Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie załacza się klima


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem jak w temacie nie włącza mi się klima. Układ jest szczelny świeżo nabity. Sprzegięłko jest całe. Kółko obraca się lekko. Podłączyłem na krótko plus z akumulatora i cisza.... Może jakiś pomysł?

---------- Post dopisany 24-05-2014 at 12:39 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2014 at 21:13 ----------

teraz tak gdzie jest bezpiecznik klimy ten glowny duzy i przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u kolegi jest prawie to sam ale to na krótko brałes kabel bezposredni do kompresora ? bezpiecznik jest 40 amperowy i przekaznik 213 z tego co pamietam

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

a to wszystko znajduje sie nad nogami kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźników do sterowania klimą. Jeśli świeci się econ na klimatroniku cały czas to sprawdź bezpiecznik nr 6 od czujnika ciśnienia. Generalnie podłącz VAGa i sprawdź błędy w klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłacze sie do tematu wczoraj koledze klime nabiłem i cisza nie działa bezpieczniki całe tylko brak pradu na klime po podłaczeniu na krótko działa klima czy to zawor cisnienia klimatyzacji audi przed lift oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 to poszukaj jak wywołać kody błędów w klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jak weszłem kody błedów to ze czujnik tem zewnetrznej ale bład sporadyczny a i własnie ze ten zawór cisnienia klimy było a dalej to juz nei wiem bo szły błedy i zacinał sie komp az

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyswietla mi sie blad z klimy 1232 moge go skasowac ale pojawia sie zaraz znow a w drugiej B6 zony jest blad 825 i sprawa z nim wyglada podobnie ktos chociaz moze mnie oswiecic co to za kody bledow bo zabardzo nie wiem jak sie za temat zabrac

---------- Post dopisany 07-06-2014 at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2014 at 19:59 ----------

nadal cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo leniwy człowieku:

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/a4-b6-sprezarka-sie-zalacza-240775/#post2953682 - do sprawdzenia sprężarka i zawór w niej,

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b6-awx-prosba-rozpoznanie-bledu-55856/#post653543 - błąd związany z podgrzewaniem foteli, nic nie ma wspólnego z klimą.

Po pierwsze: kody podajemy pełne (jak w linkach).

Po drugie: szukamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klimatyzacja nie działa, i nie wlancza sie wiatrak .Byłem wczoraj u mechanika , powiedział ze mechanicznie wszystko jest ok, diagnostyka nie wykazała żadnych błędów. Proszę o pomoc i podpowiedzi co moze byc przyczyna nie działania klimy

KategorieA4 , B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik w ukladzie jest ????

Prawdopodobnie czujnik w kompresoze padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest nabita, układ jest strzelny nigdzie nie cieknie.

---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

Witam. Jest możliwość sprawdzenia tego czujnika przed wymiana czy nie działa , zeby byc pewnym ze to to. No i czemu diagnostyka nic nie wykazuje. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, jeżdziłem bez nabitej klimatyzacji 1.5 roku ! audi mam z 2004 miałem chłodnice do wymiany wymieniłem ,nabity jest układ, szczelny,błedów nie pokazuje na kompie,a klima nie działa.fachowiec co mi wymieniał chłodnice nie wie co to może być i każe wymieniać cała sprężąrke....!!!:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma rację bo jest zarznieta

trzeba tez sprawdzic czy w układzie nie ma zadnych opiłków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev- ale jest cos takiego jak czujnik ciśnienia klimatyzacji,i on powinien chronic sprażarke,,pozatym nie słyszałem żadnego stukania ani nic takiego jak niektórzy opisywali,najgorsze że to nie wiem za cop sie zabrac,licze ze może tylko to sprzęgiełko jest do wymiany, dodam że wentylator też nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 sprezarka pracuje caly czas, nie ma znaczenia czy klima jsst włączona czy nie.

Odepnij przewod od sprezarki do parownika i wsadz palucha, jak będą opilki to sprezarka do wymiany a cały układ do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro zobacze czy sa jakieś opiłki ,mam nadzieje jeszcze ze nie bede musiał wymieniać sprężarki bo to koszt jak nie wiem..:facepalm: zaniedbałem to w h.. nie zdawałem sobie sprawy ,ze to moga być takiem koszta i ze jak gazu nie ma w klimie to moża zrabac sprężarke.. ale ze ten wentylator za chłodnica nie włacza sie to też dziwne chyba ze on chodzi razem z klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kompresor nie dziala tylko zawor w kompresorze

Masz d.... nie mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...