Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instrumenty na jakich gramy


boguki

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, jeśli mamy jakichś muzyków w klubie lub osoby, które uczą się grać lub grają zawodowo czy też amatorsko na jakimś instrumencie to właśnie w tym wątku będą mogły się tym pochwalić, wymienić doświadczeniami, nutami a nawet zaprezentować swoją twórczość (dla bardziej odważnych). Można wklejać wszystko co związane z tym tematem, pisać o instrumentach, wklejać filmiki np. z youtube z fajnymi wykonaniami.

Przyszedł mi do głowy taki temat bo sam właśnie po dobrych kilkunastu latach przerwy w graniu postanowiłem zdjąć ze strychu mój stary klawisz i zacząłem na nim grać a raczej powoli przypominać sobie to co kiedyś umiałem. Być może tak szybko nie uczę się jak wtedy kiedy chodziłem do podstawówki ale frajdę sprawia mi to wielką tak samo jak kiedyś:) Kupiłem sobie kilka fajnych książek do nauki, ściągnąłem trochę nut i mam nadzieję, że te moje stare/nowe hobby będzie się rozwijało.

Na początek tyle ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara Feder Stratocaster Made in USA. Limited edition '95awg2xk6o.jpg

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :) coś dla mnie ^^

Wojciech Topa - skrzypce rocznik 2007 :)

A tak generalnie to juz przeszło 23lata gram i się uczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak kolega KULARESKO, tzn saksofon altowy (amati). A dodatkowo klawisze Yamaha DGX-505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mrogal (mój brat) gra na akordeonie, kolega medik (mój szwagier) gra na skrzypcach, ja natomiast zajmuje się wokalem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju musisz sobie robić jaja w każdym wątku ?

Odkąd dowiedział się że zupełnie hobbystycznie (!) próbuję swoich sił na dudach, ciągle się ze mnie nalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to gram na wiolonczeli parę razy w tygodniu ..

images?q=tbn:ANd9GcQiqCkoO9Tx56pui3ictYRB-el-1OHsDjgT2MYXLmixdWC1DhzI

kolega mrogal (mój brat) gra na akordeonie, kolega medik (mój szwagier) gra na skrzypcach, ja natomiast zajmuje się wokalem :hi:

:polew::polew::polew::polew::polew:

A tak całkiem serio to chciałbym się kiedyś nauczyć grać na gitarze elektrycznej..ale ciągle za mało czasu :thumbdown::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mrogal (mój brat) gra na akordeonie, kolega medik (mój szwagier) gra na skrzypcach, ja natomiast zajmuje się wokalem :hi:

a ja ? ja napierdzielam im na nerwach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keyboard, pianino, ogólnie wszystko co ma klawisze, aczkolwiek rzadko gram, sprzęt daaaawno sprzedany, pozostał mały, chiński keyboardzik do gry z synkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisze Yamaha psr-3000 i od dwóch lat saksofon altowy:) Zakochałem się kiedyś w tym dźwięku i będę się uczył dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisze Yamaha psr-3000 i od dwóch lat saksofon altowy:) Zakochałem się kiedyś w tym dźwięku i będę się uczył dalej:)

Kilka miesięcy temu miałem okazje przetestować TYROS-4. I powiem tak - ja pier***e", ale sprzęt!!!

A co do sax'a powiedz na jakim stroiku grywasz? Głównie chodzi mi o jego grubość. Ja zazwyczaj 2,5 niekiedy 3. Zaś 3,5 już nie bardzo bo to już twarda deska.

Tak się zastanawiam, aby kupić ustnik aluminiowy. Ciekawe jak zmieni się barwa dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu miałem okazje przetestować TYROS-4. I powiem tak - ja pier***e", ale sprzęt!!!

Tyrosy dają radę, ja czaję się na Tyrosa 2 bo 3,4 i 5 raczej w mało przystępnych cenach są - zwłaszcza 5tka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara Elektryczna Epiphone Les Paul - od 15 lat ta sama :decayed: , z doskoku na gitarze basowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyros'a też ujeżdżałem, ale bądźmy szczerzy - żeby to kupić, naprawdę trzeba albo grać na żywca, albo tworzyć muzykę - inaczej się marnuje;) Fakt - gotowe style i barwy są super, ale np nie marnowałbym tego na puszczanie midów na weselu;p Co do saxu - Ostatnio gram na plastikowanych stroikach Rico, 2,5 albo 3. Jakoś przypasowały mi do gustu i dźwiękowo jest całkiem fajnie;) Jeśli mam grać na normalnych, to już olewam vandooreny i gram na Marca Jazz, albo coś typu Rico Jazz Select. Ustnik mam właśnie aluminiowy - Claude Lakey Apollo. Grał na nim jeszcze mój kolega saksofonista i mówi, że ustnik mega;D Mnie też bardzo odpowiada:)Delikatna barwa, łatwy w zadęciu dół i górę z pazurem też można zagrać na tym:)

Klawisze Yamaha psr-3000 i od dwóch lat saksofon altowy:) Zakochałem się kiedyś w tym dźwięku i będę się uczył dalej:)

Kilka miesięcy temu miałem okazje przetestować TYROS-4. I powiem tak - ja pier***e", ale sprzęt!!!

A co do sax'a powiedz na jakim stroiku grywasz? Głównie chodzi mi o jego grubość. Ja zazwyczaj 2,5 niekiedy 3. Zaś 3,5 już nie bardzo bo to już twarda deska.

Tak się zastanawiam, aby kupić ustnik aluminiowy. Ciekawe jak zmieni się barwa dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :)

zazwyczaj gram na Vandoren'ach właśnie ale jakoś nie brzmi to tak jak bym chciał. Grubość to zazwyczaj 2,5 niekiedy 3 (chociaz 3 to trzeba nieco rozdmuchać aby dało się na rym grać, a 3,5 i wyżej to już deski). Tak się własnie zastanawiam nad zakupem jakiegoś ustnika aluminiowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...