Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nagle przestała działać - kody błędów i opis sytuacji


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. Wiem, że sam opis może być niewystarczający, ale macie doświadczenie w tych sprawach, którego ja nie posiadam. Otóż tak jak napisałem w temacie, ciąg dalszy mojego pecha, jakiś czas temu rano jadąc do pracy, oczywiście z włączoną klimą, coś mi na zakręcie "stuknęło" z przodu samochodu, taki dziwny dźwięk jakby z przodu z prawej strony, dźwięk słyszany też jakby od strony deski rozdzielczej, ale nie centralnie spod, tylko po prostu gdzieś pod maską. Przestraszyłem się, że może koło mi się poluzowało, wyłączyłem klimę i radio żeby mi nic nie przeszkadzało w nasłuchiwaniu, wysiadłem i sprawdziłem czy koła dokręcone, rzuciłem okiem czy nie lata mi nic pod maską i wsiadłem do samochodu w całkowitej ciszy i podczas jazdy nic dalej nie stukało. Dojechałem tak do pracy. Później wracając włączyłem radio i klimę, a tu się okazało, że klima całą drogę dmuchała ciepłym powietrzem... i już wiedziałem, że te stuknięcie było w "klimie". Dodam, że 2 lata temu kupiłem ten samochód i klima tak samo dmuchała tylko ciepłym, zajechałem do serwisu klimatyzacji i powiedzieli, że sprzęgiełko klimy nie działa i mi za 400 zł wymienili. Czy to mogło znów zepsuć się sprzęgło klimy? A jak nie to w takim razie co tam mogło paść? Kody błędów z:

vag com (eng):

-------------------------

Address 08: Auto HVAC

Controller: 8E0 820 043 A

Component: A4 Klimaautomat 0712

Coding: 00000

Shop #: WSC 63351

2 Faults Found:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

polski vag:

-------------------------------

1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

604 Potencjometr w V71-G113

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

Pozdrawiam,

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledami V71 sie nie przejmuj jest to klapa pod filtrem która ogranicza spadanie powietrza do kabiny przy wyższych prędkościach i nie ma nic do działania Klimy. A jak włączysz klime to wentylator chodzi? I przede wszystkim jest czynnik ? Odkręć korek na przewodzie kolo chłodnicy i naciśnij zaworek jak syknie to czynnik jest. Jeśli nie będzie czynnika to gdzieś uciekł w atmosfere. Ja urwałem kiedyś dolny waz od chłodnicy i nawet o tym nie wiedzialem.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wentylator chodzi. Później sprawdzę czy jest czynnik. Ewidentnie coś tam się stało, bo było stuknięcie i klima przestała działać jak ręką odjął. Nie chcę tak w ciemno jechać do serwisu klimatyzacji, bo znowu mnie naliczą na bogato. Na forum o klimatyzacjach ktoś mi pisał, że mogła odpaść tarcza zabierakowa od sprężarki, że to częsta wada w tych samochodach. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...