Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawo jazdy na lawetę


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany, trochę wkurza mnie latanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od WORD'u, ale chyba w większości, a na pewno u mnie (Leszno, wlkp) zdaję się na Renault Traffic'u i w sumie symbolicznej przyczepce lekkiej :decayed: Dużej filozofii nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier teraz robil. Zdawal na T5 z przyczepka lekka z zaladunkiem 400kg.

Co do ciagania musisz miec odpowiednie auto, a6 ma np 1800kg na haku wiec odliczajac wage lawety nie wiele aut mozna wiezc.

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

Oczywiscie mowie o autach ciezszych a z tego co wiem takie smyczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Przeciez napisal osobowka i laweta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwie osobowki i laweta to Twoim zdaniem ile kilogramow ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Poza tym jesli Ducato jest zarejestrowany na 3,5 t to na b+e spokojnie. Auto do 3,5 plus laweta 2,6t , z tym ze wazne jest aby auto mialo jak najwiecej na haku i duza mase dopuszczalna.

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:26 ----------

Kategoria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o DMC nieprzekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy oraz samochód ciężarowy o DMC nieprzekraczającej 3,5 t nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego, co wynika z art. 62, ust. 1, pkt. 1 PoRD. Oznacza to, że mając kategorię B+E można kierować zespołem pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej nawet do 7 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega wyżej oraz należy pamiętać o posiadaniu viatoll przy masie zestawu powyżej 3,5t DMC :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet targasz pusta lawete to i tak musisz miec viatoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet targasz pusta lawete to i tak musisz miec viatoll

Dokladnie bo rozchodzi sie o maksymalne dmc zestawu.

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

Tzn nie musisz jesli nie korzysztasz z drog z viatollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O viatolu wiem, pisałem o osobówce + lawecie, Ducato mam autolawete, ale wiadomo osobówką wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osobowki i lawety tez musisz miec ViTl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krycha , zadzwoń do WORDu i zapytaj jakim autem zdajesz egzamin,od Was sporo osób zdaje egzamin w R-miu a tam maja Vw Caddy - jedziesz manewry jakie wylosujesz,wjazd przodem, tyłem do garażu, parkowanie równoległe, w każdym zestawie jest cofanie po łuku i potem miasto , warto sobie poćwiczyć jeśli nie chcesz iśc na kurs , przychodzi wielu cfaniaczków którzy twierdzą że jeżdżą z lawetą to sobie poradzą a później robią z siebie pośmiewisko. Koszt egzaminu ok 200zł,kurs- zależy jak się dogadasz,czy będziesz jeździł czy tylko papier :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o Radomiu myślałem, bo tam zdawałem swoje B :wink: popytam i podzownie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam dwóch kumpli którzy prowadzą szkoły nauki jazdy, mogę podpytać ile teraz taka "nauka" :wink:

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:38 ----------

a do ducato i lawety wystarczy B+E a nie jak ktoś pisał C+E :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawałem b+e transitem z dwuosiówką średniej wielkośći. Kurs formalnie kosztuje koło 1000zł i nie ma teorii tylko praktyka czyli jazdy na bramkach plus miasto. Zdawałem w 2010 bodajże więc troche się mogło zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...