Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

drugi zestaw jest zdecydowanie lepszy i warto na niego poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam podpowiedzcie który fajniejszy trwalszy i w ogóle dodo juice blue velvet czy purple haze do lakieru lavagrau jest to ciemny lakier ??

Edytowane przez martinomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż parę zł i kup poorboy'a nattys red lub blue

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat SG Beads, SG Paint cleaner lub Pure paint cleaner i SG Morning Dew?

Edytowane przez makaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia

SG Beads - PB Red dużo lepszy, zarówno w kwestii pracy z woskiem jaki trwałości

SG Morning Dew - ciągnie kurz bardzo, lubi się mazać, daje świetne krople i podbija look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny schodzi :(

czyli lakierowanie elementu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie. Od jakiegoś czasu działamy z kosmetykami,zapachami etc wiem że większość z Was ma już swojego dostawcę podobnych gadżetów, spróbujta jednak u nas podpytać o te klimaty.

Powinno być Mega. Obiecuje że żaden z Was nie odejdzie od nas niezadowolony a dzięki Wam będę dokładnie wiedział co jest najważniejsze w ofercie kosmetyków by doskonale ogarnąć co ma być w najlepszej cenie i czym się zawalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - kupiłem pianownice Epoca + wkładki do Glorii. Rozumiem, że z epocy należy wyciągnąć ten żółty filc i zastosować odpowiedni filc/dyszę od glorii - czarny najlepszy? Ps. sam filc z końcówki czy całą końcówkę po delikatnym zmniejszeniu obwodu zastosować w epocy? Sorry za głupie pytania, ale będę wdzięczny za wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

Przymierzam się do zakupu wosku Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark do mojej Audioli (lakier LY7L w bdb kondycji). Jaki cleaner i QD polecacie pod ten wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie czy wosk Dodo hard candy mocno się poci? chcę jutro cały dzień poświęcić na pielęgnację auta ale przez pogodę nie bardzo jest jak wystawić na słońce żeby wilgoć wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie kładzenia wosku , czytałem troche opinii ale są różne dlatego może zapytam ;) jaka jest odpowiednia temperatura kładzenia wosku ( naturalne/syntetyczne ) aby dobrze się przepocił i nie spłynął lub osłabł po 1-2 myciu ( szampon naturalne PH ) czy to deszczu. U mnie w garazu Panuje czasami temperatura z przedziałem 15-30*C ale to zależy , optymalnie należy położyć 2 warstwy dla uzyskania lepszego efektu po 12-24h tak ? a co z temperatura czy +/- 20*C będzie odpowiednia aby wosk w garazu się wypocił czy jak jest słońce najlepiej wstawić samochód przykładowo na godzine na słońce ? ( Lampy na podczerwień nie mam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś dość ciekawy wątek, tylko niestety ani pytanie ani odpowiedź nie jest krótka. Skracając maksymalnie jak się da, to czy wosk się poci czy nie jest głównie podyktowane zawartością (ilościową i odmianową) carnauby w wosku. Na większości dobrych smarowideł producent podaje PRZEDZIAŁ temperatur w których należy aplikować produkt tak aby dało się nim pracować i to cała filozofia.

Przemyśl sobie czy byłbyś w stanie woskować auto w temp -5 st albo przy +50?

Jedna rzecz - jeśli Ci życie miłe nie nakładaj wosku w pełnym słońcu ani go wtedy nie docieraj, no chyba że lubisz tego rodzaju katusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze, jednakże zawartość carnauby w wosku nie ma nic do jego potliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to, co sam napisałem i oczom nie wieżę :D

oczywiście miałem na myśli olejki a nie carnaubę. Mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to, co sam napisałem i oczom nie wieżę :D

oczywiście miałem na myśli olejki a nie carnaubę. Mój błąd

Chodziło mi raczej o nakładanie wosku w temperaturze 20*C > Spolerowanie tego > wyjazd na słońce na 2-3h > powrót do garażu i przepolerowanie znów gydyby jakieś smugi były a po 24h następna warstaw i znow to samo ale czy jest taka potrzeba wystawiać już spolerowany wosk z samochodu na słońce w celu nagrznia się wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim wosku rozmawiamy?

Zresztą Paweł chyba nawet w tym wątku kilka stron wcześniej pisał, że położenie drugiej warstwy wosku nie sprawi że jego trwałość wydłuży się dwukrotnie.

Raz się tylko pokusiłem o nałożenie Glasura "na dwa razy" i rewelacji nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim wosku rozmawiamy?

Zresztą Paweł chyba nawet w tym wątku kilka stron wcześniej pisał, że położenie drugiej warstwy wosku nie sprawi że jego trwałość wydłuży się dwukrotnie.

Raz się tylko pokusiłem o nałożenie Glasura "na dwa razy" i rewelacji nie było

o Naturalnych jak i Syntetycznych , zależy mi na odpowiedzi na pytaniu zadanym wyżej

Edytowane przez Treys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...