Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciśnienie oleju


mac12311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakie powinno być ciśnienie oleju w audi a4 b5 1.9 tdi AFN 1997r ??

U mnie trzyma ok 2 ale po dodanu gazu dochodzi do 6-7.

NA zimnym silniku po przegazowaniu auto gsnie, jak sie troche rozgrzeje to nie gasnie ale sie zawiesza i wchodzi w rezonans. A jak juz sie rozgrzeje to objawy usteuja.

Mechanik twierdzi ze to wina jakiegos zaworu w pompie.

JEst pomysl zeby zalac ją rzadszym olejem ( zmiana z 10w40 na 5w40) - moze to pomoze, gdyz faktycznie jak auto sie rozgrzeje i olej sie rozrzedzi to jest dobrze.

I tu tez pytanie czy zmiana oleju na 5w40 nie zaszkodzi ?? Wiem ze podobno taki olej z norma 505.00 jest dedykowany.

I jeszcze jedna czy wiecie jaka powinna byc dawka paliwa i kat wtrysku ??

Wybieram sie na sprawdzenie do elektryka i na regulacje ale najpierw chcialbym znac tez wszystkie wartosc.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 03-06-2014 at 08:24 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2014 at 10:15 ----------

Kurde, nikt nie pomoże ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie oleju - przy 2000obr 2bary

dawka paliwa fabryczna - 0,36mg

kat wtrysku - 0,46-0,52

nic nie powinno sie dziac.zalewaj 5W40 moze faktycznie 10W to za duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie oleju na zimnym silniku za wysokie, coś nie tak z zaworem ograniczającym ciśnienie w pompie oleju.:decayed:

Powoduje ono prawdopodobnie takie napompowanie hydropopychaczy, że zawory się podwieszają i nie zamykają, może nawet dojść do kolizji tłoków z zaworami.:naughty:

Zmiana oleju na rzadszy to tylko półśrodek, w lato może być OK, ale w zimie na 90 % problem powróci, jak nie zrobisz przycinającego się zaworu w pompie olejowej.

P.S. Wymieniałeś już olej w swoim aucie?

Bo jeżeli nie, to może poprzedni właściciel nakitował jakichś motodoktorów lub tym podobnych badziewi i ten zawór w pompie po prostu nie wyrabia :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrosob1 - autem zrobiłem juz ponad 50 tysiecy wiec olej wymienialem juz sam kilka razy, caly czas 10w40 - teraz zaryzykuje przejscie na 5w40, zobaczymy co bedzie.

Lukasz_N - twierdzisz ze cisnienie 6-7 to jest ok ?? Wczoraj byłem u elektryka sprawdzic dawke i kat wtrysku no to mowil ze cisnie nie ma byc 2 bary wiec juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu jałowym powinno być kolo 2 bar.

Przy wcisnietym gazie max 7 bar. Przeczytaj link do posta którego wyżej Tobie podeslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_N przeczytałem posta narazie tak z grubsza na szybko i mam pytanie czy u mnie w silniku AFN robota wyglada tak samo ?? no bo tam byl silnik 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny dylemat.Mam problem z odpaleniem. Który objawiał się w sposób taki: Po odpaleniu silnika (temp ok - 5 /10 stopni )Silnik chodził przez ok 5s i gasł. Następnie nie odpalał i miał sie wrażenie ze kręcił na pusto (Bez kompresji) trzeba bylo go kilkukrotnie krecic.Żeby odpalić silnik trzeba był poczekać z kilka minut i znowu próbować odpalić i tak kilkukrotnie. Kiedy udało się w końcu odpalić. Silnik chodził nie na wszystkie cylindry. Kiedy zaczynał robić się ciepły zaczynał chodzić na wszystkich cylindrach.na poczatku myslałem ze cos z układem paliwowym wiec wymienione uszczelki pod pompa nowy filtr z passata b4 przy okazji wpadły nowe wtryski dalej to samo. Doczytałem sie na necie ze to moze byc pompa oleju. Dzis spawdzałem. temp otoczenia 4 stopnie. Dosc ładnie odpalił na manometrze ponad 9 bar po lekkim dodaniu gazu ponad 10 bar silnik zaczynał chodzic nie równo nie na wszystkie gary. Na rozgrzanym 90stopni temp wody 80 stopni temp oleju 1 bar na wolnych obrotach 2 bary przy ok 2000 obrotów. Jakies dodatkowe sugestie macie czy pompa oleju odrazu do wymiany??


problem rozwiazany winowajca byla pompa oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...