Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Barakudy, Optima Pro-Tec, Zawoli ZETA do 1.8 t 163km?


drewno1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy szukałem troche na forum bo chciałem załozyć do mojego nowego nabytku gaz. Z tego co wyczytałem to postawiłem na: Staga 4, reduktor AC, wtryski Hana Gold i miedz 8mm. Gazownik zaproponował mi barakudy, kompa Optima Pro-tec, reduktor zawoli ZETA i przewód miedzi 6mm, cena taka sama ok 2500. Podpowiedzcie mi czy jego propozycja jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem (w Trójmieście) to każdy gazownik zaproponował mi całkiem inną instalację, jakieś kosmiczne nazwy, nieznane mi wtryski, ceny wahały się od 2700-3500.

W końcu trafiłem na dwa zakłady które zaproponowały zestaw Stag 4 plus, lub STAG 300 ISA2, Reduktory KME Silver lub gold, kabel faro 8 itp.

Gazownicy mądrze gadali, zdecydowałem się na STAG 4 PLUS, podobno ISA2 w stagu jeszcze nie jest tak dobrze dopracowana i i tak lepiej ręcznie ustawić wiec wybrałem ciut tańszy STAG 4 Plus.

Gazownik twierdzi że ten zestaw montowali do 1.8t chipowanego na 225KM i latało bez najmniejszego problemu.

Instalacja na która sie zdecydowałem w moim BFB to:

  • Stag 4 Plus
  • Reduktor KME Silver (podobno zapas do 250KM)
  • Wtryski OMVL REG Fast
  • kable 8 faro
  • butla 53l (42l na czysto )
  • wlew pod klapką

Cena 2800zł jednak udało mi się wynegocjować niżej. (obie firmy były z Malborka)

cena przy ISA2 u drugiego gazownika wyszła by nieznacznie drożej, ale bez negocjacji.

Instalację mam od około miesiąca więc jeszcze zbyt dużo nie jestem w stanie powiedzieć, ogólnie jestem bardzo zadowolony bo po samej regulacji nie zauważyłem żadnego spadku mocy, jak narazie instalacja wymaga jeszcze drobnej regulacji, według gazownika powinienem już wymienić świece, nad czym się właśnie zastanawiam. Spójrz na mój wątek, wczoraj napisałem jak to u mnie wygląda:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-234/b6-bfb-stag-4-plus-gubi-zaplony-przyspieszania-lpg-p0300-p0301-4-mapa-328502/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy szukałem troche na forum bo chciałem załozyć do mojego nowego nabytku gaz. Z tego co wyczytałem to postawiłem na: Staga 4, reduktor AC, wtryski Hana Gold i miedz 8mm. Gazownik zaproponował mi barakudy, kompa Optima Pro-tec, reduktor zawoli ZETA i przewód miedzi 6mm, cena taka sama ok 2500. Podpowiedzcie mi czy jego propozycja jest lepsza?

Drugi zestaw OK oprócz Zavoli. Bez własnych przeróbek seryjnie Zavoli mocno pompuje się w silnikach doładowanych więc i średnio się do nich nadaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedz.

Poprosze go o te barakudy i kompa Optima ale z innym reduktorem (AC).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KME Silver, spokojnie obrobi 163 KM, sam taki mam zamontowany na Faro fi 8mm. Wtryski Barracuda także mam zamontowane i sterownik mam Optimę. Wszystko działa jak na razie bez problemu, nie zauważyłem spadku mocy itp. Butla w koło wchodzi (przynajmniej w Avancie) 67 L, czyli realnie wejdzie 53 litry gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi stag 4 plus, baracudy, reduktor kme gold turbo czy jakos tak i wsio na fi 8mm. Butla 65l - wchodzi 51.

Instalka obsluzy mi to co chce czyli czip na 180-190km.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...