzo dobry głośnik i tylko 10cali. Wszystko zależy jakiej muzy słuchasz. Ja np słucham dość szybkiej dynamicznej z bassem więc jeżeli coś w ten deseń to ten sub się sprawdzi ewentualnie JL Audio 10-12cali. Zależy ile chcesz miejsca przeznaczyć na zabudowę. Głośniki na przód mogą być DLS r6A bardzo dobre wrc ma takie pogadaj znim jak to chodzi. Tylko z tej seri nie polecam tweetera jest do d*py lepiej tweeter kupić z wyższej seri np UR1 jeżeli dobrze pamiętam oznaczenie. Taki zestaw będzie robił robotę jakbyś do tego wygłuszył jeszcze drzwi przednie to już w ogóle ;)


http://allegro.pl/phase-linear-aliante-10-gdansk-i5288224104.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to opisał

ja niestety nie wiem czy we wnękę po prawej stronie będę mógł suba włożyć

mam tam wymiary rzędu 35 szerokości na 24 wysokości i 20 głębokości

czy z tego da się ukuć jakąkolwiek skrzynkę?

jakoś wątpię

bo w środku straszna druciarnia

zdjęcia są lekko podłamujące

no tak to wygląda

94461bafd9b30589gen.jpg

6b633e0414535a66gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...