Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panowie pomocy. Błąd 17545 za bogata mieszanka


Melman1980

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sorki ale nei zauważyłem waszych proś. Temat za bogatej mieszanki rozwiązałem kategorycznie :)

W końcu trafiłem na jednego kolege z tego forum, który mi jeszcze zasugerowal wymianę: zaworu odpowietrzającego odmę. Zakupiłem uzywkę...znowu to samo check :)

Kupiłem nówke oryginał i..... 100km 200km 500km no j**any za przeproszeniem już sie nie pokazal :P od pol roku zrobilem 5000 km checka nie ma :)

w moim przypadku problemem prawdopodobnie byl ten zawor ale niestety nie dam glowy gdyż równie dobrze szereg zmian jakie dokonałem mogło wplynac na zlikwidowanie błedu a wymiana praktycznie na koncu tego zaworu byla uwienczeniem naprawy calej usterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, u mnie co miesiąc może dwa wyskakuje ten błąd 17545 "Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka bogata - b.jałowy". Sprawdzę czy to nie ten zawór co kolega wyżej pisze.

Tylko teraz mam dodatkowo przy odpaleniu na zimnym silniku falowanie obrotów tzn. nierówno chodzi (przez ok 10 sekund) po czym wszystko wraca do normy. Jak tylko trochę pochodzi to nie ma objaw, natomiast od samego początku jak zamontowałem instalację gazową to mam spadek mocy na gazie ? jak depnę na gaz to ma opóźniony wystrzał.

Po podpięciu do kompa, wyskakuje tylko ten jeden błąd, nic więcej nie ma.

Może ktoś pomoże, co może być przyczyną ?

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem logi i wychodzi na to, że wszystko jest ok. hm A nierówna praca na zimnym silniku dalej.

Luknie ktoś na logi?

http://vaglog.pl/log_273582.html

http://vaglog.pl/log_273583.html

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju zrobiłem gazowanie. Teraz z ciekawości zabrałem się za sprawdzenie świecy i okazało się że po wyjęciu cewki świece są w oleju, tyle że górna część świecy czyli powyżej gwintu. Nie bardzo wiem skąd tam olej się wziął.

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę logi w trasie. Dzięki za pomoc. A nie wiesz skąd by wziął się olej na świecy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Już wiem skąd olej się wziął. Poszła uszczelka pod pokrywą zaworów. Dziś wymieniłem i narazie nic nie cieknie. Zobaczymy jak jutro odpali, bo dziś odpaliłem za 5 razem. Możliwe że olej zalal cewki i z tąd przebicie jest? Jak jest ciepły to problemu nie ma, pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Trochę pomogło płukanie cewek z oleju i oczywiście sama wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów. Ogólnie dobrze chodzi, ale czasem rano obroty zaszaleja. Widocznie jeszcze jakieś przebicie jest

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...