Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryskarkę ,jaką kupic?


skrab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś się orientuje jaką kupić wtryskarkę czyli nie najdroższą ,a w miarę dobrą,i czy jest jakieś szkolenie odnośnie jej obsługi ,czy zwykły laik może na niej pracować?

Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz wtryskarke "manualna" czy PLC ;) W przypadky automatu musisz umiec wprowadzic wszystkie wartosci i zaprogramowac ;)

Z ciekawosci do czego potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie firmie było parenascie wtryskarek ale teraz nie pamietam nawet jakie nazwy. Wiekszosc z niemiec przyjezdzala. Wszystkie programowalne. Fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma w której pracowałem robiła wszystkie plastiki do przełączników samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam nad kupnem ,ale jeszcze nie wiem jaką (za ile) co na niej robić żeby rozkręcić mały interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z luźnych gadek z osobami co w tym robią to podobno słomki, talerzyki, kubeczki dobrze idą.

Z rozrywkowych hula-hop się podobno dobrze sprzedaje.

Jeśli chcesz cos na większą skalę to podbij do jakiejś dużej firmy i powiedz, że mógłbyś być ich dostawcą. Ty byś robił dla nich. Oni zaoszczędzili by miejsca i biurokracji. Opcji jest wiele a obecnie outsourcing jest bardzo modny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie "plastik" jest błędną nazwą i zawodowcy w ogóle jej nie używają. :) Jak będziesz podbijał do dużych firm to lepiej nazywać fachowo, np. tworzywo sztuczne, najczęściej powstałe z różnych polimerów.

Co do wtryskarek to bardzo dobre są Battenfeld. Oczywiście jeśli nie chcesz inwestować sporych sum to proponuje poszukać poleasingową po przeprowadzonym serwisie i taka będzie długo pracowała, a cena będzie zdecydowanie niższa. Wybór modelu to już zależy od rodzaju wytwarzanego produktu. Na stronie producenta na pewno sobie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie "plastik" jest błędną nazwą i zawodowcy w ogóle jej nie używają. :) Jak będziesz podbijał do dużych firm to lepiej nazywać fachowo, np. tworzywo sztuczne, najczęściej powstałe z różnych polimerów.

Co do wtryskarek to bardzo dobre są Battenfeld. Oczywiście jeśli nie chcesz inwestować sporych sum to proponuje poszukać poleasingową po przeprowadzonym serwisie i taka będzie długo pracowała, a cena będzie zdecydowanie niższa. Wybór modelu to już zależy od rodzaju wytwarzanego produktu. Na stronie producenta na pewno sobie wybierzesz.

Każdy kto trochę zna sie na temacie wie ze plastik to tylko potoczna nazwa ;) Wiadome jest ze czesci powstaja z granulatu polimerowego o roznych wlasciwosciach itp ;)

Trzeba jeszcze pamietac o koszcie matrycy ;) Bo to moze byc duzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było pojeździć po hurtowniach i się popytać czy przyjmą jakieś produkty np.takie jak Tzieland pisał,a możecie jakiegoś linka podesłać wtryskarki np:: z aledrogo?

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

Tak na marginesie "plastik" jest błędną nazwą i zawodowcy w ogóle jej nie używają. :) Jak będziesz podbijał do dużych firm to lepiej nazywać fachowo, np. tworzywo sztuczne, najczęściej powstałe z różnych polimerów.

Co do wtryskarek to bardzo dobre są Battenfeld. Oczywiście jeśli nie chcesz inwestować sporych sum to proponuje poszukać poleasingową po przeprowadzonym serwisie i taka będzie długo pracowała, a cena będzie zdecydowanie niższa. Wybór modelu to już zależy od rodzaju wytwarzanego produktu. Na stronie producenta na pewno sobie wybierzesz.

Każdy kto trochę zna sie na temacie wie ze plastik to tylko potoczna nazwa ;) Wiadome jest ze czesci powstaja z granulatu polimerowego o roznych wlasciwosciach itp ;)

Trzeba jeszcze pamietac o koszcie matrycy ;) Bo to moze byc duzy problem.

A co to ten koszt matrycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o formy, z których będzie uzyskiwany jakiś tam kształt. I to jest dosyć spory wydatek. U mnie w firmie robili tak, że formy mieli swoje a wtryskarki właśnie "wynajmowali" z innych firm.

---------- Post dopisany at 08:03 ---------- Poprzedni post napisany at 07:58 ----------

I u mnie mieliśmy wtryskarki:

Arburg Allrounder 470C

Engel ES570

Nie jestem pewny co do modeli ale bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisz dokładnie co chcesz produkować, wtryskarek jest cała masa Engel, Mir, sandretto, batenfeld, demag, krausmaffei, italtech i można by tak jeszcze długo, osobiście zajmuje się wtryskarkami od 10 lat, tonaż od 50 do 5000 ton sprecyzuj oczekiwania to coś poradzimy, jest masa pras używanych na rynku, wszystko zależy do czego ma służyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to, plastikowe kubki i talerzyki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary formy i objętość wtrysku? Z jakiego surowca ? Ile gniazd w formach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary formy i objętość wtrysku? Z jakiego surowca ? Ile gniazd w formach?

Po co takie pytania zadajesz skoro logiczne jest, że kolega nic nie wie nt. wtryskarek. A twoje pytania są dosyć szczegółowe ;)

W tym wątku chodzi chyba o to, żeby właśnie w tym wszystkim doradzić a nie błyskać jakąś tam wiedzą przed laikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po to zeby kolegę uświadomić w tym temacie, a Twoja wypowiedz nic do niego nie wnosić więc daruj sobie tego typu stwierdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się ja jestem początkujący,(laik) mam trochę kasy i chce w coś zainwestować bo wiadomo od przybytku głowa nie boli... Tak na początek żeby miał chociaż jeden coś robić..I jeszcze muszę znaleźć odbiorce ..ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nikt sie nie kłóci :) na dobra sprawe przy jednej prasie pracującej w automacie niema za wiele pracy dla osoby obsługującej, od wczoraj do jutra trwają targi Plastpol w Kielcach jak masz niedaleko zawsze mozesz sobie skoczyc i zobaczyc jak to wyglada z bliska, są tam maszyny rożnych producentów normalnie pracujące więc polecam, gdybys mial jakies pytania chetnie pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nad tym się trzeba poważnie zastanowić czy nie wyrzuci się kasy w błoto bo ja chce kupić jakąś przechodzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...