Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji


DefSquad

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi proszę czy to normalne że przy włączeniu klimy auto drastycznie traci na mocy? Rozumiem, że ma już swoje lata bo to '95 rok ale silnik 2.6 chyba powinien sobie radzić z takim obciążeniem prawda czy może jestem w błędzie??? Czy może coś jest z nią nie tak, np. kompresor, sprężarka cy cuś jeszcze. Hmmm...? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien tracić mocy tak jak piszesz. Możliwe że sprężarka ciężko chodzi. Dobrze by było to przeglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej normalne , kazdym autem jakim jezdzilem po wlaczeniu klimy czuc bylo ze padlo pare koni

Czytalem kiedys o takim czyms ze podczas wyprzedzania ( nie wiem na jakiej zasadzie samochod to widzial ) klima sama sie wylaczala aby w pelni wykorzystac moc silnika, nie pamietam w jakim aucie to bylo

U kolezki w b5 2.8 193 km nawet czuc spadek , szczegolnie przy parkowaniu z wlaczona klima , mul jak h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę koni to ok ale tutaj czuć bardzo mocno że muli więc chyba rozejrzę się za sprężarką tak jak pisze jacek...może to właśnie w niej tkwi diabeł. Osobiście rzadko kiedy z niej korzystam właśnie przez to że nie chce mi się nawet nim jeździć z włączoną klimą bo co to za przyjemność skoro zbiera się jak tir pod górkę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to ze sprezarka strasznie duzo pradu rzre

Normalnie ladowanie mam na fisie podczas jazdy ponad 14

Stane na swiatlach , swiatla on, radio on, klima on, efekt- ladowanie 12,5

, poczytaj o tym troche najpierw nim wlepisz sie koszt kilkuset zlotych na darmo bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczę na Vag'a może coś pokaże. Póki co nie zauważyłem żadnej różnicy jeśli np autko jest fajnie chłodne i jeśli stoi cały dzień powiedzmy na 30 stopniowym upale bo wtedy chyba potrzeba więcej energii do ochłodzenia już tak nagrzanego silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy benzyniak odczuwa spadek mocy po właczeniu klimatyzacji. i to nic dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy benzyniak odczuwa spadek mocy po właczeniu klimatyzacji. i to nic dziwnego

Nie zauważyłem u siebie tego zjawiska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy benzyniak odczuwa spadek mocy po właczeniu klimatyzacji. i to nic dziwnego

Nie zauważyłem u siebie tego zjawiska :wink:

Szczerze mówiąc ja też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...