Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] nie wkręca się na obroty tak jak powinien i szarpie


Małek1406839676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupiłem a4 z silnikiem ADR, jest zamontowana instalacja gazowa sekwencja, jak kupiłem wszystko było dobrze, wymieniłem świece i kable i byłem na regulacji gazu i wymianie filtrów gazu, mój problem polega na tym, że pewnego dnia odłączyłem aku na 10 minut, podłączyłem i w ogóle nie chciał jechać, jak wciskałem gaz to wkręcił się do 2tyś i dalej nie chciał. Czyściłem przepustnicę i adoptowałem (bez VAGA, zapłon na minutę tylko) po chwili zaczynał jechać i szarpał przy zmianie biegów, a przy nagłym wciśnięciu pedału gazu czuć było lekkie przerywanie. Problem ten ustaje w znacznym stopniu po przejechaniu jakiś 200-300 km po mieście, ale i tak mimo wszystko nie zbiera się jak powinien. Czasem na benzynie coś mu się stanie że zaczyna przyspieszać prawidłowo, przeważnie jak dużo jeżdżę bez gaszenia silnika. Co może być przyczyną ? Objawy takie są na gazie i na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i sprawdź błędy. Powodów może być wiele np.sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuj błedy, pojezdzij troche, te ktore sie powtórza dopiero swiadcza i jakiejs awarii - i oczywiscie posprawdzaj wtyczki, przewody itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o błędów to ty masz sporo. Czy po skasowaniu błędy powróciły. Bo nie wierzę w to że ci to wszystko padło: wtrysk na 4 cylindrze, lambda, czujnik temp itd. Poczyść to posprawdzaj czy gdzieś ci kable się nie pourywały lub odłączyły. Skasuj błędy i znów zeskanuj wtedy je wklej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...