Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie miałem do czyszczenia padów środek ale nie wziąłem go ze sobą w niemiec moge je wrzucić z mikrofibrami? do szmatek mam środek z adbl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprawdzony sposób na stary prawdopodobnie kilkuletni klej po odważnikach wulkanizacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krążki do kleju sobie kup są one na wiertarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe o ocene zestawu do zabezpieczenia czarnego lakieru LZ9Y na moim Audi A4 B8:

- szampon: SHINY GARAGE Orange Car Shampoo Szampon 500ml

- IPA: IPA alkohol izopropylowy 1L inspekcja lakieru

- glaze/cleaner: AUTOGLYM Super Resin Polish 500ml SRP wosk AIO

- wosk: SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax Wosk

- quick detailer: ADBL QD1 500ml głebia połysk quick detailer!

Pytanie czy jest mi potrzebny IPA oraz czy jako glaze/cleaner nada sie do tego zestawu wymieniony AutoGlym SRP?

Co byscie zamienili?

Oczywiscie dodatkowo aplikatory, rekawica do mycia, mikrofibry o roznej gestosci, glinka ValetPro yellow clay chociaz narazie nie potrzebna bo lakier swiezo po polerce.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA jest zbędna przydaje się jak robisz korektę żeby ocenić stan lakieru między etapami

Ja pod Fusso kładłem zawsze cleaner od soft99 ten żółty czy to ojca auto czy kogoś innego z rodziny. U siebie położyłem teraz na zymola HDC zobaczymy ile wytrzyma

Nawet po polerce glinka coś zbierze. Na moim przykładzie auto glinkowałem w jakoś na święta wielkanocne leżał sobie fusso i zrobiłem około 15kkm i tu zdj (nie wyraźne ale jest)

co zebrała glinka z przednich drzwi specjalnie nie nakładałem pickborta i innych preparatów żeby to sprawdzić

b6cc54f8d08358c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maciek zadajesz to samo pytanie już w drugim poście .... nie rób tego więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rezygnuje z IPA i poszukam jakiego cleanera. Być może ten od soft99 albo dodo będzie dobrym rozwiązaniem.

Pytanie tylko czy SRP nie spelni funkcji cleanera i glaze'a przed nałożeniem wosku?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maciek Zdanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to cleaner i glaze to dwie różne rzeczy.

Cleaner jak nazwa mówi oczyszcza lakier i pozostawia go jałowy czyli bez zanieczyszczeń a to przekłada się na trwałość wosku, natomiast glaze zamaskuje Ci troche mikrorys i wyciągnie głębie koloru przykładem jest np Black Hole :)


Może jednak nie da się ich tak podzielić że cleaner to cleaner a glaze to glaze, bo napewno jakiś tam cleaner będzie miał minimalne właściwości glaze i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo AutoGlym SRP jest przyklademk kosmetyku który łączy w sobie cechy cleanera i przy okazji maskuje drobne rysy - cechy glaze'a. Bede w weekend testował zestaw który opisalem u zobaczę jak wyjdzie efekt:) wrzucę fotke

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone preparaty, albo sposoby na wyczyszczenie dobrze szyby kierowcy i bocznych. Boczne wiadomo w sumie aż tak nie przeszkadzają, ale jadąc pod słonce teraz widzę na głównej szybie pełno małych kropek jakby struktura szyby nie wiem jak to opisać i nie wiem czy to wymaga tylko lepszego oczyszczenia czy co?


Jutro planuję umyć auto i przy okazji szyby. Do tego potraktować je płynem do szyb i jeszcze później glinką i znowu płynem do szyb co myślicie?

Edytowane przez kivlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kamil, z opisu który przedstawiłeś wynika że masz to samo co 99% posiadaczy samochodów, czyli mikro wgnioty na powierzchni szyby od kamieni, owadów i innego syfu który unosi się w powietrzu. U siebie posiadam dość nową szybę (ok 1,5 roku) i już mam to samo co w poprzedniej. Niestety takie życie i glinka nic tutaj nie pomoże ;) tylko agresywne polerowanie albo wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna również nie mam starej szyby przecież, a już takie coś? Czy pasta polerska wystarczy czy muszę to robić maszynowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie maszynowo. Wyczytałem kiedyś w sieci opinię, że na dobre spolerowanie przedniej szyby potrzeba ok 6h i to wcale nie lekkiej pracy ;) Może Stich coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie polecis jakis dobry cleaner oraz glinke oraz jakis dobry wosk do nalozenia przed zima(myslem o soft99) moj kod lakieru to lx7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...