Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie chłodzi w upalne dni, w zimniejsze ( nie upalne) ale ciepłe chodzi


szymon441992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem A4 B7 ALZ, przy zakupie klimatyzacja działała fajnie ale po przejechaniu 300km już było czuć że słabiej chłodzi. Pomyslałem że może czynnik chłodzący gdzieś uchodzi ale w następny dzień zaczął padać deszcze odchłodziło się minimalnie i klimatyzacja znowu zaczęła chłodzić. Jak myślicie co to może być, zastanawia mnie troche jak ten wentylator chodzi i kiedy bo chłodnica klimy jest ciepła a on nie chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz i dlawik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz najpierw i sprawdz ile czynnika jest w układzie, bo jak będzie za mało, to będziesz miał taki efekt że w gorące dni będzie słabiej chłodzić, a w chłodniejsze w miarę. średnio co rok przy używaniu klimy cało rocznie może ubyć do 10% czynnika z układu, więc po tylu latach i znacznym przebiegu może chłodzić gorzej i jest to normalne.

jak układ nie był rozszczelniony to tej pory to nie ma sensu wymieniać osuszacza.

jak pojedziesz do zakładu co zajmuje się klimą to maszyną zaciągną stary czynnik i uzupełnią wraz z olejem, przy okazji zobaczysz ile faktycznie było czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz to tak w jeżeli o używane chodzi to koło 100zł a ten dławik?

Chyba cos Ci się we łbie poyebało :facepalm:

Osuszacz montuje sie tylko i wyłącznie NOWY !!!!

Ktory kosztuje nie cale 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się kolego nie poiebało jakby ludzie nie kupowali używanych to by ich nie sprzedawali na popularnym serwisie aukcyjnym :P NO ale jak 100zł nowy to nie ma co oszczędzać. Z tą ceną to troche może przesadziłem dlatego że na szybko wszedłem bez większej orientacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany osuszacz jest do śmietnika. Jeśli nowy otworzysz 10 min przed zamontowniem to możesz już go wyrzucić. Co dopiero używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacze na Allegro sa już za 50 zl, po co używka?

Mam ten sam problem z klimą co kolega. W chłodne dni chłodzi, w upalne nie. Czsami również potrafi przez 10 minut fajnie chłodzic, a po tym czasie przestaje. Czynnik gdzies ucieka, bo za każdym razem jest za mało przy sprawdzeniu. Byłem jakiś czas temu na sprawdzeniu w podobno najlepszym zakładzie od klimy. Panowie sprzęt podłączyli i.... stwierdzili, ze spreżarka do wymiany, bo ciśnienia nie trzyma (pływa). W sumie nie wiem co robic, bo jak jest napełniona klima to działa. Nie wiem dlaczego nie próbowali szczelności sprawdzić. Może przez to ze ucieka czynnik to ciśnienie pływa. Skad mam to wiedzieć? Nikt nie potrafi profesjonalnie tego sprawdzić. Każdy aby szybciej i żeby tylko klient zapłacił jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem jak koledzy tzn. mi po przejechaniu np. 80 km w upalny dzień klima działa coraz słabiej. Jadąc 400 km w tem. 30 stopni pod koniec trasy już leciało ciepłe powietrze. Myślałem, że już padła całkowicie ale samochód stał klika dni i wsiadam a tu klima działa :) Poprostu klima słabnie proporcjonalnie do długości jazdy - tak to ujmę. Dławik był wymieniany 2 razy - było w nim troszkę grafitowego syfu i mechanik stwierdził że może to być ze sprężarki. Ciśnienie ok - było sprawdzane 3 razy i wszystko jest ok na serwisie. Wiem najlepiej było by podjechać na serwis wtedy jak nie działa. Co o tym myślicie ? Dzieje się tak od 5 lat czyli tyle ile mam ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że sprężarka klimatyzacji. Zna ktoś może kody sprężarek pasujących do 1,6 ALZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...