Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlączenie cb


lisek120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie otóz podłaczam wlaśnie cb, ulokowalem w szufladce pod kiera weszlo idealnie, ale teraz mam problem z zasilaniem bo niechcę zeby wisial mi kabel i zajmowal calyczas miejsce w zapalarze i wpadlem na pomysł zeby podlaczyć je pod kabelek od zasialania od podświetlenia popielniczki (jestem trochę zielony w tych sprawach) tylko czy to realne, i jezeli tak to kiedy mi będzie cb działac gdy wlacze zaplon, cały czas a może tylko gdy zapale światła? Chodzi kompletnie o ten kabelek:zapalar.jpg | Fotosik.pl

Czerwony to plus no nie? Aha puszczać wrazie w przez jakis bezpiecznik czy mozna bezposrednio?Przychodzi mi jeszcze na myśl centralka od telefonu w samochodzie moze gdzies tam.

Lub jeżeli to zły pomysł to podajcie jakieś swoje gdzie latwo i bez kombinacji moge się wpiąć,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od podswietlania popiolki? podswietlanie jej dziala raczejmwtedy jak sie ja otworzy no chyba ze dziala caly czas , ale jesli tak jak mowie to cb bedzie dzialac jak otworzysz popiolke, druga sprawa podswietlanie napewno dziala wtedy jak wlaczysz swiatla i tez wtedy bedzie dzialac cb....nie komplikuj sobie zycia i jesli masz cb pod kiera to najprosciej podepnij czerwony (tak to jest +) pod skrzynke bezpiecznikow , na odwrocie dekielka masz rozpiske co jak i do czego, drugi przewod do jakiejs sruby tj masy i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik powinieneś mieć oryginalnie wychodzący z cb. taki biała podłużna obudowa:wink: Taka puszeczka: 296-906-thickbox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś ściągną tą półkę to zobaczyłbyś całą centralkę oraz grube kable "+" i "-".

Ja się tam podłączyłem z CB, oczywiście z użyciem bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś ściągną tą półkę to zobaczyłbyś całą centralkę oraz grube kable "+" i "-".

Ja się tam podłączyłem z CB, oczywiście z użyciem bezpiecznika.

Fidotp mowisz o tej centralce od telefonu? cb dziala caly czas czy tylko z zaplonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisze o całej elektryce ukrytej za tą półką.

Ja mam podłączone cały czas a nie po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczone w skrzynce bezpiecznikow , cb dziala dopiero po przekreceniu zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczone w skrzynce bezpiecznikow , cb dziala dopiero po przekreceniu zaplonu

Zawsze możesz to zmienić podłączając pod inny bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczone w skrzynce bezpiecznikow , cb dziala dopiero po przekreceniu zaplonu

Zawsze możesz to zmienić podłączając pod inny bezpiecznik.

Sorry pany za upierdliwość, ale czy mam sie podpiąć pod jakis konkretny bezpiecznik? czy byle ktory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczone w skrzynce bezpiecznikow , cb dziala dopiero po przekreceniu zaplonu

Zawsze możesz to zmienić podłączając pod inny bezpiecznik.

oczywiscie ze mozna ale tak mi jest wygodniej bo cb mam dosc gleboko schowane i nie grzebie tam i nie szukam pokretel tylko zapalam i cb juz dziala

---------- Post dopisany at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany at 09:37 ----------

mozesz podpiac np pod bezpiecznik zapalniczki , na odwrocie dekielka jest rozpiska ktory do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zapalniczka ma chyba stały plus i wtedy trzeba pamiętać o wyłączeniu radia.

Ja szukałem plusa po zapłonie z prawej strony pod schowkiem, żeby podłączyć kamerkę. Znalazłem taki przy klapkach nawiewów (za schowkiem) ale nie działa to jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam podpiac sie pod kabelek od plusa od zapalniczki? czy jakos inaczej to złaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz się podpiąć pod + od zapalniczki w tunelu, tylko w tym przypadku będziesz musiał pamiętać o włączaniu/wyłączaniu CB za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po sprawie wpiołem sie w bezpiecznik od telefonu i cb wlącza się dopiero po przekręceniu kluczyka także wszystko dziala tak jak trzeba dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...