Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chłodzenie wnętrza


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie klimatyzacji i zwykłego nawiewu. Mam ustawioną temp 16 stopni z zwykłym nawiewem na szybę lub na mnie i chłodzi idealnie przy 32 stopniach ładnie chłodno bez załączonej klimy można tak jeździć cały czas z nawiewem na siebie bez załączania klimy czy klima tak chodzi skoro mam te 16 stopni, AUTO opcji w ogóle nie używam, bo..nie muszę efekt włączonej opcji AUTO jest taki sam jak i z zwykłym nawiewem, tyle, że jak włączam klimę to od razu wieje na maksa, bo na cały samochód nim uzyska te 16 stopni trochę zejdzie, a przestawiać nawiewu nie idzie, bo się AUTO wyłącza..

Czy są też może jakieś zalecenie, że powinno sie klimę włączać kontrolnie czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj instrukcje bo widać że nie za bardzo wiesz w jakich warunkach układ klimatyzacji jest aktywny, a w jakich nie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym czy ci Klima działa czy nie to się dowiesz po przycisku econ. Bo jak przy 32 stopniach mówisz, ze chlodzi fajnie bez Klimy to cos bajdurzysz. Pewnie jest włączona ale bez trybu auto gdzie to ty decydujesz o sile i kierunku nawiewu. Instrukcja zaleca użytkowanie klimatronika cały czas w trybie auto a ewentualnych regulacji dokonywać zmianą twmperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jedże tylko na nawiewe na szybę lub na siebie, bez niczego innego. No tak nie mam pojęcia, więc spytałem. Mam ustawione 16 stopni i tylko reguluję siłę nawiewu, przeważnie 2-3 max kreski i po kilku minutach fajny chłód. Stad pytanie czy klima wogóle chodzi czy to też sam nawiew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli swieci się dioda na econ to znaczy, ze klima wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jedże tylko na nawiewe na szybę lub na siebie, bez niczego innego. No tak nie mam pojęcia, więc spytałem. Mam ustawione 16 stopni i tylko reguluję siłę nawiewu, przeważnie 2-3 max kreski i po kilku minutach fajny chłód. Stad pytanie czy klima wogóle chodzi czy to też sam nawiew...

Podstawowa informacja to taka, że ten samochód klimatyzacją steruje sam w zależności od warunków. Możesz zmusić go do nie używania klimy tylko poprzez naciśnięcie ECON (świeci się dioda).

Spróbuj ustawić AUTO i temperaturę ok 21 stopni, może wtedy będzie Ci opowiadała regulacja automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na dworze jest temperatura 32 st jak piszesz, to jakim cudem z kratki poleci ci zimniejsze (NIŻ OTOCZENIA) powietrze gdy klima nie pracuje. :shock3:

O nagrzaniu się od słońca kanałów nawiewu, nie wspomnę....wystaw rękę przez okno/szyberdach w trakcie jazdy i porównaj temperatury powietrza....

ALBO ZRÓB inny test, wsiądź do rozgrzanego auta i nie załączaj w ogóle klimy(przycik ECON swieci) zobacz kiedy zacznie ci lecieć zimne powietrze z kratki....zrobisz nawet 50 km i DALEJ będzie leciało GORĄCE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa informacja to taka, że ten samochód klimatyzacją steruje sam w zależności od warunków. Możesz zmusić go do nie używania klimy tylko poprzez naciśnięcie ECON (świeci się dioda).

Spróbuj ustawić AUTO i temperaturę ok 21 stopni, może wtedy będzie Ci opowiadała regulacja automatyczna.

No ok spróbuję z włączonym econ.. Póki co wszystko powyłączane po za nawiewem na siebie. Po prostu pierwszy raz mam klimę w takim aucie, ogólnie w aucie.

No właśnie dziwi mnie to, że bez włączonych AUTO wieje chłodne powietrze po kilku chwilach. Myślałem, że klimę włączam, gdy mam te guziki włączam. Więc skoro, jak jeżdże z włączonym samym nawiewem na siebie to klima zawsze chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi zawsze kiedy nie świeci się dioda na econ. Kiedy dioda jest zapalona to na bank masz tylko nawiew. Pamiętaj tez, ze zawsze kiedy uzyjesz przycisku auto to klimatronik sam natychmiast klime włączy i econ zgasnie.

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

Generalnie polecam tez po prostu wsiąść do auta, zapalić silnik pojeździc sobie troche o pojawić się tymi wszystkimi guziczkami. Po pół godzinie najdalej będziesz wiedział wszystko o działaniu klimatrnica. Przynajmniej jeśli chodzi o to co uzytkownikowi wystarczy aby wykorzystać wszystkie funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm...ja na Econie jeszcze nie jeździłem nawet..Więc jeżdże zawsze na włączonej klimie...;/? Głupie pytanie. Przez taką jazdę zaszkodziłem silnikowi, bądź klimie czy tylko paliwa więcej poszło poprostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima nie zaszkodzi silnikowi:wink: Jedynie mogłeś mieć większe spalanie, więc bez obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tym spalaniem też można powiedzieć, że za dużej różnicy to nie ma. Przyjamniej nie tak jak kiedyś w starszych autach, gdzie sprężarka się odłączała. Tutaj jest nieco inaczej więc i różnice w spalaniu są mniejsze.

Biorąc pod uwagę, że klima jest po to żeby z niej korzystać i zgodnie z zasadą, że najbardziej rzeczy psują się od nieużywania to wręcz bardzo dobry wpływ na samochód miało właśnie takie postępowanie. Klima działa, sprężarka się smaruje itd itp. Nie bez powodu instrukcja zaleca jazdę w trybie auto cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Panowie racja :) Na Econie plus nawiew na siebie leci średnio ciepłe średnio zimne. Jak wyłącze econa po chwili dosłownie zimne.. Jazda na AUTO cały czas.. Tylko, że ja lubie jeździć wcale w lato jak coś wieje mi na twarz, a jak na auto dam to wieje tam, gdzie komputer ustawi, gdzie trzeba.

No teraz to i tak będą jeździł na AUTO lub na wyłączonym ECONIE, bo są upały. Muszę przyznać, że klima chodzi perfekcyjnie ładnie szybko chłodzi i trzyma 16stopni.

Teraz jak tam zrobiłem kilka km na econie aż w szoku byłem jaki moment mam, mam na myśli kopa :) Wcześniej przez chwile przymuliłem jak noge na gaz sie dawało, a teraz z miejsca się zbiera... Eh..można się było domyślić, że coś nie tak, że klima chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...