Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się czerwona kontrolka


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie który czujnik odpowiada za powiadamianie o niskim ciśnieniu oleju ten w misce czy ten przy filtrze ? Mam taki kłopot iż zapaliła mi się kiedyś mi czerwona oliwiarka i zapiszczało raz i zgasła to do mechanika nowy czujnik ciśnienie zmierzone i jest takie jak być powinno pojeżdziłem tak około 4 miesięcy i dziś to samo się stało i to dwa razy . Ściągana była miska i wyczyszczony smok silnik pracuje bez żadnych kłopotów.Jutro zamówie ori czujnik sprawdzę jeszcze raz ciśnienie . Miałem kiedyś kłopot z czujnikiem w misce bo był spalony po wymianie potrafiła sie zapalić czasami kontrolka (min oil)pomarańczowa ale na bagnecie był max pojedziłem tak na tym i przy wjechaniu na nierówność w nawieszchni zgasła i jest już ok.Czy ma to jakiś związek? Morze kabel gdzieś masy dotyka ?. Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miales cisnienie oleju ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek jeszcze raz zmierzę i kupie ori czujnik bo ten co mam to febi jest o ile pamiętam czarny

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:41 ----------

jeśli ciśnienie będzie ok to czujnik padniety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a morze to być też wina kostki lub czegoś innego?

---------- Post dopisany 26-05-2014 at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2014 at 22:47 ----------

panowie ciśnienie zmierzone i zdziwienie wielkie 1.4-1.6 bar na ciepłym a przy 2000 ma 4bar czy pompa mi pada?

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 16:40 ----------

oczywiście kontrolka się nie świeci ale jakie powinno być prawidłowe ciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia masz chyba ok. Czujnik wymieniłeś na ori, tak jak pisałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do smoka w pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smok był czyszczony około 10tyś km temu . czujnik wymieniony nic się nie świeci jutro robię płukankę i wymianę oleju . interesuje mnie tylko czy ciśnienie jest ok. Kontrolka zaświeciła się tylko raz i od tamtej pory około tygodnia przed wymianą nic się nie zaświeciło . dzisiejsza wymiana czujnika i mierzenie ciśnienia to profilaktyczna czynność . po płukance i wymianie oleju pojerzdzę około dwóch tygodni i zmierzę jeszcze raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też będzie ok, z tego co dogrzebałem się to trzeba niestety w tym przypadku zainwestować w ORI czujni co siedzi w misie, zwyklaki nie chcą współpracować :kwasny: kontrolka pokazuje Ci oliwiarkę, ale on będzie m.in wskazywał to, a będzie to związane z tem. oleju też jest od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce jest czujnik poziomu oleju, którego błąd objawia się inaczej na FISie. Do czego sie dogrzebałeś powaguspisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik w misce mam ori hella taki jaki był montowany i ciśnienia jest też ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce jest czujnik poziomu oleju, którego błąd objawia się inaczej na FISie. Do czego sie dogrzebałeś powaguspisz?

Owszem objawia się to na fisie oliwiarką, i jest on od poziomu oleju, ale zarówno spełnia funkcję temperatury oleju i też pojawia się oliwiarka, na fisie a w błędach będzie temp sesnor coś tam dalej nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po płukance i wymianie oleju można dodać tego preparatu LIQUI MOLY MoS2 DWUSIARCZEK 8342 DODATEK DO OLEJU (4204104290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?. mam zalany VALVOLINE MaxLife 5W40? czy ktoś to stosowała i jakie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce jest czujnik poziomu oleju, którego błąd objawia się inaczej na FISie. Do czego sie dogrzebałeś powaguspisz?

Owszem objawia się to na fisie oliwiarką, i jest on od poziomu oleju, ale zarówno spełnia funkcję temperatury oleju i też pojawia się oliwiarka, na fisie a w błędach będzie temp sesnor coś tam dalej nie pamiętam dokładnie.

O ile się nie myle to czujnik w misce - komunikat pomaranczowy na FISie, czujnik przy filtrze - komunikat czerwony. Dyskusja w temacie tyczy sie czerwonego ostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie jest

jak jest popsuty to wyświetli się (sensor oil) na pomarańczowo o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce jest czujnik poziomu oleju, którego błąd objawia się inaczej na FISie. Do czego sie dogrzebałeś powaguspisz?

Owszem objawia się to na fisie oliwiarką, i jest on od poziomu oleju, ale zarówno spełnia funkcję temperatury oleju i też pojawia się oliwiarka, na fisie a w błędach będzie temp sesnor coś tam dalej nie pamiętam dokładnie.

O ile się nie myle to czujnik w misce - komunikat pomaranczowy na FISie, czujnik przy filtrze - komunikat czerwony. Dyskusja w temacie tyczy sie czerwonego ostrzezenia.

A tego to nie wiedziałem, i nie zaprzeczę że tak własnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...