Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic 4hp24 CML - ślizga się i nie jedzie do przodu


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę tutaj z racji tego, że mogę tu liczyć na odpowiedź. Otóż wczoraj (07.06) rozwoziłem ludzi z wesela paręnaście kursów. Przed ostatni kurs zauważyłem długą zmianę biegów (tak jakby rozsprzęglało bieg wchodził na wyższe obroty i "zasprzęglał" bieg [gdzieś 2sek]). Odwiozłem gości wrzucam wsteczny wszystko ok wrzucam D a auto nie rusza.. Powoli dodaje gazu i auto lekko rusza do przodu ale nie "zasprzęglił" biegu tylko tak jakby w manualu puścilibyśmy leciutko sprzęgło tak mniej wiecej jechałem do domu.. Wrzuciłem ręczną zmianę i dzieje się to na każdym biegu..

Dziś rano podpiąłem Vaga sprawdziłem błędy skrzyni i brak błędów dotyczących tego - jedyny błąd 00526 Przełącznik świateł hamulców..

Poprzedzam pytania.. Kupiłem samochód miesiąc temu, jeszcze ze skrzynią nic nie robiłem.

Samochód a8 d2 4.2 ABZ, Skrzynia Tiptronic 4hp24 CML. Moje domysły to - olej albo to, że w skrzyni nie było wymieniane nic i opiłków jest tak wiele że wdarły się do środka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem idzie go sprawdzić VAGiem czy na podnośnik i są odpowiednie procedury ? Druga sprawa, że wsteczny działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko że u mnie auto w ogóle nie idzie a wywala taki sam błąd pod vagiem. Mechanior zalecił wymianę wybieraka(kaseta zmiany biegów). Część ma dzisiaj do mnie przyjść, dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. tylko ja wątpię aby to było to z racji tego, że autko jedzie do tyłu to raz, dwa że na fisie pokazuje zmianę biegów, a trzy jakoś tam szarpnie do przodu.. raczej myslę, że coś w skrzyni padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej czy nie jest spalony, najlepiej ściągnijcie miskę o zobaczcie co pływa na dnie. Jak dla mnie to nie niski stan oleju tylko awaria, prawdopodobnie sprzęgło forward, dlatego masz jeszcze wsteczny. Skrzynia jest do rozebrania i naprawy albo szukaj drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej czy nie jest spalony, najlepiej ściągnijcie miskę o zobaczcie co pływa na dnie. Jak dla mnie to nie niski stan oleju tylko awaria, prawdopodobnie sprzęgło forward, dlatego masz jeszcze wsteczny. Skrzynia jest do rozebrania i naprawy albo szukaj drugiej.

U mnie okazało się że posypała się skrzynia (na wyświetlaczu też pokazywał że zmienia biegi), dokładnie to tarczki. Pryczyna? Rok temu w znanym Warzawskim serwisie zajmującym się automatami zamiast zalać dedykowanym olejem, zalali jakimś syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co tam było wlane, ta skrzynia generalnie poszłaby też na dexronie III. Spalone tarczki świadczą o nietrzymaniu ciśnienia na elementach wykonawczych, olej ma w tym jakiś udział, ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...