Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za podpowiedzie przydadzą sie na póziniejsze ewentualnosci. Tym razem poszło gładko ponieważ auto było przykurzone i pomogła myjka cisinieniowa z szamponem na ciepłej wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O BOŻE JAK SIĘ WSZYSCY RWĄ DO POMOCY, JEJKU. Lepiej na piasku napisać zapytanie prznajmniej wiatr się nim zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uc na maszynie do polerowania typu dual action byla reklamowana do usuwania holsow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek nie ma się co denerwować, ale zadałeś tak pytanie, że ciężko odpowiedzieć.

Masz kosmetyki megsa, UC nie umiesz się posługiwać skoro zostały holsy - internetowo nikt Cie tego nie nauczy bo jak? Poleruj aż będzie dobrze.

Sformułowanie typu mam "czerwony pad" jest równoznaczne z tym jakbym powiedział mam czerwony samochód czy mogę nim startować w rajdach?

Każdy producent ma inne kolory i oznaczenia, pad może być tnący i finiszowy w kolorze czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Griffe, sluchaj praktykow!

PS: ja nie jestem praktykiem ;)

Pracowałem z UC na DA, ale nie mialem holsow wiec nie wiem jaki dobrac pad.

Moze to Ci jakos pomoze jezeli nadal chcesz to robic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik reklamowy dobry, ale ktoś dobrze ogarniający temat za głowę się łapie jak to widzi - tyle błędów i to niby w oficjalnym kanale megsa - jak to mówi Trzeci Żółwik - GRUBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O K!@#$a GRUBO ! IPY rozumiem pod ręką nie było? a holsy po polerce nadal są, część z nich nawet widać pod tą niewymytą pastą "bez wypełniaczy"

No i robota w pełnym słońcu!

grubo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka glinkę wybrać do lakieru Lz9Y? Bo troszkemiejscami zrobił sie chropowaty na drzwiach od dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prac ściereczki z mikrofibry ?

w pralce ok 50-60 st najlepiej z płynem do prania - bardzo dobrze sprawdza się biały jeleń

Jaka glinkę wybrać do lakieru Lz9Y? Bo troszkemiejscami zrobił sie chropowaty na drzwiach od dolu

Dla bogatszych - biały meguiars, w przyzwoitej cenie Bilt hamber regular lub soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prac ściereczki z mikrofibry ?

jak 2 to ręcznie z białym jeleniem, jak więcej to w pralce 30'C bez płynów do płukania

Jaka glinkę wybrać do lakieru Lz9Y? Bo troszkemiejscami zrobił sie chropowaty na drzwiach od dolu

bilt hamber soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie spolerowania wosku , nie wiem czy naturalny/syntetyczny mają to samo wspólnego jeśli chodzi o spolerowanie a mianowicie kiedy ? Naczytałem się różnych opinii , że niektórzy spolerowują dopiero po 40-50 min , nawet 1 dniu a niektórzy zaraz po powstaniu mgiełki , twarde woski z tego co wiem typu coli po 40 min byłby by twarde do spolerowania chyba ?

Tak więc pytanie kiedy powinno się spolerować dany wosk ( naturalny/syntetyczny ) zaraz po nasmarowaniu i powstaniu mgiełki czy najlepiej nałożyć na 1 element i odczekać 5-10 min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent podaje czas spolerowania wosku w danych warunkach. Dla przykładu woski Zymola - w zależności który mają TRZY różne czasy polerowania.

Jeśli nie dociekamy takiej wiedzy w miarę dobry sposób to "test palca" - przeciąga się palcem po nawoskowanym elemencie, jeśli lakier zostaje "czysty błyszczący" można polerować, jeśli zostają delikatne mazy - trzeba jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj nazwę czegoś dobrego do czarnych plastików zewnętrznych, listwy dokładki itp, coś na połysk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj nazwę czegoś dobrego do czarnych plastików zewnętrznych, listwy dokładki itp, coś na połysk :hi:

Mainz Rhapsody - tani ponoć dobry nie testowałem :P

Poor Boy Natural look - zejdzie po deszczu / 1 myciu

Shiny Garage Jet Black - ludzie to chwalą

Nielsen S.A.S - używam jednak go zmienie

Black WOW - cena odstrasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czarnych plastików zewnętrznych, listwy dokładki itp, coś na połysk :hi:

Koch Chemie Nano Magic Plast Care 500ml

ValetPRO Black to the future lub VP Trim Glitz

Mainz Rhapsody - mam, testowałem i do pierwszego mocniejszego pre-washa siedzi, albo 2 normalne mycia, więc szału nie ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...