Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Wydajniejszy IC w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Andy nie osłabiaj mnie :shocked::rolleyes:

a4fmicbk9.th.jpg

Zamiast kompletnego zdemolowania/demontażu dolotu wcinam się gdzie zaznaczono na czerwono. Czyli demontuję te elastyczne rury łączące ICki z tą poziomą rurą/rurami (rurę/rury dla porządku zaślepiam), dorabiam w ich miejsce rury łączące ICki z centralnym, dużym IC. I relatywnie w niewielkim stopniu ingerując w dolot dostaję układ o większej "odporności" na wysokie temperatury.

Z jakichś powodów chcę wrócić do serii?: co za problem - cała przeróbka jest niewielkim nakładem pracy odwracalna.

Trzeba tylko znaleźć IC'ka odpowiedniego wymiarami do tych planów :mysli:

Opublikowano

a myślałeś w jaki sposób powiększa ci się powierzchnia układu?? Lag...?? Zawirowania większe ?? Nikt czegoś takiego nie zrobił :tongue4:

Opublikowano

a myślałeś w jaki sposób powiększa ci się powierzchnia układu?? Lag...?? Zawirowania większe ?? Nikt czegoś takiego nie zrobił :tongue4:

Tego nie brałem pod uwagę :mysli::embarrassed:

Wywalić wszystko, wstawić wodny IC (dużo mniejszy i wydajniejszy) i pozamiatane ;)

Opublikowano

jakby ktos potrzebowal mam komplet ic z podcieta belka,max temp to 40 stopni na rolkach

Opublikowano

jakby ktos potrzebowal mam komplet ic z podcieta belka,max temp to 40 stopni na rolkach

kiedy oni właśnie nie chcą ciętej belki :decayed:

możesz podać rozmiary tego FMICa ??

40 stopni :kox: to pięknie

Opublikowano

jak dobrze pojdzie to za jakis tydzien - poltora bede mial u siebie uniwersalny set ktory bede wpychal do mojego 1,9tdi

cooler wymiarami moze nie powala (za to pewnie wejdzie gladko w moj zderzak) ale spokojnie wystarczy do 200KM jak nie wiecej

dodatkowo spodobalo mi sie ze ma wyjscia po srodku co powinno uczynic montaz latwiejszym..no i jest czarny ...miodzio

taki coolerek:

http://www.boombopracing.com/ebay/pictures/mapt/MMINT-UZB-2.jpg

wymiary:

Overall size: 28 inches by 7.5 inches by 2.5 inches

Core size: 20.5 inches by 6.25 inches by 2.25 inches

Opublikowano

taki coolerek:

http://www.boombopracing.com/ebay/pictures/mapt/MMINT-UZB-2.jpg

wymiary:

Overall size: 28 inches by 7.5 inches by 2.5 inches

Core size: 20.5 inches by 6.25 inches by 2.25 inches

Skąd za ile?

Opublikowano
  • Autor

na ebay-u są takie za około 150$

Opublikowano

Osobiście radziłbym:

1. założyć jak największy wejdzie

2. jeżeli będzie trzeba, przyciać belkę i ją ładnie od srodka obspawać

3. zwrócić uwagę na rozmiar boczków

4. zwrócić uwagę na kształt kanałów rdzenia

PS. mam nadzieje, że te amerykańskie coolery nie sa pomalowane normalną farbą :wink4:

Pozdrawiam

Opublikowano

Osobiście radziłbym:

1. założyć jak największy wejdzie

2. jeżeli będzie trzeba, przyciać belkę i ją ładnie od srodka obspawać

3. zwrócić uwagę na rozmiar boczków

4. zwrócić uwagę na kształt kanałów rdzenia

PS. mam nadzieje, że te amerykańskie coolery nie sa pomalowane normalną farbą :wink4:

Pozdrawiam

dzisiaj pomierzylem dokladnie i okazuje sie ze ten coolerek nie jest az taki maly w swietle ilosci miejsca, moze nawet belke bedzie trzeba dociac lekko

pytanie: zakladac orurowanie 2,5" czy 2" spokojnie da rade?

cooler jest robiony przez firme profi wiec ne spodziewam sie badziewia malowanego w garazu u pana henia

co do boczków to te akurat sa chyba calkiem spore porownujac do calkowitych wymiarow

Opublikowano
  • Autor

Rury zostaw o średnicy 2"wieksze nic niepoprawią a tylko lag bedzie wiekszy.

