Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Springi -40/-40


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem. Eibach jest komfortowy. Według mnie Pro Kit to krótszy nie twardszy zamiennik fabryki. Dla mnie jest za wysoko i za miękko. Tył po skróceniu i pojeżdżeniu siadł prawie dobrze. Niestety zrobiła się lekka motorówka bo z przodem nic nie robiłem. w bagażniku jest pusto. Jak wrzucę wszystkie swoje graty to siadzie jeszcze z 5mm. Jak sami widzicie na zdjęciu. 225/45 spoko wejdzie i będzie wyglądało jak trzeba. A jak komuś za wysoki profil to tylko 235/40 jeśli ma 8' felgę. Na 7.5' nie warto.


Aha i zdjęcie:

http://www.directupload.net/file/d/3716/xtayywon_jpg.htm

Kwestia jeszcze taka , że podwórko jest krzywe ale ogólnie wygląda to podobnie. Może tył stoi z 5mm wyżej na równym.


Jeśli ktoś ma 225/45 lub 235/40 r18 to wrzucać foty:)


Gdzie ten Sportline co? Moje Pirelli 235/40 już doszły i są nowe. Wyniosły mnie 500zł za dwie;] Czyli połowę ceny sklepowej. Fotki kiedyś tam wrzucę.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować, siedzi już na aucie ? jakieś różnice odczuwasz ?
sprężyny będa, kiedy to się zobaczy, na razie mam mase innych wydatków :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ogromna. Gumcia mięciutka klei się jak głupia:) Do tego fakt 235 to i profil trochę wyższy + nowy bieżnik a nie slick. Tam gdzie wcześniej telepało teraz jest super i nic nie podskakuje. Opony to jednak ważna sprawa:) Teraz jeszcze przód i będzie ogień. Jedno jest pewne nie założe więcej opony 225/40 do felgi 8j. Na 235 wygląda poprawnie i rant ochronny pełni swoją rolę.

Aha. Zdążysz z tymi springami do zimy?;] Zastanawiam sie czy nie zrobić sobie prezentu pod chinkę ale musze wiedzieć jak auto będzie stało. No i weź wrzuć jakies fotki auta i tych 18:)


No Krzyśku tak siada Sportline :D Na 18 Będzie kozak i wchodzę w to :kox:

Mniam :

http://www.directupload.net/file/d/3727/hxh4arw6_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3727/oog43tii_jpg.htm

Dla mnie cudo i tego szukałem. Mam tylko nadzieję , że z przodu nie będzie mi tarła opona bo mam felgi ET 35.

Aha auto ze zdjęć to 1.9 tdi 110km bez gratów w bagażniku , tylko zapas.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze w ch**********j :D
trza trzeba brac ;p
ze springami sie wyrobie, tylko jak ja potem w zime bede jezdzil na 15 xd
a fote brusada cykne jak będę koła ogarniał do sprzedaży to trochę tu postrasze zdjęciem :)
fajnie w ogóle, że w koncu sie znalazł ktoś z tym na b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuugo szukałem;] Pisz do gościa i zabieraj springi , nie czekaj. Ktoś zgarnie i wyjdzie , że na darmo się czaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było za co, jutro do południa aukcje wrzuce w sieć :decayed: jak coś wykombinujesz to bierz, bo szkoda żeby się zmarnowały ; <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to szkoda, że nie ma 18 na tym zdjęciu z SL, ale myślę że i tak będzie gnóóóój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare stron wczesniej dawalem foto na monoblockach 17 od merca. Dzis zakupilem nowe kolo. Zender 18 8J ET35 225/40/18 zawieche -40 supersportuhysu9ym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mocno siadło. Jak kola z przodu? Opona nie wystaje poza obrys błotnika? Od razu widać , że masz równe obniżenie przód/tył. Już w tej chwili jest na styk a nawet tył jest leciutko niżej. Jakbym wrzucił gaz + swoje graty to już jest motorówka. O pasażerach z tyłu nawet nie wspominam.

Ogólnie takiego obniżenia szukam ale z lekkim zapasem tyłu bo auta używam na co dzień.

Tak ogólnie jak Ci się jeździ na tys SS? Jest beton czy springi chociaż trochę amortyzują? Jakoś jestem zrażony do tych tańszych zestawów bo ponoć wszystkie beton albo łódka. Jakie amory masz do tego?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzacja jak dla mnie wystatczajaca. Nie czuje sie jakbym jechal taczka. Z przodu jest wszystko w porzadku. Tyl siedzi ciutke nizej, na wiekszej nierownosci cos tam potrafi przytczec z tylu. W tym momemcie jedna os z tylu i moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym tyłem. Ostatnio wrzuciłem sobie 235/40 r18 zamiast 225 i robiłem próbę. Opona ładnie chowa się pod obciążeniem w błotnik i nic nie trze. Moje koła to też 8j i dlatego wsadziłem 235 żeby rantu ochronnego trochę było. Zdjęcia wrzucę później jak to wygląda pod obciążeniem i bez.

U siebie boję się o przód bo felgi wystają mi delikatnie poza błotnik (1-2mm) sama opona nie bo na 225 jest delikatny naciąg i opona ze stożka zwęża się do góry ale i tak może trzeć na -40 czy -45 przy sportline. Nie mówiąc nic o tym , że na przód też chciałem założyć 235 bo gołym okiem widać , że opony różnią się profilem i jego kształtem.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno usiadł. Może dlatego , że to półka cenowa MTS a z nimi to jest loteria. Czasem siada mniej czasem więcej. Tył mi wygląda na 45 nawet 50. No ale to może złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oby, bo jak mam jezdzic w 3/4 os z roboty na sl i trzec wszystkim czyms sie da to ja dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos z silnikiem v6 znalazl amory na tyl zamienniki 1BE? bo na przod nie problem jak mi dzik mowil, ale z tylem gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będą takie amory jak do 1BE z silnikiem 1.8t? Różnią się czymś? Ja ostatnio szukałem amorów na tył i koleś na necie mi znalazł Sachs ale nie pamiętam nr. Skończyło się na tym , że pojechałem do znajomego do sklepu i dobrał mi po katalogu KYB gazowe. Twierdzi , że do 1BE szły takie same W tej chwili mam -40 z tyłu i amor zachowuję się bdb.


No i jak Krzyśku z tym zawiasem? Modzisz coś? Zanim je wrzucisz skończą je produkować :kox:

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...