Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dołączę sie tak do tematu. Kolega skarżył sie ze auto mu ostatnio wiecej pali. Mianowicie w miecie 9l/100km a w trasie do 110km/h ok 7l/100km. Sprawdzilem ze przepływka ok a dawka wynosi 3.6mg. Nie dawno auto zgasło i po podłączeniu kompa były błędy 17970 - przekroczenie górnego zakresu sterowania, 17971 - przekroczenie dolnego zakresu sterowania i 17762 - modulacja czujnika wniosu iglicy usterka. Auto nie odpaliło dopóki błedów nie skasowałem ale dało sie skasowac i odpalił. Korzystając z :: Zobacz temat - ABC diagnozowania zacząłem porównywac auto z tym co jest na tej stronie i wpadlem na to http://www.tdi-tuning.pl/tools/bloki/bl002.jpg. W aucie kolegi przy temp silnika 90* Vag pokazał właśnie napiecie 1,45V. W tym artykule jest napisane ze wymienic pompe. Tzn ze ta pompa juz umiera i trzeba ją całą wymienić a nie sam nastawnik ? Dodam ze jeszcze nastawnika nie wymieniłem (chociaż mam juz drugi od naszego kolegi vp-tdi :D ) bo auto na razie jezdzi i odpala dobrze na ciepłym jak i na zimnym. Co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmniejsz mu rsw na postoju do 0.700-0.720 i wtedy zobacz . u mnie jest 1.35 a na postoju 0.740 czyli tak jak powinno być, rsw łatwo ustawić i nie trzeba nawet odkrecać palca rsw. ps dobrze ,że wreszcie doszedł ten HDK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ? to żle czy dobrze ?

Hm......czytaj między wierszami..... a tak poważnie.....Według mnie.....to niemożliwe....poniżej 4l/100km.....?.......chyba że zbiornik z passata założyłeś.....kombii....ha ha.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak byś tak ogarniał sprawy jak ja to wszystko jest możliwe a wszystko mam ori jedynie podzespoły są specjalenie ustawione (pompa ) nowe wtryski boscha p520 ( afn ) i tyle pali . a ,że czasem mi sie nudzi to sobie robie experymenty co dłubnąć ....

oczywiscie duzo też zależy od stylu jazdy ,kolega ma a6 c5 afn i nie udało mu sie zejsc poniżej 6l ( dziwnie jezdzi ) mi dał na testy i mi spalił 5,4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmniejsz mu rsw na postoju do 0.700-0.720 i wtedy zobacz . u mnie jest 1.35 a na postoju 0.740 czyli tak jak powinno być, rsw łatwo ustawić i nie trzeba nawet odkrecać palca rsw. ps dobrze ,że wreszcie doszedł ten HDK

Na tym nastawniku co teraz jest wstawiony to na uruchomionym silniku jest 1.45V a na zgaszonym 0,700V. Jak bede wkładał Twoj nastawnik to tylko dawke ustawie i zobacze jak bedzie. Na razie nic sie nie dzieje to nie bede grzebał bo raz to mi sie nie chce a i tez nie mam czasu. A jak juz wreszcie zmienie kiedy to napisze do ciebie i odesle ci stary nastawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym nastawniku co teraz jest wstawiony to na uruchomionym silniku jest 1.45V a na zgaszonym 0,700V. .

to dziwne to ,zobacz czy jakiegoś boxa nie gdzieś wpetego ,bo jak ori być miał 0.700 to na chodzi by było ~~1.30v . ,to zmniejsz mu na 0.640v i wtedy zobacz, jak odpala i jezdzi normalnie to zadnej pompy nie wymieniaj ,to co piszą w diagnozowaniu troche mija sie z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to nastawnik zmienie bo tam coś moze być nawróżone bo te 3 błedy wywaliło zgasł, pozniej skasowalem i chodzi tylko wiecej pali. Co do boxa to raczej nie ma bo kiedys jak mialem boxa to dymiło auto jak stary kamaz i dobrze szlo a ten zanim do 90* nie rozgrzeje sie to jakos tam przyspiesza a pozniej to juz zamula a dyma wcale nie puszcza.

---------- Post dopisany 24-07-2014 at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2014 at 21:09 ----------

Dziś sprawdzilem dokladnie jak ma sie sprawa z napieciem waha sie od 1.46V do 1,52V na wolnych obrotach a przepływka od 365,0 do 470,0. Czyżbym pomylił sie co do przepływki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Twoj nastawnik i na zgaszonym silniku pokazało sie 0.560V :o Auto nie zapaliło i musialem wrócić na razie do starego który jakimś cudem na razie dziala. Weź po krótce wytrłumacz jak rsw sie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz przestawic rsw ,cos nie halo jest ,bo ustawialem na 0.740rsw , reszte na pw ,musial ktos w mapach grzebać albo poma sie bawił ,u kolegi na 0.740 nie odpala ,na 0.650 nie odpala ,dopiero na 0.840 odpalil i brak błedów ,po rozkreceniu kompa widac jakiś układ lutowany nie fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na zbiorniku trase 1350km spalanie 4,59l / 100km trasa z przewagą autostrad i bez wleczenia się :) z morza w góry . Tyle co ci pali to za dużo zdecydowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...