Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Termostatem?


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Koledzy , mam pytanko. Czy wskazówka temp. Może w ciągu przejechania około3 km być już prawie przy 90 stopniach, dodam że wystartowałem furą jak 28 stopni temp powietza była. W zime gdzieś po 6-7 km wskazówka dochodzi do 90 stopni. Czy to normalne , czy musiałbym pomyśleć już nad wymianą termostatu? Jeżeli tak, jakie są koszta takiej operacji. Dzieki, za sugestie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. zewnętrzna jest wysoka więc i motor szybciej osiąga temperaturę pracy. W końcu to benzyna. zobacz jeszcze temperaturę na vagu ale powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. zewnętrzna jest wysoka więc i motor szybciej osiąga temperaturę pracy. W końcu to benzyna. zobacz jeszcze temperaturę na vagu ale powinno być ok.

Dlatego się dziś zdziwiłem kurcze, patrze 3 km jazdy i wskazówka już skoczła. Ale gdyby termostat był zespsuty, to chyba w zimie wgl by się wskazówka nie umiała podnieść, poprawcie mnie jeżeli się myle :naughty: . Mam niecałe 90000tys przejechane więc mam nadzieję , że ze starości się nie posypało. Ale kolego afroo dzieki za sugestie! Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie niedawno wymienialem termostat, ale objawy miałem inne. Nie dochodził do 90 stopni przez dłuższy czas jazdy, a jak doszedł to spadał spadał do 70/80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie niedawno wymienialem termostat, ale objawy miałem inne. Nie dochodził do 90 stopni przez dłuższy czas jazdy, a jak doszedł to spadał spadał do 70/80.

Aha, kurcze to jest drugi problem. Tzn. wskazówka wskakuje szybko na 90 , ale np jak jadę ze stromej góry( nachylenie około 12 procent, około 2-3 km, bez dodawania gazu, tylko się tocze) to też mi spanie właśnie na 75-80 stopni. Choć sobie tak myślę,że przez ten zjazd w dół tyle zimnego powietrza wlatuje że może dlatego. Bo na płaskim ani nie drgnie... A powiedz mi jakie są koszta wymiany termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci spada temperatura to termostat do wymiana. Musi trzymać 90 stopni.

Koszt niewielki, tylko 80 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci spada temperatura to termostat do wymiana. Musi trzymać 90 stopni.

Koszt niewielki, tylko 80 zl :)

Tak normalnie to trzyma pięknie. Tylko, że mieszkam w wysokich górach i tylko na zjezdzie minimalnie opadnie , z tymi 70 stopni to przesadziłem hehe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wskoczy na 90'C to nie ma prawa drgnąć w dół, powinien trzymać stałą temperaturę pracy. Może być delikatnie więcej wg vaga ale jeśli temperatura leci na dół to ewidentnie termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , dzieki za podpowiedzi :wink: W środę mam termin w ASO , woęc powinno być dobrze! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Termostat w ASO ok 200 zł, a wymiana to 320 złotych. Takie informacje podał mi gościu z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i termostat warto kupić w aso ale wymienić u nich to nie :) sprawdź na allegro często serwisy mają swoje aukcje i sprzedają części np termostaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...