Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kupno Felg stalowych + zmiana opon na zimowe + przechowywanie zmienionych opon


DarkMind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

uzylem wyszukiwarki forumowej i niestety nic nie znalazlem, na temat ktory mnie interesuje.

Zbliza sie zima, mi koncza sie juz opony letnie a nie mam jeszcze zimowych, chcialbym wiec kupic zimowki razem ze stalowymi felgami.

Pytanie do Was (glownie osob z Warszawy) gdzie zmieniacie opony? gdzie je przechowujecie? chodzi mi o jakies zaklady w ktorych mozna wymienic opony i przechowac przez rok, znacie takowe? Czy moze jednak wszyscy trzymaja kola w domach lub garazach?

Kolejne wazne pytanie, chcialbym kupic oponki na zime, 15nastki, ale musze kupic felgi stalowe 15nastki, teraz kolejne pytanie do Was, na co mam zwrocic uwage kupujac felgi? Oponki pewnie bym kupil u jednego z forumowiczow;)

Kupowalbym felgi prawdopodobnie przez allegro, chyba ze znacie jakies dobre sklepy internetowe z tanimi felgami stalowymi? mysle o kupieniu uzywanych lub tanich nowych np:

FELGI 15 5X112 ET45 AUDI /PASSAT NOWE OKAZJA

komplet felg AUDI A4 A6 C4 C3 PASSAT B5

Felgi VW VolksWagen Komplet Nowe Passat Caddy Audi

4szt 15cali ET45 oryginał Passat B5 B6 Audi A4 A6

AUDI A4,A6,VW PASSAT FELGI STALOWE 15'

ORYGINALNE FELGI STALOWE AUDI VW 15" 5x112

jesli podobne tematy byly to przepraszam ale szukalem i nie znalazlem nic. zwlaszcza o przechowywaniu u kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w biedronce od 18 wrzesnia beda fajne stojaki do przechowywania kół za jedyne 30 zł, i pokrowce po 9,99 warto zainwestowac :gwizdanie:

ale mowisz powaznie czy to jakas ironia ktorej nie zrozumialem? :kox:

stojaki stojakami, ale ja po prostu nie mam u siebie miejsca na to :(

pozatym nie wyobrazam sobie zeby potem pchac kola w bagaznik i zawozic gdzies do zmiany, wolalbym gdzies przechowac i na miejscu zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym tygodniu kupiłem felgi stalowe (właśnie na zime) 16 cali u tego kolesia http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1656324 , razem z przesyłką wyszło równe 400zł. koleś ma same pozytyw, ja jestem zadowolony z zakupów, więc jak będziesz się rozglądał za felgami to zobacz u niego ... co do przechowywania felg to Ci nie pomogę bo nie jestem z wawy..ale osobiscie wolę trzymac felgi u siebie w piwnicy niz zostawiać gdzieś u kogoś... a przywożenie ich na wymianę to dla mnie żaden problem :gwizdanie:

aha a oponki kupowałem nowe u jednego z naszych forumowiczów i cene miał najlepszą ze wszystkich, zarówno na necie jak i tych na miejscu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info.

piwnicy to ja swojej nie ufam, albo raczej mieszkancom dookola:P zeby tam zostawiac oponki, z reszta lekko juz zawalona mam roznymi "smieciami"

a w domu, niestety male mieszkanko wiec miejsca raczej brak:(

ktore z tych felg pasowalyby do mojego autka?

FELGI STALOWE VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 15'' ET45

FELGI STALOWE AUDI A4 2000>2004 FACELIFT 15''

czemu taka jest roznica w cenie?

a teraz jeszcze pytanko do wszystkich czytajacych, czy oplaca sie brac te felgi czy szukac innych nowych, tanszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny problem, czekałem na okazję dość długo i tydzień temu udało mi się kupić ori alu felgi Audi 15" z oponami zimowymi za 550 zł, stan opon zimowych jest kiepski tzn. 2 nadają się na jeden sezon, ale myślę że dwie dokupię albo jak będzie coś w dobrej cenie to 4 szt. i po sprawie. Na tych felgach na pewno nie stracę zawsze je mogę za conajmiej tę samą kasę sprzedać a i auto ładnie wygląda. Śruby mi pasują z letnich alu felg więc myślę że zrobiłem dobry interes :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info.

piwnicy to ja swojej nie ufam, albo raczej mieszkancom dookola:P zeby tam zostawiac oponki, z reszta lekko juz zawalona mam roznymi "smieciami"

a w domu, niestety male mieszkanko wiec miejsca raczej brak:(

ktore z tych felg pasowalyby do mojego autka?

