Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Takie coś

po czy przed woskiem?? Mainz Hype - Gloss Enhancer 10oml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję

To już mam wszystko zamówione, jutro długa noc będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pady polerskie w trakcie pracy można czyscić typowa za 2-3 zł collgate szczoteczką do zębów na niskich obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić trzeba, od biedy można i taka szczoteczką, ale lepsza będzie taka zwykła tradycyjna jaką każdy pewnie ma w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić trzeba, od biedy można i taka szczoteczką, ale lepsza będzie taka zwykła tradycyjna jaką każdy pewnie ma w łazience.

coś takiego ? http://miko.shop.pl/steelko1265.png

swoją drogą włosie powinno być twarde / miękkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie szampon do mycia auta?teraz posiadam Meguiars Gold Class chciałbym spróbować czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę polecić z czystym sumieniem Rise & Shine Big Apple / Chemical Guys Mr. Pink :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lub czym myjecie pady polerskie po skonczonej pracy ? Czytałem że nie należy myć tego w mydle bo ciężko jest to wypłukać , niby sa specjalne szaszetki ale 8 zł za 1 to troche nie za dobry interes ;P , inni znów mówili że do pralki na niskich obrotach bez wirowania ale czasami rzepy mogą odpaść , jak wy myjecie pady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze myję pady od razu po skończeniu pracy/dnia, ręcznie pod letnią wodą. Później tylko odwirowywanie na rotacji i zostawiam do wyschnięcia na ręczniku rzepem do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze myję pady od razu po skończeniu pracy/dnia, ręcznie pod letnią wodą. Później tylko odwirowywanie na rotacji i zostawiam do wyschnięcia na ręczniku rzepem do dołu

żadnych mydeł , płynów aby rozpuściły paste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo po co? solidne płukanie OD RAZU PO ROBOCIE w zupełności wystarcza.

Robię dokładnie tak jak na filmie z linku

https://youtu.be/19ib5MOv9xQ?t=4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


inni znów mówili że do pralki na niskich obrotach bez wirowania ale czasami rzepy mogą odpaść , jak wy myjecie pady ?

pad jak i firba nie jest wieczny i nie ma sie co nad nim rozczulać, jak masz ich ''3 na krzyż'' przysłowiowo to można sie bawić w ręczne mycie... np ludwikiem i dokładnie wypłukać, sama woda wymyje Ci tylko pył z pada więc podobny efekt uzyskasz sprężonym powietrzem.

Ja swoje pady, fibry piore normalnie w pralce i nic im nie jest, szybciej kończy się ich życie na maszynie niz w pralce :) a co do rozklejania... jak narazie tylko Urban mi sie rozkleiły pozostałe pady (3M, Royal Pads, Meguaiers, Rupes, Flexi i inne sporo sie tego przewija przez garaż ) dają sie prać w pralce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krótkie pytanie do kolegów: Może być taki zestaw dla początkującego w tej kolejności:

1.meguiar's ultimate compound

2. meguiar's deep crystal polish

3. meguiar's mirror glaze 16

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny cel jest taki aby odświeżyć lakier, usunąć jakieś drobne rysy i zabezpieczyć woskiem. Wszystko robione będzie ręcznie.

Wszystko jest już prawie skompletowane, tj. rękawica, aplikatory, ręczniki itd. Pozostaje tylko do kupienia najważniejsze czyli to co wyżej napisałem.

Mam zamiar umyć całość później szampon - Dodo Juice Born To Be Mild, dalej glinka, znowu mycie mycie i dalej

1.meguiar's ultimate compound

2. meguiar's deep crystal polish

3. meguiar's mirror glaze 16

Jest też opcja do kupienia: ZYMOL HD-CLEANSE 250ml CLEANER + ZYMOL CARBON WAX WOSK 37%carnauby - tylko trzeba dłużnej poczekać na ten zestaw. Pytanie czy warto :)

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...