Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.4 v6 30V Pobór oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Spokojnie to niech mi ktos wytlumaczy dlaczego na stronie castrola jest napisane ze ten olej jest dobry do tego silnika ? sprowadzilem go z Belgi i nie bylo karteczki na jakim smigal oleju i wlasnie z strony castrola ten mechanik wziol ten olej.

Edytowane przez bartek1561

Opublikowano

To jest tak samo jak w serwisie , sprzedają i polecają ten olej którego firma wygra przetarg :wallbash::wink:

Opublikowano

Aha no to proszę mi podać jaki olej wlać najlepiej przebieg 178 tys syntetyk czy pol ? jaki 10w40 10w60 ?

Opublikowano

Nigdzie na pewno nie jest zalecany olej mineralny do silnika.

Wlewaj 5w40. Ja mam 5w40 Liqui Moly, moze byc tez valvoline maxlife i wiele innych.

Opublikowano

Aha no to proszę mi podać jaki olej wlać najlepiej przebieg 178 tys syntetyk czy pol ? jaki 10w40 10w60 ?

Jak kolega wyżej 5w40 :wink:

Edytowane przez oca69

Opublikowano

Kurde juz kupilem 10w40 półsyntetyk castrola mysle ze taki moze byc

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja teraz jeżdzę na Valvoline 5w40 i bierze z 800ml na 1000km , mam plan zmienić na Valvoline maxlife 5w40 zobaczymy czy się zmniejszy. Dla tych ktorzy jeżdżą na 10w40 mam wiadomość , ten olej jest gestszy tylko jak jest zimny , sugruje 5w40 :)

ps. wcześniejsze auto laguna V6 nie brała nic !!!

Edytowane przez gorny01

Opublikowano
  • Autor

O kurde to ja myślałem że mój dużo bierze.. Jaki masz przebieg... Widocznie longlife starym v6 audi dobrze nie służył.....

Opublikowano

To teraz mam pytanie czy nic nie zaszkodzi silnikowi ze wczesniej byl wlany 15w40 pozniej 10w40 a teraz mu zmienie na 5w40?

Opublikowano

najpierw płukanka potem właściwa oliwa

Opublikowano

Co masz na mysli plukanka ? czym to zrobic i jak zeby uszczelek nie wyplukalo

Opublikowano

Tu masz odpowiedź.

Sam właśnie motula stosowałem (takie zboczenie do marki :)

Edytowane przez kam2

Opublikowano

Co masz na mysli plukanka ? czym to zrobic i jak zeby uszczelek nie wyplukalo

Wlewasz do goracego silnika plukanke np LiquiMoly engine flush i odpalasz na 10 minut. Potem zlewasz i dajesz nowy filtr i olej

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Co masz na mysli plukanka ? czym to zrobic i jak zeby uszczelek nie wyplukalo

Wlewasz do goracego silnika plukanke np LiquiMoly engine flush i odpalasz na 10 minut. Potem zlewasz i dajesz nowy filtr i olej

Dzieki wielkie za odpowiedz czy to takie cos ? http://allegro.pl/liqui-moly-engine-flush-2427-plukanka-proline-2662-i5068058218.html

Edytowane przez bartek1561

Opublikowano

Jo, to je to

Opublikowano
  • Autor

czy po plukance nie zwiekszy sie pobor oleju ? 

Edytowane przez soul87

Opublikowano

a mam pytanie jeszcze bo mamy taki problem ze olej wyzuca przez korek wlewu oleju jak czyszczenie odmy i sprawdzenie ezektoru nic nie da to co dalej szukac?

Opublikowano

a mam pytanie jeszcze bo mamy taki problem ze olej wyzuca przez korek wlewu oleju jak czyszczenie odmy i sprawdzenie ezektoru nic nie da to co dalej szukac?

na pewno duzo da, zacznij od tego

Opublikowano

mi ciągnie około litra na 4000km, 5w40... szczerze mówiąc boje się płukać bo mam wrażenie że po płukance pobór się zwiekszy hee

to nie silnik zre Ci olej tylko turbina

Opublikowano

mi ciągnie około litra na 4000km, 5w40... szczerze mówiąc boje się płukać bo mam wrażenie że po płukance pobór się zwiekszy hee

to nie silnik zre Ci olej tylko turbina

Dev w 2.4 nie ma turbo :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.