Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów ?


dudek81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Pytanie proste. Czy sam sobie poradzę z wymianą uszczelki pod pokrywą zaworów w silniku 1Z?

Kiedyś wymieniałem w benzyniaku i nie było najmniejszego problemu.

Jakie klucze będę potrzebował? Pytam się zanim zacznę wszystko rozbierać, żeby ewentualnie zaopatrzyć się w jakieś.

Czy śruby będę musiał dokręcić z odpowiednim momentem?

Na ciepłym czy na zimnym silniku? Posmarować uszczelkę silikonem, czy to zbędny zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień na zimnym silniku. Oczyść ekstrakcyjną powierzchnie pokrywy i głowicy oraz przemyj śruby. Wytrzyj szmatką i załóż nową uszczelkę bez silikonu. Narzędzia standardowe: śrubokręt, klucz 10 i chyba to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w czerwcu kosztowała 85 zł ale okazało się, że mam pokrywę z zamocowaną na stałe uszczelką i musiałem ją oddać. Nie wiem jak jest w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z to pewnie to samo co AHU. Płaciłem ostatnio coś około 40zł w IC - nazwy producenta teraz ci nie powiem, ale Made in Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka w 1Z-ciej jest osoba, nie oszczędzaj na taniej, kup coś dobrego i komplet uszczelek pod śruby tez od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka w 1Z-ciej jest osoba, nie oszczędzaj na taniej, kup coś dobrego i komplet uszczelek pod śruby tez od razu.

A jak wygłada sprawa w AFN-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo także mam problem z uszczelką tyle że w AFN-ie.

Otóż uszczelke mam do wymiany ale nie wiem co z tym grzybkami ktore znajduja sie na pokrywie. Z nich też mam delikatny wyciek.

d6913ac57556aceamed.jpg

Foto pogladowe

Je tez sie jakos wymienia? Powinny byc w zestawie z uszczelka?

Mam mozliwosc zakupu samej uszczelki Elringa (bez grzybkow) za 33 zł. Czy to będzie dobra uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki firmy ELRING są dobrej jakości. Niestety nie są dostępne razem z grzybkami.

Jeżeli chcesz kupić komplet (uszczelkę razem z grzybkami), możesz pokusić się o jeden z zestawów (sortowane wg cen, od najwyższej):

FEBI - FE15194,

AJUSA - AJU56006400,

GOETZE - 2427921000,

w zestawach znajduje się uszczelka + 3 x uszczelnienie mocowania pokrywy (grzybki+podkładki).

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup uszczelki ELRING 619.771 (028103483G) oraz zestawu uszczelnienia śrub FEBI FE15192.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo także mam problem z uszczelką tyle że w AFN-ie.

Otóż uszczelke mam do wymiany ale nie wiem co z tym grzybkami ktore znajduja sie na pokrywie. Z nich też mam delikatny wyciek.

d6913ac57556aceamed.jpg

Foto pogladowe

Je tez sie jakos wymienia? Powinny byc w zestawie z uszczelka?

Mam mozliwosc zakupu samej uszczelki Elringa (bez grzybkow) za 33 zł. Czy to będzie dobra uszczelka?

Osobiście to bym zignorował.

U mnie była zapocona połowo pokrywy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo także mam problem z uszczelką tyle że w AFN-ie.

Otóż uszczelke mam do wymiany ale nie wiem co z tym grzybkami ktore znajduja sie na pokrywie. Z nich też mam delikatny wyciek.

d6913ac57556aceamed.jpg

Foto pogladowe

Je tez sie jakos wymienia? Powinny byc w zestawie z uszczelka?

Mam mozliwosc zakupu samej uszczelki Elringa (bez grzybkow) za 33 zł. Czy to będzie dobra uszczelka?

Osobiście to bym zignorował.

U mnie była zapocona połowo pokrywy ;)

To tylko foto poglądowe wiec nim sie nie sugeruj ;).

A po drugie jak już mam wymieniać uszczelke to przy okazji mozna i grzybki :wink4:. Koszt chyba nie duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko foto poglądowe wiec nim sie nie sugeruj ;).

A po drugie jak już mam wymieniać uszczelke to przy okazji mozna i grzybki :wink4:. Koszt chyba nie duży?

Grzybki to koszt 1 lub 3 zł za sztukę. Już nie pamiętam. 3 tam wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zszedłem do auta porobic troche fotek i sprawdzić czy to faktycznie mam walnietą uszczelke pod pokrywą. No i tak na pierwszy rzut oka uszczelka wydaje sie byc ok, a sprawa brudnej pokrywy lezy chyba po stronie grzybkow. Może bardziej doswiadczeni użytkownicy sie wypowiedzą :>. Zrobilem troche foto telefonem wiec nie jest zbyt wyraźne :kwasny:. Co o tym sadzicie? :mysli:

dsc00263pq6.th.jpgthpix.gif

dsc00264pn8.th.jpgthpix.gif

dsc00265jb8.th.jpgthpix.gif

dsc00266qv4.th.jpgthpix.gif

dsc00267la1.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając same uszczelki śrub będziesz i tak musiał ściągnąć pokrywę, ponieważ wkładane są też od wewnętrznej strony, więc od razu zakładaj nową uszczelkę. Kapturki zostaw stare bo jest to tylko osłona śrubek, żeby ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...