Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisał Denis zadajesz tak obszerne pytanie, że nawet nie zdajesz sobie sprawy. Nie biję tu w Ciebie ani Twoją niewiedzę.

Podziel woski na syntetyczne i na naturalne. Naturalne podziel na słabe/średnie i dobre. Weź te dobre czy nawet najlepsze.

Legendarne wręcz pocenie w wyższych Zymolach i brak tego niepożądanego zjawiska w Swissvaxach. I zagwozdka Zymol Glasur potrafi się mocno spocić lub praktycznie wcale, natomiast SW, który z reguły się nie poci może pokazać takie "chmury", że ręce opadają - uprzedzając pytanie zależne jest miedzy innymi od:

- przygotowania lakieru (użyty cleaner, jego nałożenie/wypracowanie)

- temperatury otoczenia i lakieru

- wilgotnosci

- obu tych zmiennych w czasie (pora dnia)

i wielu wielu innych...

Zymol np dla swoich wosków podaje 3 sposoby aplikacji, czasu wiązania i polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale czy jest taka potrzeba wystawiać już spolerowany wosk z samochodu na słońce w celu nagrznia się wosku ?

potrzeby takiej nie ma. Możesz ale nie musisz

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy jest taka potrzeba wystawiać już spolerowany wosk z samochodu na słońce w celu nagrznia się wosku ?

potrzeby takiej nie ma. Możesz ale nie musisz

O coś takiego mi chodziło ;) a jeszcze mam jedno pytanie odnośnie kolejności pracy aby jak najmniej "napaskudzić" jeśli robicie wnętrze + zewnątrz jaka kolejność pracy czy pierwsze wewnątrz ogarnąć wszystko później mycie zewnętrzne + korekta ? czy odwrotnie ( bo pasty niektóre pyla )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na podbicie weet look tak na szybko ? Jaki QD ? BSD chce zostawić sobie na okres jesienno ziomowy a na lato potrzebuje czegos niedrogiego może być tester aby tak z 3-4 razy obleciał Forda S-max-a. Mam dość długi wyjazd za 4 tygodnie na ślub w rodzinie i po przejechaniu około 1000 km chce zalecieć na jakiś bezdotyk i podbic look. Na dniach chce trochę spedzic czasu przy samochodzie, i poleci glinka, cleaner, auto glym ultra deep shine, PB nattys paste wax blue.. Myśle nad Mainz hype, godne polecenia ? Jeśli cokolwiek to zmieni to kolor samochodu to czerń :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój marolex został gdzieś na myjni, zastanawiam się nad tą pianownicą:

http://allegro.pl/kwazar-super-foamer-pianownica-reczna-2l-i5230751271.html

Daje radę, czy szukać innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z uszczelkami zewnętrznymi, zostały wstępnie odszczurzone ( APC, ekstrakcja) ale wygląd jest gorzej niż nędzny, czym je zaatakować ?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , w którym punkcie po 3 etapowej korekcie lakieru należy wymyć samochód po 1 stepie czy 2 i dlaczego ? używając past meznerma

Edytowane przez Treys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać pytanie do postu #584.. jak odszczurzyć felgi bez ściągania kół oraz opon ? Próbowałem rozcieńczalnikiem i nic, później glinka i niby coś szło ale szkoda mi było glinki i pracy. Jest coś godnego polecenia nie drogiego ? Może coś Paweł poradzisz w sprawie poprzedniego postu oraz tych alusów.. domyślam się że wcześniej nikt nie dbał o samochód :facepalm: Dziś poszło mycie, glinka, mycie, cleaner i na dziś starczy - 5 godzin pracy.. Zostało Autoglym UDS a później PB blue.. ah.. A koła wyglądają tak:

