Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk przy zmianie biegu


zaran72

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam taki objaw od dwóch dni, że samochód przy zmianie biegów wydaje dziwny wcześniej nie zauważalny dźwięk. Dźwięk przypomina dźwięk zaworu upustowego blog off. [emoji12] auta jakoś nie traci na mocy zbiera się w miarę ok szczeze jest tylko taki efekt lekkiego laga przy zmianie biegu. Najbardziej zauważalne jest to przy zmianie z pierwszego na drugi bieg i drugiego na trzeci. Jest to nie regularne i nie występuje za każdym razem. Wydaje mi się ze to jakaś nieszczelnośc ale nie bardzo wiem gdzie i jak od czego zacząć sprawdzając przewody turbo itp. Ew gdzie dobrze to sprawdzić w okolicy warszawy. Wcześniej jeździłem do r performace ale tam trochę będę musiał czekać a chciał bym to szybko wyjaśnić. Dodam jeszcze ze auto nie ma buta na pierwszym biegu od kad je kupiłem czyli jakieś dwa miesiące. nie wiem czy te BPW tak mają ale rogal z r performance robił logi i powiedzial ze wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na turbinie zaczynają informować o zbliżającej się regeneracji lub wymianie.

Ale można z tym jeździć i nie przejmować się jeśli oleju nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dźwięk to -szuranie to na początek podepnij kompa i spr.synchronizację rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to odglos powietrza doładowanego. Ja u siebie jak usunąłem klapki kolektora ssącego to szuranie sporo ucichło.

A4 B6 AWX Padło turbo??:

Czy ten dźwięk jest coś podbnego do tego jak zaczyna sie od 1:00 ktory was interesi?

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie AWX-a , który wydawał takie właśnie odgłosy, na tydzień przed całkowitym craschem turbiny :kox:

Poza tym posiadał niesprawną klapę gaszącą (dziurawa membrana w gruszce) i niewiele zabrakło by silnik pokazał kopyto :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jesli jest ten dźwiek to winna temu jest grucha przy NIEzapieczonej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...