Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kluczyk, immo, transponder pomocy !


setho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam A4 B5 1.6 ADP 1995 rok. Zgubiłem transponder, który siedział w kluczyku a kluczyk mam tylko jeden :( Co da się zrobić z tym w warsztacie domowym ( w sensie samemu ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazii. Jaka pastylka do moje modelu będzie ? Czy będzie to Megamos ID 13 ? Jak zaadoptować nową pastylkę? Może jakiś poradnik ? Może dałoby się odłączyć immo ?

Na stan obecny mam:

- Sam goły kluczyk który wygląda następująco na zdjęciu poniżej.

- Kabel do połączenia auta z kompem

IMG_20140626_152644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Wszystko ładnie opisane ale mam pytanie. Sposób wydobycia pinu został opisany w PDF. Jest tam program który wydobywa z AUDI A4 tylko od 1997 roku a moje to rocznik 1995. Ponoć jest oddzielna puszka immo i z niej trzeba sczytać tylko jak ?:kwasny:

Poczytałem troszke informacji wyplutych z google i mam pytania:

Jaki program potrzebuję do odczytania kodu PIN z puszki immo NIE ZESPOLONA W LICZNIKU ( Vag Com, Vag Tacho czy Commander )

Jak krok po kroku wydobyć PIN przy pomocy programu ?

Jak dodać kluczyk z nowym transponderem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na necie program VAG EEPROM Programmer 1.19g + zwykły kabel KKL (jak od Vag Com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytujesz eeprom z Immobox a program sam wyliczy ci pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez wylutu sie nie obejdzie.

Kolego, Skoro się nie znasz to nie strasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie znam. Wczoraj robiłem 5WK4678 i nie poszło. Z licznika czyta fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na necie program VAG EEPROM Programmer 1.19g + zwykły kabel KKL (jak od Vag Com)

No więc odpaliłem program sczytałem tak jak napisałeś. Domyślam się że pozycja LOGIN to właśnie PIN którego szukam tak ? Jak teraz dodać kluczyk z nową pastylką ?

Czy ta procedura będzie dobra ?

Kodowanie IMMO 
Odpalamy program VAG-com

Wchodzimy w :
[17 - Instruments]
[Login - 11] - podajemy pin,poprzedzony cyfra 0, jeżeli jest prawidłowy nie pojawia się żaden komunikat,jeśli jest nie prawidłowy --> mamy komunikat o niewłaściwym pinie.
Na blacie powinna zapalić się kontrolka od IMMO.

Następnie :
[Adaptation - 10]
W [Channel Number] wpisujemy 21
[Read]
widać ile kluczyków jest obecnie w pamięci.
W pole [new value] wpisujemy wartość 0
W/wym. postępowanie kasuje obecnie zapamiętane kluczyki
[Test]
[save]

Następnie :
[Adaptation - 10]
W [Channel Number] wpisujemy 21
[Read]
widać ile kluczyków jest obecnie w pamięci - wartość powinna być 0

W miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0,
[new value] wpisujemy liczbę kluczyków, które chcemy zaprogramować --> jeżeli mają to być trzy kluczyki w polu [new value] wpisujemy wartość 3
Potem
[Test]
[save]

W tym momencie kluczyk który jest obecnie w stacyjce powinien się zaprogramować w centralce, a kontrolka IMMO na blacie powinna zgasnąć.

[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]

Wyłączamy zapłon,wkładamy kolejny kluczyk --> włączamy zapłon --> kontrolka IMMO na blacie powinna w czasie ok 2 sekund.

UWAGA

Po wpisaniu samego pinu (bez procedury kodowania kluczy) zapala się kontrolka od IMMO, i nawet gdy rozłączymy interfejs i wyłączymy/włączymy zapłon kontrolka nie zgaśnie, należy bezzwłocznie odłączyć klemę akumulatora na 30 - 40 sekund.

W przypadku gdy chcemy zakodować 3 kluczyki, a przez roztargnienie w polu [new value] podaliśmy/wpisaliśmy wartość 4, to kontrolka IMMO będzie migać do chwili aż włożymy 4 kluczyk, a wiadomo że takiego nie posiadamy, wiec CAŁĄ PROCEDURĘ NALEŻY PRZEPROWADZIĆ OD POCZĄTKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG COM lub VCDS.U Ciebie powinien zadziałać VAG 3.11 i kabelek za parę złotych z uwagi na rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Również potrzebuję pinu, zapisanego w immo boxie. Cala procedura wygląda prosto, tylko jakim programem zczytać eprom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Również potrzebuję pinu, zapisanego w immo boxie. Cala procedura wygląda prosto, tylko jakim programem zczytać eprom?

Kolega pox pisał wczesniej-vag eeprom.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnąłem temat. PIN zczytany. Bardzo dobra informacja. Teraz czekam na nowe pastylki i będę kodowal klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...