Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lancuch czy pasek mam ?


RAF.A4.TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi właśnie o ten pasek. Czy do jego wymiany trzeba cofnąć wałek wyrównoważający od którego jest napędzana pompa.:eusathink:

636103020.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba okręcić śrubę i koło pasowe zsunąć przez wyciągnięcie wałka. Ten pasek nie jest obciążony, ani naciągany, więc i przeżyje auto na luzie, nie kombinuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to akurat nie grozi. Mam dopiero niecałe piec tysięcy nakręcone.:wink: Ciekawi mnie jak należy to prawidlowo wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody sucha. ogólnie cały silnik suchy i bez wycieków. oleju nie bierze ani grama , ostatnio wymieniałem po 30 tys z long life ale teraz zalałem castrol 5w30 i przechodzę na wymianę co 15 tys . silnik pienie pracuje widać ze nie wymęczony tylko ta wymiana rozrządu zakłóca oj spokój.. Bo kiedyś miałem dwa przypadki 80 b4 2.8V6 pasek się urwał na szczęście silnik bezkolizyjny (24V) założyli drugi w ASO i pojechali dalej gorzej bylo z A6 C5 2.4 V6 tam jak się urwał to dwie głowice do wymiany.. dlatego mam teraz obsesje na punkcie rozrządu..:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o ten pasek. Czy do jego wymiany trzeba cofnąć wałek wyrównoważający od którego jest napędzana pompa. :eusathink:

636103020.png

Witam. Panowie co to za element nr 24? ostatnio ubywa mi plyn chlodniczy i gdzies w tej okolicy wycieka. cała plastikowa obudowa jest mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Dzięki za odpowiedz. Teraz drugie moje pytanie - nr 25 na schemacie to zapewne uszczelka pompy płynu chłodniczego? Bo obstawiam ze to ona chyba puszcza płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...