Ja dziesiaj pomierzyłem dokładnie auto i zrobilem wstepny rysunek jak bedzie wyglądal mój IC. Znalazlem też firme która go za normalne pieniadze wykona. Ponizej zamieszczam rysunek proszę o ocene wymiary rdzenia będą 48x16x6,5cm . Boki bedą się zwężać z 65mm do 50mm i tyle też będą mialy wlot i wylot.

51f44c9c64ccab75.jpg

Opublikowano

no to niemal identyczny jak ten:

5715c26b501fcffa1bf82a6297a387ec.jpg

Rdzeń ma wymiar: 500x175x60 mm.

Cały na nowych renomowanych częściach i z gwarancją - tak aby było odniesienie cenowe do robienia IC na zamówienie

no i firma wykonuje na zamówienie dowolny rozkład wejść:

631b831a9c7ba570ad11201b863aa2fd.jpg

Opublikowano

no to niemal identyczny jak ten:

5715c26b501fcffa1bf82a6297a387ec.jpg

Rdzeń ma wymiar: 500x175x60 mm.

Cały na nowych renomowanych częściach i z gwarancją - tak aby było odniesienie cenowe do robienia IC na zamówienie

no i firma wykonuje na zamówienie dowolny rozkład wejść:

631b831a9c7ba570ad11201b863aa2fd.jpg

a ile kosztuje?

Opublikowano

a ile kosztuje?

I co to za firma? :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Firma FORGE a kosztuje 1100zł tu macie link:

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=1068

Niestety ten IC jest za duży a mianowicie ma boki szerokie na 80mm a w ty miejscu jest właśnie naj mniej miejsca. Ja dlatego chce zrobić tak żeby boki zwężały się.[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2008, 10:52_________________________________________________A co myslicie o czymś takim bo znalazłem firme która oferuje mi montaż intercoolera wraz z orurowaniem o wymiarach rdzenia 600x400x40mm. Intercooler miałby być zamontowany między chlodnicą klimy i wody co pozwoli bardziej go obniżyć i zwiekszyć powierzchnie nadmuch powietrza.

Opublikowano

A co myslicie o czymś takim bo znalazłem firme która oferuje mi montaż intercoolera wraz z orurowaniem o wymiarach rdzenia 600x400x40mm. Intercooler miałby być zamontowany między chlodnicą klimy i wody co pozwoli bardziej go obniżyć i zwiekszyć powierzchnie nadmuch powietrza.

Masz jakieś szkice tego? Namiary na firmę? Cena?

W A6 C5 z silnikiem 2,5TDi IC jest w tym miejscu montowany. W A6 jest więcej miejsca ;(

Opublikowano
  • Autor

W A6 intercooler jest dużo cieńszy bo ma 25mm i przez to ma mniejszą wydajność ten bedzie maił 40mm czyli więcej też niż np IC za ARL-a który ma 32mm i wystarcza do 220km. Co do miejsca w aucie to podobno się zmieści bo bedzie to intercooler dorabiany na wymiar specjalnie pod moje auto. Cena za IC, orurowanie i montarz wyjdzie mniej więcej tyle jak bym sobie sam kupil chiniola, rurki, kolanka i to zamontował :wink4:

Opublikowano

Postaram się wstawić fotki coolera który montujemy dla klientów. Ostatnio zamontowalismy do nowego B7 2,0 tdi i wyszło bardzo przyzwoicie. Całość zrobiona z orurowaniem 60mm z kwasiaka polerowanego,natomiast wydajność tego coolera spokojnie do 230PS.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 21:53_________________________________________________zdjcie119aj5.th.jpg

zdjcie120jy8.th.jpg

zdjcie122fo5.th.jpg

Oto obiecane zdjęcia, sorki że z telefonu ale było robione na szybko:) Efekt całkiem ciekawy, no i najważniejsze dobrze się sprawdza.

Opublikowano
  • Autor

A możesz napisać wymiary tego coolera.

Opublikowano

poprsimy wymiarki i jaki koszt takiego zestawu. szukam czegos takiego tylko do B7 1.9TDI[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 18:05_________________________________________________Co to za lampy????? Z djodami???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.