Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szum,syczenie z przodu auta tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Prosze was o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu nie potrafie zabardzo go opisac wiec dodam kilka linkow do filmikow moze ktos cos zdjagnozuje.A moze ktos uslyszy jakies inne dzwieki.

Ten filmik zrobilem rano po odpaleniu z obciazeniem silnika i bez obciazenie.

Filmika rozgrzanego silnika

Za wszystkie komentarze z gory wielkie dzieki

---------- Post dopisany 10-07-2014 at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2014 at 23:50 ----------

Panowie prosze o jakies rady bo niewiem czy to nic powaznego.

Opublikowano

Jaki masz kod silnika ?

Opublikowano

czy auto ma moc?

czy dymi na czarno?

czy szarpie podczas jazdy etc?

Opublikowano
  • Autor

Kod silnika to brb

---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:06 ----------

Auto ma moc nie dymi nie szarpie podczas jazdy ale podczas jazdy I na postoju wystepuja wibracje drgania ale wieksze na jalowym.

Opublikowano

chyba jakaś rolka albo napinacz, a drgania na jałowym to moga byc poduchy pod silnikiem

Opublikowano
  • Autor

Poduchy wymienione na orginaly ale slychac kolo dwumasowe wiec to moze od tego

Opublikowano

A ja bym poczytał o słynnych brokach w BRB... bo ja wlasnie je podejrzewam

Opublikowano

Ja mysle podobnie jak kolega musi to byc ktoras rolka lub napinacz.

Opublikowano
  • Autor

No niby trzy tygodnie temu byla sciagnieta pokrywa zaworow I niby broki sa na swoim miejscu.

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:26 ----------

A jak sprawdzic ktora to rolka a powiem jeszcze ze trzy tygodnie temu bylo wymieniane sprzegielko alternatora I jakos dzwinie teraz pasek chodzi po rolkach tak jakby nie w osi.

Opublikowano

Krzywki wałka i szklanki byly sprawdzane....

Opublikowano
  • Autor

Tak byl a tak pozatym to szklanki I walek wymienione 2 lata temu tylko ze walek byl kupiony uzywany w dobrym stanie.

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:39 ----------

Jestem teraz za granica i tu bylem u mechanika ale jak tylko bede w polsce w polowie sierpnia to odrazu podjade do mechanika i sprawdze walek i szklanki i ogolnie wszystko co da sie sprawdzic po sciagnieciu pokrywy zaworow.

Opublikowano

BRB ma DPF

obejrzyj ten wałek bo pewnie powiedział papa

Opublikowano
  • Autor

Ale skoro walek powiedzial papa to raczej powinnu byc jakoes objawy a ich nie ma

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

No wlasnie ze bez dpfa

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

Slyszalem ze walki lubia sie wycierac jk jest z DPF ale ja go nie mam I fabrycznie byl bez.

Opublikowano

podejrzewam ze cos sie dzieje pod pokrywa wałka rozrządu...

ale napewno tez bym zdemontował - tylko zdjac pasek klinowe z koła pasowego wału i zapalił bym silnik aby spr czu dzwieki występują równiez na rozłaczonym układzie osprzetu. wogole jakos dziwnie klepie ten silnik praca pompek słyszalna ale taka twarda praca motoru jest...

Opublikowano
  • Autor

Powiem jeszcze ze przez ostatni czas podczas przyspieszania bylo slychac swierszcze tak jakby z przodu auta ale tylko podczas przyspieszania i przy otwartym oknie ale ostatnio tego nie slysze wiec niewiem czy to cos wspolnego moze miec

Druga sprawa to podczas dodawania gazu na jalowym kiedy samochod schodzi z obrotow to slychac jakies chrobotanie pod samochodem to samo wystepuje podczas wcisniecia sprzegla do polowy ale tylko na rozgrzanym silniku.

---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

musze dodac ze chrobotanie slychac z pod samochodu.

---------- Post dopisany 12-07-2014 at 00:01 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2014 at 23:34 ----------

Panowiea idzie jakos sprawdzic walek bez sciagania pokrywy sa jakies sposoby??

Opublikowano

Demontaz pokrywy 5min roboty-demont gornej oslony rozrzadu ,odpiecie przewodu odny, torx 30tka i odkrecasz sruby pokrywy i w gore-walek na wierzchu masz.

Opublikowano
  • Autor

No tak ale sam tego nie zrobie trzeba nowa uszczelke I sylicon a pokrywa byla sciagana 3 tygodnie temu.

---------- Post dopisany at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany at 12:51 ----------

A jak sciagnac pasek osprzetu

---------- Post dopisany at 13:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:51 ----------

Panowie moze ktos sie wypowie czy nic sie nie stanie jak sam sciagne pokrywe i zaloze ta stara uszczelke bez silikonu albo kupi nowa ale zaloze bez sylikonu czy tak mozna??

Opublikowano

Może pękła sprężyna ślizgu albo sam ślizg napinacza łańcuszka napędzającego pompę oleju :eusathink:

Osłuchaj silnik w miejscu , gdzie się on znajduję (przód miski olejowej ) :whistling:

Pokrywę wałka rozrządu możesz ściągać i ze sto razy , uszczelka która go uszczelnia powinna to wytrzymać bez grama silikonu :decayed:

A jak nie cieknie przez nią to lepiej jej nie wymieniaj.

Opublikowano
  • Autor

Tu jeszcze film jeden filmik zrobilem go dzisaij rano po odpaleniu z obciazeniem silnika i bez obciazenie wiec moze cos wiecej powie ten film.

Opublikowano

Coraz bardziej obstawiam łańcuszek pompy oleju, na zimnym jak oleum gęściejsze to ja nic dziwnego nie słyszę :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.