Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instrumenty na jakich gramy


boguki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:) Jako, że jestem fanem saksofonu, a co za tym idzie Candy Dulfer, szukam chętnych na wyjazd do Pragi 18.11 do legendarnego Lucerna Music Bar:) Powrót pewnie tego samej nocy. Zamierzam wyjeżdżać z Łodzi:) No to jak - są chętni fani saksofonu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ciekawy temat... Ja z kolei gram na saksofonie, studiuje w Katowickiej akademii muzycznej

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gra ktoś na harmonijce ustnej ? Trudno się nauczyć ? O co chodzi z tą tonacją, bo widziałem harmonijki np w C, D...

Jak gitara akustyczna jest nastrojona pod A jak orkiestra to jak się ma do tego tonacja harmonijki ? :peace: Jaką dobrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tonacją to jest tak, że jeśli chciałbyś zagrać tak aby "stroić" z drugim instrumentem w innej tonacji to Ty musiałbyś dmuchać inny dźwięk niż kolega (w zależności od stroju instrumentu)

A tak na chłopski rozum, to jeśli miałbyś harmonijkę w stroju np. C, natomiast kolega np. trąbkę w stroju Bb to razem z jednych nut byście nie zagrali. Straszny zdrzyt by był.

O ile pamiętam (nie mam wykształcenia muzycznego a jestem samoukiem) pomiędzy Tobą a drugą osobą grającą wystąpił by INTERWAŁ

Co do doboru harmonijki, najlepszą opcją (teoretycznie i wg mnie) jest strój C - ten podstawowy.

Jeśli jestem w błędzie, poprawcie mnie chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam wszystkich do zapoznania się z funpage zespołu w którym się udzielam...

jeżeli się spodoba-polub profil :kox:

https://www.facebook.com/krzywaalternatywa?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale i ja się pochwalę :)

Od 8 lat gram na gitarze i coś tam próbowałem na klawiszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...