Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] Jaki stożek kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam ma pytanie jaki kupic filtr stozkowy do 2.6 v6 tam jest przepływka w obudowie filtra powietrza orginalnie jesli sa takie sożki to jakie ? i gdzie ich szukac? :notworthy:

Opublikowano

Wybierałbym z ITG :

http://re5pect.pl/index.php?cat_id=360

Wybierz jak największy i żeby średnica wylotu mniej więcej zgadzała się ze średnicą przepłwyki :good:

Opublikowano

Mam na sprzedaż Pipercrossa o średnicy montażowej 70mm. Producent zapewnia, że wystarcza do 260KM.

Jakby co to pw.

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz.

Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz.

Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.

a z ciekawości co to za testy były?

a co do efektów dźwiękowych i poprawy parametrów to najlepsze efekty dają dobrze dobrane airbox'y

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz.

Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.

a z ciekawości co to za testy były?

a co do efektów dźwiękowych i poprawy parametrów to najlepsze efekty dają dobrze dobrane airbox'y

testy przeprowadzone na hamowni vtg w silniku 1.8T z oryginalnym filtrem i z wkładką K&N.

Różnicy w max wartościach brak, różnica w przebiegu krzywych na korzyść oryginalnego filtra.

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz.

Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.

a z ciekawości co to za testy były?

a co do efektów dźwiękowych i poprawy parametrów to najlepsze efekty dają dobrze dobrane airbox'y

testy przeprowadzone na hamowni vtg w silniku 1.8T z oryginalnym filtrem i z wkładką K&N.

Różnicy w max wartościach brak, różnica w przebiegu krzywych na korzyść oryginalnego filtra.

1.8T to zdaje się silnik benzynowy. A my tu mówimy o TDI. Czy robił ktoś testy w A4 V6 TDI. ?

Pytam gdyż z zasady silniki TDI mają trochę inną specyfikę budowy i działania w porównaniu do benzyny.

Opublikowano

Mówimy o 2.6 benzyna, przynajmniej autor wątku taki silnik ma w podpisie.

Odnośnie tdi to rozmawiałem na ten temat z Rogalem on zalecał pozostanie przy seryjnej puszce i seryjnym filtrze.

Opublikowano

Skoro to silnik benzynowy to zwracam honor :hi:

Opublikowano

tez mam 2.6 v6 i czytalem wiele na forum ze w tym silniku zmiana filtra na sportowy nie daje zadnego efektu dzwiekowego. ktos kiedys na forum poradzil mi zeby wyjac ori filtr i otworzyc obudowe i wtedy sprawdzic poprzez dodawanie gazu czy bedzie wydawal jakis dzwiek, u mnie bez zmian.

Opublikowano
Opublikowano

tez mam 2.6 v6 i czytalem wiele na forum ze w tym silniku zmiana filtra na sportowy nie daje zadnego efektu dzwiekowego. ktos kiedys na forum poradzil mi zeby wyjac ori filtr i otworzyc obudowe i wtedy sprawdzic poprzez dodawanie gazu czy bedzie wydawal jakis dzwiek, u mnie bez zmian.

To trzeba sprawdzić podczas jazdy kiedy silnik jest obciążony wydaje całkiem inne brzmienie.

Opublikowano

A nie lepiej i prościej jest zastąpiś oryginalny wkład zamienikem np. firmy K&N (wielokrotnego użytku) który ma budowę zbliżoną do stożków :?: :mysli:

Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz.

Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.

a z ciekawości co to za testy były?

a co do efektów dźwiękowych i poprawy parametrów to najlepsze efekty dają dobrze dobrane airbox'y

testy przeprowadzone na hamowni vtg w silniku 1.8T z oryginalnym filtrem i z wkładką K&N.

Różnicy w max wartościach brak, różnica w przebiegu krzywych na korzyść oryginalnego filtra.

czyli na podstawie jednego porównania masz już opinię na temat wszystkich wkładek... ja jakoś nie lubię uogulniać...

Opublikowano

czyli na podstawie jednego porównania masz już opinię na temat wszystkich wkładek... ja jakoś nie lubię uogulniać...

Jeśli wkładka nic nie dała w silniku turbodoładowanym to możesz być tego pewien, że w wolno ssaku na pewno nic nie da. A to nie ze względu samej wkładki lecz z powodu konstrukcji dolotu. Ori pucha jest rystrykcyjna, to labirynt przez który turbo/ czy to silnik zasysa powietrze.

Opublikowano

nie lubię się wypowiadać ogólnie ponieważ właśnie dużo zależy od labiryntu powierzchni filtra doprowadzenia itp. rzeczy.

dobre wkładki dają w wolnossakach (2.0 16v) z reguły 2-4 KM (były testy nawet w GT na przykładzie Civica Type R EP3 i wydają się one wiarygodne).

W trakcie są testy nowego Clio Sport i Octavii z 1.9 tdi - jak będą wykrasy to postram się je gdzieś wrzucić żeby była jasna sprawa co w danym silniku to może dać.

Opublikowano

nie lubię się wypowiadać ogólnie ponieważ właśnie dużo zależy od labiryntu powierzchni filtra doprowadzenia itp. rzeczy.

dobre wkładki dają w wolnossakach (2.0 16v) z reguły 2-4 KM (były testy nawet w GT na przykładzie Civica Type R EP3 i wydają się one wiarygodne).

W trakcie są testy nowego Clio Sport i Octavii z 1.9 tdi - jak będą wykrasy to postram się je gdzieś wrzucić żeby była jasna sprawa co w danym silniku to może dać.

testy w auto GT można sobie darować...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.