Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 tdi moc chip


Ksawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się w jaki sposób i gdzie mógłbym podnieść moc silnika 2.5 TDI. Chodzi mi o profesjonalny CHIP lub modyfikacje sprawdzone przez użytkowników. Obecnie 2.5 TDI AFB 150 KM ( zdrowy silnik, turbo etc. ) Tiptronic, Quattro.

Najbardziej mi pasują specjaliści z dolnośląskiego lub ewentualnie mazowieckiego, najlepiej tacy, którzy posiadają hamownię dla quattro.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFB z pompą wtryskową bez blokady dawki , z deko większym turbo + dp wypluwa ponad 200koni.

Soft daje okolice 180km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5tdi mozna ożenić z GTB17&22:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, koledzy, a możecie "jak krowie na rowie" :) co trzeba konkretnie zakupić, ile to mniej więcej kosztuje etc. bo jestem ciemny w chwili obecnej w tych oznaczeniach / skrótach gtb22 to pewnie turbo ale z jakiego modelu? dp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtb trzeba przerobić na podcisnienie tak samo jak do 1,9. Turbo nie ejst P&P wymaga spasowania. Pochodzi z 2,7 i 3,0TDI:whistling:

20130202_004.jpg?img=small

20130205_003.jpg?img=small

20130923_001.jpg?img=small

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa o.k. dziękuję za konkretny przykład :) jest tu jakiś magik, który ogarnia te silniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam magika który Ci to wszystko zamontuje , a ja Ci to zestroje jeśli jesteś zainteresowany. Jeśli silnik i pompa zdrowa to ponad 200horsów wypluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ilość KM po tym zabiegu szału nie robi ale trochę Nm robi swoje i znacznie przyjemniej się jeździ.

Mnie natomiast zastanawia widoczna odłączona wtyczka od przepływki na fotkach powyżej. Czy jest możliwe wyłączenie jej na stałe w 2.5 TDi? Wiem, że przy 1.9TDI da radę to zrobić. Jak w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz nie zauważyłem :) raczej chyba musi być bo u mnie np. nie wskazywała żadnego błędu a wymieniłem na zupełnie nową bosch-a i dopiero silnik odżył... mimo kilka dni wcześniej regenerowanej turbiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli usunięcie jej przez ingerencję w mapy softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe wyłączenie jej na stałe w 2.5 TDi? Wiem, że przy 1.9TDI da radę to zrobić. Jak w tym przypadku?

W AFB (sterownik do lutowania, 2xPLCC32) jest możliwość wyłączenia przepływomierza i zrobienie ogranicznika dymienia po MAP, osobiście przy każdym sofcie wyłączam żeby był spokój na przyszłość.

Natomiast AKN (idzie po kablu) nie ma opcji żeby wyłączyć przepływomierz, są za to 3mapy dymienia zmieniające się po temperaturze.

Jak zdrowy AFB to wrzucać wtryski + pompe z AKN, do tego GTB i ogarnie się 220. No jeszcze jest opcja Cummins +30%, wtedy paliwa starczy na ~300HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...