Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co to może być?


minios

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

po lekkim wciśnięciu sprzęgła słychać dziwne odgłosy z silnika , podczas ruszania na samym sprzegle bez gazu zaczyna coś walić :( biegi wchodzą normalnie ,buda troszkę sie trzęsie ale to chyba pompka któraś a to co znowu??? jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można z tym jeździć przez jakiś czas?
na chwile można ale lepiej szykuj kaske na komplet :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdze od półtora roku już przebieg 205 tys zrobiłem z 400km po wymianie uszczelki pod głowicą miałem wlane 4 l oleju turbo po regeneracji po zrobieniu 400 km oleju jest troche ponad minimum znowu muszę jechać do mechanika:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie,że mechanik zasugerował branie oleju przez turbine?? Kasa wywalona w błoto :whistling:Obawiam sie ,że nic nie wymyślisz.Może silnik był przegrzany i bierze olej poprzez pierscienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dymiło na biało i olej był w kolektorze dolotowym zasugerował regeneracje turbo , po rozbiorze okazało sie że pod uszczelka głowicy jest olej powiedział , że uszczelka do wymiany i zrobiłem wszystko teraz znowu oleju ubywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikanie oleju to raczej jego bezpośrednie spalanie -uszczelniacze zaworowe oraz pierscienie. Chyba ze separator oleju w pokrywie wałja. Czy wina odmy latwo sie przekonc-montaz OCT.-nawej wlasnej roboty.bedziesz widzial ile oleju przybywa oleju w naczyniu zbiorczym.

Turbina to ostatni element podejrzenia znikania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że to dwumas?? odebrałem auto po wymianie głowicy i regeneracji turbo chyba zbankrutuje

nie jest tak źle - ja w ciągu 11 miesięcy wywaliłem dpf, nowa przepustnica, głowica, 4 pompki (tu akurat pomogło aso :decayed:), przerobienie pompy oleju a obecnie czekam na turbo bo się posypało... w zasadzie już zaczynam odkładać kasę na dwumas, bo pewnie przy 200k padnie a mam 191k... :facepalm:

raz koleś (też ma BRD) na spocie powiedział mi żebym zawsze miał jakąś kasę na naprawę auta. miał rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...