Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw od Pawła - Zymol HDC + Carbon zakupiony.

Teraz tylko musze wybrać jakiś szampon z neutralnym ph aby wosku nie wymyło.

Też myślałem o tym specyfiku od Pesty: http://allegro.pl/presta-sudzz-car-wash-3-8l-szampon-samochodowy-i5162293319.html

Będzie to dobry wybór czy coś innego ( lepszego ) znajdę w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro wydałeś kasę na carbon to ku sobie też szampon z zymola do kompletu.

No tylko nie w tej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak? masz porównanie z dodo BTBM? Jeśli nie to opisz w kilku słowach jak z pienieniem, domywaniem i ile dajesz produktu na 10L wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do przywrócenia blasku lakierowi, i mam parę pytań:

1. Czy są jakieś domowe sposoby do dokładnego oczyszczenia lakieru zamiast glinki ?

2. Mam w domu pastę farecla g3 i będę haratał ręcznie (wiem, wiem że to nie profesjonalnie, ale nie jestem jakoś strasznie wymagający), plan mam taki najpierw pasta farecla g3 na mokro mikrofibra (chyba że jest coś lepszego do recznej polerki) i jazda, potem wytrzeć tą pastę suchą mikrofibrą i następnie mleczko g10 albo menzerna sf4000, i tu pytanie które z tych dwóch lepsze i czy przy pascie g10 tez trzeba używać wody

3. Czy pomiędzy g3 a g10 trzeba myć auto oraz czy po g10 przed woskiem tez trzeba myć czy tylko dobrze wytrzeć i na to wosk

Może coś jeszcze doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu oddać auto do kogoś kto się tym zajmuje? Ręcznie to za wiele nie podziałasz na lakierze Audi a urobisz się przy tym jak wół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz takiej możliwośći ponieważ siedzę w domu i nie mam kasy na takie wydatki a mam sporo wolnego czasu, to jak poradzicie coś ? Nie muszę robić wszystkiego na raz, będę starał się robić dokładnie i poświęcac sporo czasu na jeden element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko otóż kupiłem sobie na zimę meguiars ultimate polosh pre-waxing glaze + wosk collinite 845, kupiłem to na zime, żeby choc troche zabezpieczyc lakier na zimie po naskowaniu było super ale pojawiały sie drobne ryski. Moje pytania są nastepujące, czy ten zestaw bedzie dobry na teraz ? Gdy tylko zrobi sie ciepło chce znów woskować. Czego używac na usunięcia tych rysek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak? masz porównanie z dodo BTBM? Jeśli nie to opisz w kilku słowach jak z pienieniem, domywaniem i ile dajesz produktu na 10L wody?

Zymol jest mniej stężony, więc idzie go więcej jak Dodo na 10litrów około 3 zakrętki.

Poślizg ma niezły, domywanie ma dobre. Praktycznie w ogóle się nie pieni - ale to nie tędy droga. Zajmol jest w 100% ekologiczny, w 100% naturalny, w 100% trendy i przede wszystkim to Zajmol.

Co z tego, że dodo jest lepsze pod każdym względem - Zajmol to zajmol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak? masz porównanie z dodo BTBM? Jeśli nie to opisz w kilku słowach jak z pienieniem, domywaniem i ile dajesz produktu na 10L wody?

Zymol jest mniej stężony, więc idzie go więcej jak Dodo na 10litrów około 3 zakrętki.

Poślizg ma niezły, domywanie ma dobre. Praktycznie w ogóle się nie pieni - ale to nie tędy droga. Zajmol jest w 100% ekologiczny, w 100% naturalny, w 100% trendy i przede wszystkim to Zajmol.

Co z tego, że dodo jest lepsze pod każdym względem - Zajmol to zajmol.

I pachnie ludwikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak zestaw, na lato może być - nie ma żadnych przeciwwskazań aby używać w lecie. Po aplikacji część rysek zapewne zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da rade coś dzieki czemu wszystkie znikną ?


Myślałem nad czymś takim jak menzerna 2500, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest taki specyfik na świecie, dzięki któremu "znikną", ale wiem jakie są i co jest przyczyną ich powstania. Biorąc pod uwagę Twoje pytania o korekcie nie masz pojęcia, więc sam się za to nie bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pytanie. Potrzebuje jakis zestaw na lato wosk itp. Dobra firma ? lub link do strony. Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz na to budżet? Pomyśl nad zestawem Zymola HDC + Carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakis sklep (link) bo niemoge tego znalesc?

Edytowane przez Zicher12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...