FELGI STALOWE VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 15'' ET45

FELGI STALOWE AUDI A4 2000>2004 FACELIFT 15''

czemu taka jest roznica w cenie?

a teraz jeszcze pytanko do wszystkich czytajacych, czy oplaca sie brac te felgi czy szukac innych nowych, tanszych?

najlepiej zapytaj sprzedającego dlaczego taka cena :)... byc moze spowodowana jest roznicą et tych felg, obie są co prawda 5x112 z otworem centrującym 57, ale jedne maja et33 a drugie 45.... bardziej popularne jest et45 a felgi bardziej chodliwe wiec byc moze stad taka róznica cenowa...chodź prawde mowiac jakas wielka nie jest...60zl na komplecie :) , a co do nowych felg, to nie wiem czy jest sens kupowania. Jak pisalem wczesniej, kupowalem w ubieglym tygodniu felgi od tego kolesia i tak jak napisal, dostalem felgi oryginalne w bdb stanie... co prawda w czasie przesylki jedna mi uszkodzili, ale mlotkiem wyprostowalem i jest wszystko ok :good::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w biedronce od 18 wrzesnia beda fajne stojaki do przechowywania kół za jedyne 30 zł, i pokrowce po 9,99 warto zainwestowac :gwizdanie:

ale mowisz powaznie czy to jakas ironia ktorej nie zrozumialem? :kox:

stojaki stojakami, ale ja po prostu nie mam u siebie miejsca na to :(

pozatym nie wyobrazam sobie zeby potem pchac kola w bagaznik i zawozic gdzies do zmiany, wolalbym gdzies przechowac i na miejscu zmieniac.

mowilam smiertelnie powaznie :cool1:

stojak jest nawet na kółkach co ułatwia ich transport -

a na felgi w piwnicy tez jest sposob - jezeli masz ubezpieczone mieszkanie to 10% wartosci to ubezpieczenie piwnicy. Za 100 zł/rocznie mam ubezpieczone mieszkanie i piwnice na 10 tys. czyli piwnica 1000 zł - mysle za 1000 zł stalowki z oponami kupie napewno gdyby cos :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilam smiertelnie powaznie :cool1:

stojak jest nawet na kółkach co ułatwia ich transport -

a na felgi w piwnicy tez jest sposob - jezeli masz ubezpieczone mieszkanie to 10% wartosci to ubezpieczenie piwnicy. Za 100 zł/rocznie mam ubezpieczone mieszkanie i piwnice na 10 tys. czyli piwnica 1000 zł - mysle za 1000 zł stalowki z oponami kupie napewno gdyby cos :mysli:

z ubezpieczeniem fajna opcja, tyle ze mieszkanie nie moje :P wiec nie mam pojecia co ma.

dlatego wole zamiast kombinowac przechowywac u kogos, jechac, zmieniac i znowu przechowywac i po sprawie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej przechowywałem oponki u rodziny, od tego lata mam szczęście chować autko do garażu i problem rozwiązał się sam.

Co do używanych stalówek - to radzę zwracać uwagę na rdzę w krytyczych punktach, czyli nie tylko na rancie, ale i na powierzchni styku z piastą. Wiosną miałem problem, że się felgi na rdzę się przyspawały do piast i nie dało się ich za choinkę zdjąć.

Od tej pory tylko aluski na zimę - komplet 15'' to 400-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie boicie sie ze sie zniszcza alusy od soli itp? bo chyba dlatego sie zmienia zima na stalowki?

chociaz moj ojciec w SuperB'ie nie zmienia alusow i jakos nie widzialem zeby byly zniszone...

a czy ktos moglby jeszcze pomoc w sprawie zmiany i przechowywania? chodzi mi o jakies zaklady w wawie:(

mam jeszcze pytanie, wszedzie jak patrze to sprzedaja felgi po 4 i oponki po 4 a co z zapasem? szukaliscie dodatkowo jednej felgi i oponki sprzedawanych osobno?

moze ktos powiedziec cos o tych felgach ktore wybralem wyzej? a moze takie:?

AUDI A4 FELGI ALUMINIOWE

ALUMINIOWE FELGI AUDI, ALUFELGI AUDI NOWE!!!!!!!!!

czy te drugie faktycznie moga byc nowe?

no i jak to jest z alusami w zimie? chodzi mi o to czy sie niszcza - sol itp.

z wygladu chyba moga byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...