Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odpalanie zimnego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Podczas uruchamiania silnika zaraz po wejściu do samochodu nie widzę żadnej kontrolki od nagrzewnia świec itp. NIE MA?

Czyli można w każdych warunkach od razu odpalać ?

Opublikowano

Ikonka świec żarowych jest między "2" a podstawą wskazówki. Widać ja przez chwilkę.

https://www.youtube.com/watch?v=dcAfrZwMHKM

---------- Post dopisany at 07:32 ---------- Poprzedni post napisany at 07:30 ----------

ikonka.jpg

Opublikowano
  • Autor

A tu jest. :) Ale widzę, że skończyły się czasy czekania aż się zagrzeje ? Tylko odpalamy od razu ? Pierwszy raz w życiu mam diesla.

Opublikowano

Jak pierwszy raz wsiadłem i zwialem do reki kuczy to tez wlozylem "do dziury:...wlaczylem zaplon...poczekalem....i dopiero odpalilem.

Po tym uslyszlaem ze jak jedym ruchem wkladasz i odpalasz to i tak silnik "czeka" np na nagrzanie - jak jest potrzebne.

Opublikowano
  • Autor

A widzisz i o takę odpowiedź mi chodziło ... hehehe szybkodo dziurki i jazda ...:)

Opublikowano
Jak pierwszy raz wsiadłem i zwialem do reki kuczy to tez wlozylem "do dziury:...wlaczylem zaplon...poczekalem....i dopiero odpalilem.

Po tym uslyszlaem ze jak jedym ruchem wkladasz i odpalasz to i tak silnik "czeka" np na nagrzanie - jak jest potrzebne.

Niestety nie zawsze to tak zadziała, zdarza się, że zaczyna kręcić od razu i wtedy trochę długo trwa odpalenie :wink:

Opublikowano

lepiej najpierw zaplon, a potem docisnac

nie ma sie co spieszyc, to jednak dosc istotny element doopowozu :decayed:

Opublikowano

Ja nigdy się nie spieszę , wkładam czekam ile trzeba i dopiero dociskam:wink:

Opublikowano
  • Autor
Ja nigdy się nie spieszę , wkładam czekam ile trzeba i dopiero dociskam:wink:

Po co czekać jak nic się wtedy nie dzieje, żadna lampka nie świeci (tylko MMI się aktywuje) ?

Opublikowano

Ja nigdy się nie spieszę , wkładam czekam ile trzeba i dopiero dociskam:wink:

Po co czekać jak nic się wtedy nie dzieje, żadna lampka nie świeci (tylko MMI się aktywuje) ?

Zawsze czekam aż lampki pogasną , tak już się przyzwyczaiłem przy dieslu :)

Opublikowano

Jak mają pogasnąć, skoro nawet się nie zaświecają? ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Chodziło o kontrolki :wink:

Opublikowano

Ale tu o to chodzi że nawet się nie zaświecą kontrolki jak włożysz na raz kluczyk :wink:

Opublikowano

wchodzisz w licznik możesz np. VCDS'a podłączyć albo VAS i kodujesz.

Opis dla VCDS'a:
"Test zegarów przy włączeniu zapłonu"
Wskazówkiz egarów przejdą przez cały zakres przy każdym uurchomieniu zapłonu
[17 - Instruments]
[Coding - 07]
[Long Coding Helper]
Byte 1 Bit 0 z 0 na 1

Powinno ruszyć :)

Edytowane przez DawidShelby

Opublikowano

Nie wiem, co mają wnosić do tematu ostatnie wypowiedzi. Chyba nabijanie sobie postów.

Poza tym wytykacie kolegom błędy, a sami je popełniacie.

Jeden ma problemy z j. polskim i nie wie o istnieniu "ą" w alfabecie, a drugi z j. angielskim.

"no coment" :facepalm::facepalm::facepalm:

Opublikowano

ty tez nic nie wnosisz ta wypowiedzia.lepiej wcale nie zwracac na to uwagi. a syf na forum zniknie

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dostałem olśnienia ... TRZEBA WŁOŻYĆ I NACISNĄĆ KLUCZYK BEZ NACISKANIA PEDAŁU SPRZĘGŁA - silnik nie odpali a kontrolki zgasną. Potem drugi raz, ale już z wciśniętym pedałem sprzęgła i samochód zapali ... CZY TO JEST TO CO NALEŻY ROBIĆ PRZY ZAPALANIU ?

Opublikowano

Tak właśnie tak ,dobre olśnienie :wink:

Opublikowano

Dostałem olśnienia ... TRZEBA WŁOŻYĆ I NACISNĄĆ KLUCZYK BEZ NACISKANIA PEDAŁU SPRZĘGŁA - silnik nie odpali a kontrolki zgasną. Potem drugi raz, ale już z wciśniętym pedałem sprzęgła i samochód zapali ... CZY TO JEST TO CO NALEŻY ROBIĆ PRZY ZAPALANIU ?

Ja tak zawsze odpalam

Opublikowano

Ja nigdy się nie spieszę , wkładam czekam ile trzeba i dopiero dociskam:wink:

Po co czekać jak nic się wtedy nie dzieje, żadna lampka nie świeci (tylko MMI się aktywuje) ?

Zawsze czekam aż lampki pogasną , tak już się przyzwyczaiłem przy dieslu :)

prawidłowo.ja czekam az swiece zgasna i odpalam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.