Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana nagrzewnicy z klimatronikiem


3M03

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

temat ten był pobieżnie poruszony na forum ale niestety nikt konkretnie nie pisał o nagrzewnicy z klimatronikiem.

W moim przypadku wymiennik ciepła zakończył żywot i niestety muszę go wymienić ale......?

właśnie......

książka "Audi A4-sam naprawiam" odsyła z wymianą do ASO i jest to dziwne?

Opisują w niej prawie wszystko a wymianę nagrzewnicy każą robić w ASO?

Tak więc mam pytanie: Czy do wyciągnięcia nagrzewnicy z w/w klimatronikiem trzeba rozbierać cała przednią deskę?

Z góry dziękuje za merytoryczne rady od klubowiczów którzy już to przeszli w tożsamym przypadku. Oczywiście bedę wdzięczny za opis własnych doświadczeń i męk przy wymianie

pozdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisują w niej prawie wszystko a wymianę nagrzewnicy każą robić w ASO?

A co z np. wymianą turbiny. Nie zauważyłem.

Nie robiłem w A4 ale pewnie trzeba deskę zdjąć. W B4 nie trzeba było jej demontować, tylko troszkę więcej gimnastyki dochodziło i poobdzieranych łapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Szogun!!

No to daleś mi radę.... chyba prosto wyciagnąlęś ją z PRZYJACIÓŁKI co??

Fajnie ..... no nic tylko brac się za robotę i .... obdzierać łapki.

Merytoryczne to było :)) a jakie empiryczne :(:

Ale co tam zawsze punkcik na konto co nie??

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-01-2007, 22:04 ]

dzięki, z Twojego powyższego posta dowiedziałem się jak dobrać się do nagrzewnicy.

Ludzie chcą Ci pomóc, dlaczego wybrzydzasz i obrażasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robiłem tego, ale mam podobny problem, tj. muszę się dobrac do silniczka klapy pod filtrem pyłkowym. Podobna robot, musisz zdjąc deskę, kierownicę, przedni panel tj. wszystko gdzie jest montowane radio i panel klimatronika i wtedy sie do tego dobierzesz. Rozmawiałem dzisiaj z "Fachowcami" w ASO myslałem że jest łatwiejszy sposób , ale nie za bardzo zorientowani, chyba jeszcze tego nie robili.

Zyczę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ramzes!!!

Dzięki za potwierdzenie moich obaw. Przygladałem się juz nagrzewnicy i tak jak z jeżem łudziłem się że nie jest tak trudno ja wydrzeć. Ale niestety:-((. W każdym razie pomogłeś mi w podjęciu decyzji.

A do kolegi pre_pl bardzo miła propozycja: Jezeli chcesz dowiedzieć się co znaczy kogoś obrazać to załącz regionalną TV na obrady sejmu lub najblizsze wiadomosci z udziałem naszych posłów i....

zobaczysz różnicę w prosbie o merytoryczną (czytaj fachową) pomoc a gdybaniem co by było

w innym modelu. Postaw się w sytuacji gdy na 50km ginie Ci litr płynu i w ten sposób jesteś zdesperowany, aby nie powiedzieć <<</.,!@#$/>>>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano,

Mam problem z klimatronikiem,przestal mi dzialac nawiew na przednia szybe.

Co moglo pasc? Czy musze zdiac deche zeby to naprawic?

Prosze o pomoc!

audi a4 2002

Prędziutko do działu Newbie spełnić pewien obowiązek.

W innym przypadku jakiś wredny ;) moderator może zacząć usuwać posty.

[szogun0]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przykro ale nie pomogę Ci - niestety. Wymiana nagrzewnicy z klimatronikiem jest dośc skomplikowana więc oddałem ja do warszatu (800 zł). Okazuje się że w celu wyciagnięcia nagrzewnicy potrzeba nie tylko zdjąc całą dechę ale również spuścić lub odciągnąc czynnik chłodzący z klimatyzacji. Tak więc ja poddałem się i zapłaciłem. A co do Twojego pytania.... hmmm............ może spróbuj za pomocą kodów ze sterowania klimatronikiem dokonac chociaz wstepnej diagnozy. Kody te podane są na tym forum - musisz tylko poszukać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...