Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie na taki zestaw dla początkującego, nie wymagam jakichś nie wyobrażalnych efektów, a więc:

Lakier na aucie : LY7Q

Szampon: Dodo Juice Born to be mild

Cleaner: Dodo Juice Lime Prime Pre-wax

Wosk: Dodo Juice Diamond White 30ml

QD: Sonax xtreme brillant shine detailer

Wcześniej jeszcze glinka. Jaka na początek?

Chciałbym ręcznie zrobić polerkę czymś takim: Abel Auto Rubbing Compound P5 - bezsilikonowa pasta polerska.

Jest w tym jakiś sens? Można pominąć glinkowanie po takim polerowaniu?

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu,

Twój post zapowiadał się obiecująco bo wybrałeś fajną gamę kosmetyków, ale robić "polerkę" możesz równie dobrze CIF'em skoro nie oczekujesz "niewyobrażalnych efektów"

Do tego co wymieniłeś dokup jeszcze glinkę np. Bilt Hamber regular lub coś z ValetPro i już efekty będą.

Polerkę bez znania tematu odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię się, wybacz laikowi. Dzięki za doradzenie w sprawie glinki. Warto użyć na początku tego produktu na samochód- Abel Auto Rubbing Compound P5?

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam produktu, natomiast jeśli chcesz robić "polerkę" ręcznie na be-szóstce to zdrowia, szczęścia i pomyślności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "niewyobrażalnych" efektów to nie to, że chcę coś zrobić na odwal się tylko mam świadomość, że ręcznie nie wypracuję tego tak jak ktoś kto zrobił by to maszynowo.

Powodzenia bo twardy bezbarwny? Chciałbym zniwelować parę małych rysek. Ogólnie lakier nie zmatowiały, raczej się świeci.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie porządnie umyję, nabłyszczę i zabezpieczę. Polerkę też by się kiedyś przydało zrobić, ale to już raczej oddam gdzieś auto:)

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie -> smoła -> glinka -> cleaner -> wosk i zobaczysz mega różnicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie -> smoła -> glinka -> cleaner -> wosk i zobaczysz mega różnicę!

Właśnie jeszcze smoła. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam produktu, natomiast jeśli chcesz robić "polerkę" ręcznie na be-szóstce to zdrowia, szczęścia i pomyślności :)

dobrze prawi. Lakier w A4 jest mega-twardy. Nie robią na nim wrażenia kombinacje najtwardszych padów i past. Leciałem zielonym padem 3M i pastą FG400 i Scholl S3+ Gold i dla tego lakieru to było muskanie.

Dopiero futro + mocno tnąca pasta zaczynają cokolwiek działać.

Ręcznie zapomnij, nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam produktu, natomiast jeśli chcesz robić "polerkę" ręcznie na be-szóstce to zdrowia, szczęścia i pomyślności :)

dobrze prawi. Lakier w A4 jest mega-twardy. Nie robią na nim wrażenia kombinacje najtwardszych padów i past. Leciałem zielonym padem 3M i pastą FG400 i Scholl S3+ Gold i dla tego lakieru to było muskanie.

Dopiero futro + mocno tnąca pasta zaczynają cokolwiek działać.

Ręcznie zapomnij, nie ma najmniejszego sensu.

Słowa polerka użyłem trochę pochopnie. Chciałem pozbyć się małych rysek na lakierze za pomocą tej pasty. Chciałem bo może faktycznie nie ma sensu, skoro nie będzie żadnego efektu, reszta tak jak wyżej.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lakiery audi są twarde i ciężko się z nimi pracuje. Jeśli masz tylko swirle i lekkie hologramy to spróbuj kombinację różnej twardości padów i do tego megs swirlx lub ultimate compound albo koch antihologram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...