Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja pojazdu na osobę inną niż w umowie k/s. Jak to wygląda?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - to ważne bo jesteśmy z innych miejscowości.

---------- Post dopisany at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

Co więcej od tego kto będzie właścicielem zależy to czy załatwię to u siebie w W-wie czy będę musiał jechać do miasta dziadka. I oczywiście wolałbym załatwić to w W-wie (czyli byłbym wtedy właścicielem głównym) ale jeśli ma być*potem odczuwalnie drożej to pojadę do niego i tam to załatwię na dziadka jako właściciela.

prezesik1977 będę wdzięczny za szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oc to nie wpłynie to na wysokość składki. A auta to tak rejestrujesz w wydziale komunikacji właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje pytanie co miał na myśli prezesik1977 pisząc "do rejestracja ma znaczenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to ważne bo jesteśmy z innych miejscowości.

---------- Post dopisany at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

Co więcej od tego kto będzie właścicielem zależy to czy załatwię to u siebie w W-wie czy będę musiał jechać do miasta dziadka. I oczywiście wolałbym załatwić to w W-wie (czyli byłbym wtedy właścicielem głównym) ale jeśli ma być*potem odczuwalnie drożej to pojadę do niego i tam to załatwię na dziadka jako właściciela.

prezesik1977 będę wdzięczny za szczegóły :)

Ja zameldowany jestem w Łodzi a mieszkam w szczecinie jak kupilem tutaj auto i chcialem je zarejestrować to niestaty ale musialem zrobic dziewczynę jako głównego właściciela zeby miec blachy ZS. Ale mimo tego. Ze bylem 2 właścicielem zniżki były moje.

Mozesz byc pierwszy i brac zniżki dziadka ale składka idzie na Warszawę. Jak dziadek bedzie pierwszy to składki bede na wioche. Czyli taniej

Wysłane z mojego "I"kalkulatora:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak składki OC będą droższe w przypadku W-wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak dziadek pierwszy:) a ty drugi

Wysłane z mojego "I"kalkulatora:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda że składka idzie tu albo tu. Tutaj mamy możliwość wyboru i wszystko zależy od agenta w jaki sposób zrobi polise

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie o darowiznę - czy po spisaniu idę z nią*od razu do wydziału komunikacji czy muszę jeszcze najpierw do urzędu skarbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda że składka idzie tu albo tu. Tutaj mamy możliwość wyboru i wszystko zależy od agenta w jaki sposób zrobi polise

Dokladnie wszystko,zalezy od agenta a jak dziadek bedzie pierwszy to juz nie trzeba sie o to martwić prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale również jak będzie drugi dziadek, to wtedy auto może rejestrować u siebie i cena polisy będzie taka sama jakby dziadek był pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie o darowiznę - czy po spisaniu idę z nią*od razu do wydziału komunikacji czy muszę jeszcze najpierw do urzędu skarbowego?

To juz sa przepisy urzędu skarbowego Zadzwon i tam ci powiedzą co i jak jest jakas kwota ktora mozna podarować i nie ma opłat za to ale o ile dobrze pamietam i tak trzeba isc po pieczątkę do US na takiej umowie o darowiźnie . Najlepiej Zadzwon i bedziesz mial info z pierwszej ręki

---------- Post dopisany at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany at 10:59 ----------

Ale również jak będzie drugi dziadek, to wtedy auto może rejestrować u siebie i cena polisy będzie taka sama jakby dziadek był pierwszy

Jeżeli dziadek bedzie 2 to wydział komunikacji moze nie zarejestrować auta na wsi każe rejestrować tam gdzie jest właściwy urząd dla 1 właściciela . Przerabiałem juz ten temat niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i już wszystko wiem - mogę*uderzać od razu do wydziału komunikacji. Wracając do rejestrowania - tutaj rzeczywiście jest tak jak mówi prezesik czyli rejestrować*trzeba w miejscu zameldowania pierwszego właściciela. I dlatego wolę to zrobić na siebie żeby załatwić to u siebie w Warszawie w urzędzie. I jeśli jest tak jak mówi mecenas - czyli ja jestem pierwszym właścicielem z W-wy, dziadek drugim z wiochy i płacę składki "na wiochę" to super. Jeśli tak się nie uda dogadać z agentem to jakich różnic w wysokości składki mogę się*spodziewać?

---------- Post dopisany at 11:04 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

cholera, o co chodzi z tymi gwiazdkami pomiędzy wyrazami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę się z tobą a miałem na myśli ze jakby był pierwszy to może auto zarejestrowac u siebie i nie musiałby jechać do dziadka. A w przypadku oc to można wziąść kalkulacje pod dziadka i będzie tanie OC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica miedzy Łodzią a Szczecinem była około 200 zł rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze do przeżycia. Szczena mi opadła jak zaproponowali mi OC na mnie za 3200 zł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A msz jakies zniżki ?

---------- Post dopisany at 11:08 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

Z full ac ciężko szukać żeby tyle na auto wyszło :-)

Moze ma zero zniżek

---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

Kiedys sąsiad mial zero zniżek i 4 szkody w roku jak mu wyliczyli oc to przekroczyło ono wartość jego furmanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia u mnie zniżek cena oscyluje w granicach tysiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety żadnych. Do tej pory jeździłem tym co mogłem pożyczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to mogę ci podliczyc oc zobaczysz jaka różnica będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...