Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6] Niepoprawne działanie klaksona


Krawalek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Co to może byc, klakson działa tylko w określonej pozycji kierownicy. Pytanie brzmi, gdzie mam grzebnąć by przywrócić stan poprawny. I czy nie jest to jakaś skomplikowana operacja, nie jestem dobry w naprawach samochodowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem w astrze i tam przyczyna bylo nierowne wytarcie sie bolca na sprezynie ktory byl dociskany do tarczy na kierownicy, wtedy tez klakosn dzialal tylko przy skrecie kierownicy. Trzeba rozebrac kierwonice tylko ze nie wiem jak to zrobic z poduszka ( tam nie mialem i wystarczylo zdjac obudowe i wszystko wyczyscic - byla poprawa ale nie do konca, bo bolec jednak byl wytarty). Nie wiem czy cos pomoglem ale ciezko mi to fachowo opisac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem w astrze i tam przyczyna bylo nierowne wytarcie sie bolca na sprezynie ktory byl dociskany do tarczy na kierownicy, wtedy tez klakosn dzialal tylko przy skrecie kierownicy. Trzeba rozebrac kierwonice tylko ze nie wiem jak to zrobic z poduszka ( tam nie mialem i wystarczylo zdjac obudowe i wszystko wyczyscic - byla poprawa ale nie do konca, bo bolec jednak byl wytarty). Nie wiem czy cos pomoglem ale ciezko mi to fachowo opisac ;)

Potwierdzam.

Trzeba śrubki z tyłu AirBagu odkręcić, a potem zdjąć kiere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zdziw się, że jak odłączysz AIRBAG i złożysz do kupy to Ci się kontrolka będzie świecić bo błąd wyrzuci.

Ok, ale jak odepnę akumulator to błąd się nie skasuje ?. Czy w tej sytuacji muszę podłączyć się do VAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy4 napisał/a:

Tylko nie zdziw się, że jak odłączysz AIRBAG i złożysz do kupy to Ci się kontrolka będzie świecić bo błąd wyrzuci.

Ok, ale jak odepnę akumulator to błąd się nie skasuje ?. Czy w tej sytuacji muszę podłączyć się do VAG ?

Ale w tym problem, że gdy odłączysz poduszkę przy odłączonym akumulatorze, to nie wykryje ci żadnego błędu (ewentualnie później, gdybyś źle przewód do poduszki podłączył po włączeniu). Jest to najbezpieczniejsza możliwość zdjęcia poduszki... Gdyby wyskoczył błąd, to najlepiej VAGa podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...