Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Przejście z fg400 na UC (w dodatku z kabrowanym bardzo miękkim padem) nie wydaje się najlepszym pomysłem. Poza tym ciężko jest przez internet stwierdzić w jakim stanie jest Twój lakier. Być może że fg400 będzie niepotrzebne a może też wyjść ze bez futra nie wytniesz wszystkiego. Na pierwszy raz nie polecam Ci próby wycinania najgłębszych rys. Weź kochheme antichologram i miększego pada i nabierz wprawy z maszyną, efekt który uzyskasz i tak Ci się spodoba. A drugim razem podjedziesz do tematu poważniej.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o maszynę da to spójrz na ofertę padów z mikrofibry

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Jest w stanie agonalnym :kwasny:

fcb78c2bad8b81970cae78906d88c5e9.jpg

Edytowane przez mebleusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale znając twardość lakieru Audi prostą maszynką DA czeka Cię wiele godzin pracy żeby wyciąć większość z tego bałaganu dlatego od razu polecam zaopatrzyć się w pady MF Megsa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak usunąć ślady na lakierze po odchodach ptaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerowanie a nawet szlifowanie papierem w zależności jak głęboko się wżarło guano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak można zabezpieczyć lakier przed takim wypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy w miarę szybko zmyć po zapaskudzeniu. Dobrze by było aby auto miało zabezpieczony lakier woskiem, wówczas samą wodą można spłukać. Polecam wrzucić QD, rozcieńczone lekko wodą, do bagażnika + fibry. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fibra i QD na stałe w bagażniku to podstawa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś do zmiękczania wody? Żeby nie pojawiały się waterspoty po spłukaniu szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś do zmiękczania wody? Żeby nie pojawiały się waterspoty po spłukaniu szamponu.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy produkty Shiny Garage daja rade chodzi mi tu o aktywna piane glinkę i produkty do wnętrza. Stosował ktoś jakieś opinie ? Co warto kupić a co nie ? Podpowiedzcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś do zmiękczania wody? Żeby nie pojawiały się waterspoty po spłukaniu szamponu.

+1

Od siebie mogę polecić tenzi car stone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, szukasz czegoś do trudniejszych zabrudzeń na lakierze chodzi mi o kawałki owadów... niestety jadac około 100km przy predkosci 150-200km/h tyle sie tego nazbierało z przodu ze cieżko to zdrapać, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

Samochód od końca marca posiada FinishKare1000p i wczoraj myłem samochód na myjce ciśnieniowej pierwszy raz od czasu glinkowania oraz polozenia wosku bo do wczoraj zawsze myłem na dwa wiadra ale do czego zmierzam, nadal kropelkuje i super schnie po 5 km jazdy, wiec wosk siedzi jeszcze ładnie a że mamy coraz cieplejsze dni to bym cos przy lakierze porobił i teraz pytanie czy ściągać wosk i nakładać letni setup czy podbić tylko obecny ? Obecne posiadam QD Sonax-a Xtream. A może jest cos extra na podbicie wosków syntetycznych ?

Mój setup letni:

- Glinka Megs

- Cleaner Duragloss 652

- Auto Glym Ultra Deep Shine

- PB Nattys paste Wax Blue

- QD Xtream

Edytowane przez Lo-buz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedzi nie ma sensu go ściąga, chyba, że masz ochotę na woskowanie - w takim razie do dzieła. Mycie, cleaner i wosk.

Co do podbicia stanu obecnego - nic lepszego od Sonaxa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jak myjecie auta na myjce ciśnieniowej ręcznej używacie tamtejszego wojsku czy pomijacie ten krok i dajecie na nabłyszczanie zaraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...