2885357_IMG_20150718_144632.jpg

2885365_IMG_20150718_144645.jpg

Edytowane przez Lo-buz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać pytanie do postu #584.. jak odszczurzyć felgi bez ściągania kół oraz opon ? Próbowałem rozcieńczalnikiem i nic, później glinka i niby coś szło ale szkoda mi było glinki i pracy. Jest coś godnego polecenia nie drogiego ? Może coś Paweł poradzisz w sprawie poprzedniego postu oraz tych alusów.. domyślam się że wcześniej nikt nie dbał o samochód :facepalm: Dziś poszło mycie, glinka, mycie, cleaner i na dziś starczy - 5 godzin pracy.. Zostało Autoglym UDS a później PB blue.. ah.. A koła wyglądają tak:

2885357_IMG_20150718_144632.jpg

2885365_IMG_20150718_144645.jpg

Z moich felg coś takiego pięknie zjadł środek do mycia felg firmy W5 za 6 zeta z Lidl-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z paroma "ryskami"

sprawa wygląda tak ( foto w linku bo duże ) Audi A4 B6 Lakier twardy jak cholera

da042a45418ab34dgen.jpg

3d0d5f2e1c605699gen.jpg

sorry za jakość ale telefonem robione i nie chciał dobrego ujęcia wyłapać :thumbdown:

są to niby rysy niby nie już sam nie wiem , nie chce to zejść przy FP 400 na Niebieskim/Białym Nacie , próbowałem tez Flexi z Microfibry wszystko na DA od Lare ale cieżko i rezultatów jako tako tez słabo , papierem wodnym 1500-2000 tez próbowałem ale nadal nic czy są jest to typowo zdarty lakier do podkładu ?

Przykładowo tutaj podobna rysa ale niby nie taka sama potratowana FP 400 + Wodny + Flexi :


ad2d19fe27f3723fgen.jpg

db96c66ccd639709gen.jpg

oraz wyprowadzenie :

8d319ff3b97a6960gen.jpg

co mogę robić źle na 2 pierwszych foto ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać pytanie do postu #584.. jak odszczurzyć felgi bez ściągania kół oraz opon ? Próbowałem rozcieńczalnikiem i nic, później glinka i niby coś szło ale szkoda mi było glinki i pracy. Jest coś godnego polecenia nie drogiego ? Może coś Paweł poradzisz w sprawie poprzedniego postu oraz tych alusów.. domyślam się że wcześniej nikt nie dbał o samochód :facepalm: Dziś poszło mycie, glinka, mycie, cleaner i na dziś starczy - 5 godzin pracy.. Zostało Autoglym UDS a później PB blue.. ah.. A koła wyglądają tak:

2885357_IMG_20150718_144632.jpg

2885365_IMG_20150718_144645.jpg

Z moich felg coś takiego pięknie zjadł środek do mycia felg firmy W5 za 6 zeta z Lidl-a.
Ten też sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu http://autonablask.pl/produkt/tuga-chemie-alu-teufel-spezial-krwawiacy-zel-felg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z polerowaniem tylnych reflektorów , słyszałem ze nawet jak przejedziemy cuttingiem i lampa ostygnie jakoś 15-20 min nie wolno lać IPY ponieważ spęka , prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Cquartz to coś wartgeo uwagi? Taki wynalazek proponują mi na cermikę...dzięki

Edytowane przez tzxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile powinna starczyć pasta 250ml typu menzerna 3in1 bądź meznerna 400 starczy mi na 3-4 samochody stosując 3-4 krople na pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie taśmy maskujące stosujecie?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Cquartz to coś wartgeo uwagi? Taki wynalazek proponują mi na cermikę...dzięki

Nie jest zły ale szału też nie ma. Poszedłbym bardziej w stronę np. Gyeona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Cquartz to coś wartgeo uwagi? Taki wynalazek proponują mi na cermikę...dzięki

Nie jest zły ale szału też nie ma. Poszedłbym bardziej w stronę np. Gyeona

Gyeon'a? :o mocne słowa ....

Jakie taśmy maskujące stosujecie?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Blue delfin

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Cquartz to coś wartgeo uwagi? Taki wynalazek proponują mi na cermikę...dzięki

Nie jest zły ale szału też nie ma. Poszedłbym bardziej w stronę np. Gyeona

Gyeon'a? :o mocne słowa ....

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...