Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czysczenie kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Siema rozebrałem dzis karte graficzna ,powyciagałem wentylatory i po wyciagnieciu jego zauwazylem na karcie cos takiego jak by pasta . czy moge normalnie uzywac komputera jak ponownie skrece wentylator do karty graficznej bez aplikowania pasty??? bo nie posiadam pasty a komputer jest mi potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowsc na tej starej pascie skrecic ale jutro radzilbym podskoczyc do sklepu po paste i na nowo przesmarowac zeby karta sie nie grzala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka paste polecasz??

---------- Post dopisany at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany at 15:05 ----------

i czym najlepiej stara paste sciagnać?

---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:07 ----------

jak narazie karta graficzna ma 55C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pastę termoprzewodzącą jak najszybciej. Żeby GPU Ci się nie uszkodziło.

Jak rozbierasz kartę graficzną to zawsze trzeba nałożyć nową pastę.

Polecam tą: ARCTIC COOLING MX-2 PASTA TERMOPRZEWODZACA 4g (4272070607) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Bardzo dobra i skuteczna. Nadają się do GPU i CPU.

Żeby usunąć starą pastę termoprzewodzącą weź patyczek do uszu i zamocz go w wodzie utlenionej.

Dokładnie wyczyść procesor karty graficznej ze starej pasty, żeby nic nie zostało. Później możesz nałożyć nową pastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym jeszcze moge paste wymienic bo jak bede rozbierał to przy okazji reszte zrobie. a w radiatorze GIGABYTE tez jest pasta??? bo on jest na dwoch kołkach ze sprezynkami i sie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz generalne czyszczenie to wymień sobie pastę termoprzewodzącą w karcie graficznej i procesorze. Pasta ARCTIC MX-8 starcza nawet do 8 lat.

Na radiatorze GIGABYTE zazwyczaj nie ma pasty. Najlepiej jak byś pokazał zdjęcie tego radiatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem paste ale tylko do Cpu bo innej nie mieli a pani ktora tam sprzedawała nie zna sie bo zastepuje kolege.

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 17:03 ----------

pasta nałozona ,komp teraz nawet troszke zaczoł ciszej chodzic ..

a moglbys mi polecic jakis wiatrak dodatkowy tylko tyle ze u mnie jest wtyczka na 2 piny bo jeden mam na dwa piny a obok jest wtyczka na fan 2 i tez jest na dwa piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał byś zdjęcie wnętrza komputera? Jak to wszystko wygląda?

Łatwiej mi będzie Ci doradzić.

Jakiej firmy kupiłeś pastę termoprzewodzącą?

Jaką masz obudowę? Masz wentylator z przodu i z tyłu obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wentylator z tyłu obudowy a fan 2 to wejscie do wentylatora ktory sie non stop kreci w takich samych obrotach a znalazłem na plycie głownej wejscie na 3 piny .

temperatura MCP-58 °C (136 °F)

GPU Diode - 50 °C (122 °F)

sa dosc wysokie bo reszta nie przekracza 45C.

jutro po pracy zrobie zdjecie i wrzuce ..

a tak po za tym to jak na forum fotki wrzucic bo jakos nie widze tej opcji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 Pinów powinien być podpięty wentylator odpowiedzialny za chłodzenie procesora.

MCP zazwyczaj ma wysoką temperaturę. Dlatego u kolegi na to MCP założyłem nie duży wentylator i temp. spadła do ok. 48-50 stopni

Zdjęcia wrzuć na fotosik.pl, a później bezpośredni link skopiuj na forum.

Przykład: tutaj bezpośredni link do zdjęcia

237243

(to tylko przykład)

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ----------

Jakiego programu używasz do mierzenia temp. komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest. jutro wrzuce fotki

---------- Post dopisany 22-06-2014 at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2014 at 22:02 ----------

mam nastepny problem a mianowiecie zauwazyłem ze na dysku C sa 3 foldery o nazwie Windows, windows.old i windiws.old.000. w ktorym folderze na 100% jest windows ten co teraz mam??? i czy moge bezpiecznie usunac te dwa foldery bez usuwania dotychczasowego windowsa bo nie mam płyty z windowsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w folderach *.old zawarte są pliki starych wersji systemów. Jeśli nie posiadasz w nich jakichś zdjęć, dokumentów itp można to skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś program typu odkurzacz, tylko uważaj coby nie schrzanić coś jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja dysku przyspieszy Ci działanie systemu.

Dysk jest jak puzzle. Z czasem robi się burdel. Jest duża fragmentacja, a przez to system wolniej chodzi. Program, który defragmentuje dysk układa bloki. Tzw. jak w puzzlach. Masz je rozsypane, a ten program je układa. Na takiej zasadzie to działa.

Tutaj masz darmowy program do defragmentacji dysków -> Defraggler 2.18.945 - Download - Instalki.pl

Ja od lat używam płatnego O&O Defrag Professional.

Do czyszczenia systemu ze "śmieci" polecam CCleaner -> CCleaner 4.14.4707 - Download - Instalki.pl oraz do przeczyszczenia rejestru z błędów Eusing Free Registry Cleaner -> Eusing Free Registry Cleaner 3.5 - Download - Instalki.pl.

Zrobiłeś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie usunie.

ten proces porządkuje pliki na dysku (ponieważ każdy plik jest dzielony na części i zapisywany w oddzielnych częściach dysku twardego czyli sektorach jeśli części (sektory) są od siebie oddalone to głowica dysku musi "latać" i ich szukać a to jest czas) przez co dysk pracuje sprawniej (czyt. szybciej opracowuje dane)

Należy wspomnieć, że tak naprawdę to systemy typu milenium, 98 czyli te które obsługiwały tylko typ FAT, FAT 32 należało często defragmentować

System plików NTFS czyli używany od czasów windowsa 2000 nie potrzebuje już tak częstych defragmentacji choć raz na jakiś czas (np. raz w roku) dobrze jest to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...