Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASB - wybór trybu zmiani biegów


_quattro_

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do osób mających tiptronic ze zmianą biegów w kierownicy, czy u Was jadąc w trybie automatycznym na "D" po naciśnieciu przycisku na kierownicy skrzynia przechodzi w tryb ręcznej zmiany biegów czy dopiero po przesunieciu lewarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wydaje mi się, że też tak miałem :kwasny: coś się przestawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz masz?

Jadąc na "D" kiedy nacisnę na przyciski zmiany biegów na kierownicy, przechodzi w tryb zmiany ręcznej pomimo, że lewarek jest na drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. Czyli jadąc na D masz możliwość zmiany biegów lopatkami? Jak to się ma do redukcji kiedy skrzynia w trybie D dąży jak najszybciej do najwyższego polozenia?:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jadąc na D masz możliwość zmiany biegów lopatkami?

Tak i nie, np: jadę na drive naciskam przycisk zmiany biegu na kierownicy i na zegarach wskakuje wyświetlenie biegów 1 2 3 4 5, i mogę je zmieniać łopatkami, jeśli nie zmienię robi to automat i na zegarach znów pokazuje się P R N D S

---------- Post dopisany at 15:49 ---------- Poprzedni post napisany at 15:48 ----------

Pytanie gdzie zakodować tak, żeby manualna zmiana odbywała się tylko po przełożeniu lewarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jadąc na D masz możliwość zmiany biegów lopatkami?

Tak i nie, np: jadę na drive naciskam przycisk zmiany biegu na kierownicy i na zegarach wskakuje wyświetlenie biegów 1 2 3 4 5, i mogę je zmieniać łopatkami, jeśli nie zmienię robi to automat i na zegarach znów pokazuje się P R N D S

---------- Post dopisany at 15:49 ---------- Poprzedni post napisany at 15:48 ----------

Pytanie gdzie zakodować tak, żeby manualna zmiana odbywała się tylko po przełożeniu lewarka

Masz zakodowaną opcję w sterowniku skrzyni biegów umożliwiającą zmianę na tryb sekwencyjny nawet jeśli lewarek nie jest w pozycji tip. Zmieniasz to kodowaniem sterownika skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Masz zakodowaną opcję w sterowniku skrzyni biegów umożliwiającą zmianę na tryb sekwencyjny nawet jeśli lewarek nie jest w pozycji tip. Zmieniasz to kodowaniem sterownika skrzyni biegów.

Bartek gdybyś podpowiedział jeszcze gdzie dokładnie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Masz zakodowaną opcję w sterowniku skrzyni biegów umożliwiającą zmianę na tryb sekwencyjny nawet jeśli lewarek nie jest w pozycji tip. Zmieniasz to kodowaniem sterownika skrzyni biegów.

Bartek gdybyś podpowiedział jeszcze gdzie dokładnie :eusathink:

Sterownik skrzyni biegów jest tylko jeden :) I ma tylko jedno kodowanie :) Wpisz tu aktualną wartość kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skrzyni biegów jest tylko jeden :) I ma tylko jedno kodowanie :) Wpisz tu aktualną wartość kodowania.

kodowanie 0000001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ekstra tak masz, ja bym zostawil, spróbuję u siebie tak przestawić, jak potrzebuje nagle wyprzedzic czy zredukowac to tylko klik łopatka i mam tryb manual, a tak to musżę zawsze najpierw wajhe w bok, albo w tył na S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ekstra tak masz, ja bym zostawil, spróbuję u siebie tak przestawić, jak potrzebuje nagle wyprzedzic czy zredukowac to tylko klik łopatka i mam tryb manual, a tak to musżę zawsze najpierw wajhe w bok, albo w tył na S.

Mi to nie przeszkadza ale to małzonka przez przypadek odkryła i od razu panika telefony, że auto sie zepsuło :grin: teraz marudzi, że mam to "naprawić" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przestawie tak jak masz Ty tylko nie bardzo znam sie na kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przestawie tak jak masz Ty tylko nie bardzo znam sie na kodowaniu.

Ja też się uczę :wink: wszystkie kodowania robiłem sam po wytłumaczeniu większości przez Grześka (ćwiara) za co mu oczywiście dziękuję i teraz Bartek ze skrzynią podpowiada. Chłopaki mają tu ogromną wiedzę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że maja wiedze. Np wtryskiwacze juz sam sobie wkodowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawiłbym tą funkcję i nauczył małżonkę jak postępować w przypadku przypadkowego załączenia... W B7 nie ma problemu - bo są łopatki. W B6 są te nieszczęsne przyciski no i w związku z tym czasem zdarzy się, że przypadkowo coś przełączymy.

Jeśli tryb sekwencyjny ma być dostępny tylko z lewarkie w położeniu +/- to zmień kodowanie na 01001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawiłbym tą funkcję i nauczył małżonkę jak postępować w przypadku przypadkowego załączenia

Warte przemyslenia :wink:

Jeśli tryb sekwencyjny ma być dostępny tylko z lewarkie w położeniu +/- to zmień kodowanie na 01001.

Bartek - bardzo Ci dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z kolega ma a6 i ma identycznie jak Ty, wiec i ja zmieniam, jak mi oczywiście ktoś podpowie jak :wink:

---------- Post dopisany 28-05-2014 at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2014 at 18:29 ----------

Dziekuję koledzy, zmieniłem sobie kodowanie na 000001 i teraz przełącza mi biegi manetka niezależnie od pozycji lewarka i tak jest prawidłowo, a przynajmniej fabrycznie, potwierdzone również w A6 C6 i A8 D3.

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:42 ----------

Jeszcze tylko aktualizacja softu skrzyni na najnowszy i bedzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję koledzy, zmieniłem sobie kodowanie na 000001 i teraz przełącza mi biegi manetka niezależnie od pozycji lewarka i tak jest prawidłowo, a przynajmniej fabrycznie, potwierdzone również w A6 C6 i A8 D3.

No i super :thumbup1:

Jeszcze tylko aktualizacja softu skrzyni na najnowszy i bedzie wszystko ok.

Aktualizacja? To znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...