Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki. A jak wygląda jego wydajność? nanosić bezpośrednio na karoserię czy na MF?

Edytowane przez jarecki103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A orientujesz się jak wygląda sprawa jego wydajności? Pytam bo do najtańszych nie należy, a nie chciałbym przedobrzyć z jego ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak na dobrą sprawę zależy od tego ile psikniesz czy to na lakier czy to na fibrę. Jak się postarasz to możesz wypsikać po 5 myciach ;)

Jeśli twierdzisz że dozownik daje tego roztworu nieco za dużo to zwyczajnie aplikuj rzadziej.

Spokojnie, QD biedy nie narobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poproszę fachowców o poradę :) Jak jest z datą ważności środków do pielęgnacji aut? Np. wosk zymola (carbon), czy też piana aktywna Megifoam? W przypadku piany opakowania 5l są dużo tańsze, ale czy przypadkiem nie zmarnuje się ten środek jak powiedzmy robię pre-washa ok. 5 razy w roku? Tak samo wosk - od kupna woskowałem 3 razy, a z puszki nic nie ubywa :) Nie będzie z nimi żadnych problemów np. za 5 lat? Bo wątpię że zdążę je wykorzystać w tym czasie. Czy lepiej na własne potrzeby kupować jedynie małe opakowania np. piana aktywna 0,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie , jakimi padami przeprowadzacie typowe One Step ? twardym / srednim czy miękkim ? interesuje mnie w tym wypadku na maszynie DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie , jakimi padami przeprowadzacie typowe One Step ? twardym / srednim czy miękkim ? interesuje mnie w tym wypadku na maszynie DA

Tydzień temu robiłem wszystkimi trzema, efekt? ok, fajnie odświeżony lakier ale większe ryski zostały, pasta menzerny, w zeszłym sezonie testowałem one step scholla i spisała się trochę lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie , jakimi padami przeprowadzacie typowe One Step ? twardym / srednim czy miękkim ? interesuje mnie w tym wypadku na maszynie DA

Tydzień temu robiłem wszystkimi trzema, efekt? ok, fajnie odświeżony lakier ale większe ryski zostały, pasta menzerny, w zeszłym sezonie testowałem one step scholla i spisała się trochę lepiej :wink:

jak już robisz wszystkimi to pełna korekte :P właśnie zastanawiam się nad s17 albo cherry glaze tylko którym padem ? wszystkimi 3 jak normalna korekta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie , jakimi padami przeprowadzacie typowe One Step ? twardym / srednim czy miękkim ? interesuje mnie w tym wypadku na maszynie DA

Tydzień temu robiłem wszystkimi trzema, efekt? ok, fajnie odświeżony lakier ale większe ryski zostały, pasta menzerny, w zeszłym sezonie testowałem one step scholla i spisała się trochę lepiej :wink:

jak już robisz wszystkimi to pełna korekte :P właśnie zastanawiam się nad s17 albo cherry glaze tylko którym padem ? wszystkimi 3 jak normalna korekta ?

Miała być szybka i lekka korekta, a te pasty do tego właśnie się nadają, nie mam aktualnie czasu na pełną korektę i na razie się nie zapowiada, "szajn" dla zwykłego człowieka jest i tak super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale nadal nie otrzymałem pytanie na moje pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym one step będzie albo Scholl Concepts S17+ na ich padzie purple. Niezłym pomysłem będzie również pasta Rupesa Keramik Fine na zółtym padzie Rupesa z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakimi padami przeprowadzacie typowe One Step ? twardym / srednim czy miękkim ?

Każdy system ma swoja pastę i swojego pada, np .UHS z Rupesa... http://carok.pl/sklep/towar.2122.rupes.big.foot.uhs.bardzo.twarda.tnaca.gabka.polerska.130150mm.szara.html

to samo Scholl...

można zmieniać pady ale nie z super twardego na super miękki, nawet pady z rotacji nie zawsze sie sprawdzają jako ONE step na DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym one step będzie albo Scholl Concepts S17+ na ich padzie purple. Niezłym pomysłem będzie również pasta Rupesa Keramik Fine na zółtym padzie Rupesa z mikrofibry.

A jakiś zamiennik do S17 z padów NAT/RoyalPads ? oraz czym lepiej twardym czy srednim ?

Edytowane przez Treys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Menzerna One Step i pad jakiś średni czyli polerujący. Może być np żółty Royal Pads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, ostatnio woskowałem auto mojemu padre (Outlander chyba 2011). Zauważyłem że na masce ma kilka odprysków które na czarnym lakierze wyglądają bardzo średnio. Pojechałem do lakierni i dobrałem po kolorze farbę. Igiełka i jazda, znalazłem też głębszą ryskę do podkładu i ją też zacząłem wypełniać ale dziś stwierdzam że nie wygląda ona zbyt ładnie, tak jakby powyłaziła poza rant, ogólnie starałem się i ją zakryłem. Tylko lakiernik pomoże? Czy papier ścierny jakiś wodny i UC na tricolorze da radę? Zrobiłbym to samo u siebie na audi bo mam rysę i też do podkładu. No jak nie to tak zostanie i jakoś trzeba będzie żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mitsubishi radzilbym baaaaardzo uwazac z papierem sciernym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, ostatnio woskowałem auto mojemu padre (Outlander chyba 2011). Zauważyłem że na masce ma kilka odprysków które na czarnym lakierze wyglądają bardzo średnio. Pojechałem do lakierni i dobrałem po kolorze farbę. Igiełka i jazda, znalazłem też głębszą ryskę do podkładu i ją też zacząłem wypełniać ale dziś stwierdzam że nie wygląda ona zbyt ładnie, tak jakby powyłaziła poza rant, ogólnie starałem się i ją zakryłem. Tylko lakiernik pomoże? Czy papier ścierny jakiś wodny i UC na tricolorze da radę? Zrobiłbym to samo u siebie na audi bo mam rysę i też do podkładu. No jak nie to tak zostanie i jakoś trzeba będzie żyć ;)

Dobra, mój wujek kiedyś był lakiernikiem, i to co on zrobił tą igłą do mojej roboty nie ma porównania. Igiełką zakrył rysę do podkładu, potem to co jemu powychodziło "poza rysę" wygłaskałem twardą stroną tricolora z megsem UC i nie ma póki co nawet śladu. Dopiero pod kątem przy słońcu widać.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Menzerna One Step i pad jakiś średni czyli polerujący. Może być np żółty Royal Pads.

Dzięki za odpowiedz ! Jeszcze ma mtakie pytanie czy po każdym One Step należy przetrzeć IPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po one step osobiście kładłbym wosk - będzie dobry look niestety na niekorzyść trwałości.

Przecieranie IPA spowoduje pogorszenie wyglądu i nieco poprawi trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po one step osobiście kładłbym wosk - będzie dobry look niestety na niekorzyść trwałości.

Przecieranie IPA spowoduje pogorszenie wyglądu i nieco poprawi trwałość.

Tak myślałem idea One Step są wypełniacze czyli IPA w pewnym sensie mija się z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...